متافوتبال: حتما کسب یک جایزه فردی در سطح اسپانیا و یا اروپا در حضور رونالدو و مسی کاری بسیار سخت است، اما در این جا به معرفی پنج بازیکنی می پردازیم که این کار را انجام دادند.

۵- آنتونیو گریزمان

 5 بازیکنی که مسی و رونالدو را در کسب جایزه شکست دادند

آنتونیو گریزمان یکی از بهترین مهاجمان دنیاست. ستاره فرانسوی همچنین مهم ترین و محوری ترین بازیکن تیم سیمئونه به شمار می رود. توانایی او در گلزنی و انگیزه بالایش باعث شده که در دوران فعالیتش در فوتبال به دستاوردهای ارزشمندی دست پیدا کند. گریزمان از افرادی است که در کسب جوایز فردی مسی و رونالدو را شکست داده است.

در سال ۲۰۱۶ گریزمان موفق شد در حضور رونالدو و مسی، بهترین بازیکن لالیگا شود در حالی که همان سال در لیست کاندیداهای کسب جایزه توپ طلای بهترین بازیکن سال جهان قرار داشت و در این لیست بعد از مسی و رونالدو نفر سوم شد.

این اصلا دستاورد کمی نبود و صد البته ستاره فرانسوی، از هر نظر شایسته قرار برطرف در این لیست بود.

۴- آندرس اینیستا

5 بازیکنی که مسی و رونالدو را در کسب جایزه شکست دادند

اینیستا یکی از بزرگ ترین بازیسازهای تاریخ فوتبال دنیاست. ستاره ای که به خوبی در اسپانیا و کل جهان شناخته شده و به خوبی از سایر بازیکنان متمایز است.

اینیستا جزو معدود ستاره هایی است که در طول دوران فعالیت حرفه ای خود به مهم ترین افتخارات در سطح فوتبال دنیا رسیده  و با تیم ملی کشورش قهرمان جام جهانی و با کاتالان ها قهرمان چمپیونز لیگ شده است.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - پرسپولیس در انتظار تنها یک امتیاز برای قهرمانی

در سال ۲۰۱۲ اینیستا فصل فوق العاده ای داشت و موفق شد ضمن شکست دادن رقیبان قدرتمند اکنون در چمپیونزلیگ، عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها را به خود اختصاص دهد و با توجه به این که رونالدو و مسی در آن زمان، بهترین شرایط خود را سپری می کردند؛ ارزش دستاورد اینیستا بهتر مشخص می شود.

از این نکته هم نباید غافل شد که اینیستا در سال ۲۰۱۰ هم بعد از شکست دادن رونالدو نفر دوم لیست کاندیداهای دریافت جایزه توپ طلا شد. او در سال ۲۰۱۲ هم نهایتا در بین سه نفر اول لیست کاندیداهای دریافت توپ طلا قرار گرفت.

۳- دیه گو فورلان

5 بازیکنی که مسی و رونالدو را در کسب جایزه شکست دادند

دیه گو فورلان در دوارن فوتبالش، یکی از بهترین ها بود. یکی از ویژگی های عالی فورلان که او را از همه متمایز می کرد؛ شم گلزنی و ضربات آزاد ایستگاهی او بود.

فورلان موفق شد رکوردی را از نظر گلزنی در لالیگا، از خود به جا بگذارد و بنابراین جای تعجبی ندارد که چه طور مسی و رونالدو را در کسب جوایز فردی شکست داد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - پرسپولیس ۲

در لالیگای فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ دیه گو فورلان در ۳۳ مسابقه، ۳۲ بار گلزنی کرد، فورلان در همان سال با پشت سر گذاشتن رونالدو و مسی، بهترین گلزن اروپا شد.

این ها دستاوردهای بزرگی است که فورلان بابت آن ها باید مورد ستاش قرار گیرد.

۲- نیمار

5 بازیکنی که مسی و رونالدو را در کسب جایزه شکست دادند

وقتی در سال ۲۰۱۳ نیمار از سانتوس به بارسلونا آمد، همه حساب ویژه ای روی او باز کرده بودند. خیلی ها فکر می کردند که او در اسپانیا از مسی و رونالدو سبقت خواهد گرفت و همین طور هم شد.

نیمار موفق شد به بهترین شکل ممکن خودش را با شرایط اسپانیا وفق دهد و در این کار کاملا موفق بود. نیمار در اسپانیا خیلی پیشرفت کرد و به افتخارات و جوایز زیادی رسید.

او در سال ۲۰۱۲ ابتدا لیونل مسی را در کسب جایزه پوشکاش شکست داد و بعد از آن در جریان دیدار فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۵ با زدن دهمین گل خود در مسابقات به یوونتوس؛ موفق شد به همراه مسی و رونالدو برترین گلزن جام شود. او در سال ۲۰۱۵ هم در کنار ستاره آرژانتینی و پرتغالی یکی از سه نامزد نهایی دریافت جایزه توپ طلا شد.

بردن جایزه در حضور رونالدو و مسی و یا حتی تقسیم آن با این دو فوق ستاره؛ کار بسیار سختی است که نیمار از پس آن برآمده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مهران حاتمی: احساس کردم می‌توانم به تیم ملی همدستی کنم/ همکارانم را به زودی معرفی می‌کنم

۱- لوئیس سوارز

5 بازیکنی که مسی و رونالدو را در کسب جایزه شکست دادند

زشت و ستاره بارسلونا حقیقتا یک ستاره بزرگ است. ستاره ای که توانایی او در گلزنی فوق العاده است و اگر شما به آمار او در سال های اخیر مراجعه کنید به خوبی ثابت می شود که سوارز یکی از بهترین های حال اکنون دنیاست.

او گل های بسیار زیادی برای آژاکس، لیورپول و بارسلونا زد. ستاره اروگوئه ای با سخت کوشی و سعی هایش شایسته حضور در این لیست است. درست مانند سایر بازیکنان این لیست سوارز هم موفق شده مسی و رونالدو را در کسب جوایز فردی ناکام بگذارد.

سوارز در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ با زدن سی و یک گل برای لیورپول، همراه با رونالدو به طور مشترک جایزه کفش طلای بهترین گلزن سال اروپا را به خود اختصاص داد و در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ با زدن چهل گل، مسی و رونالدو را در کسب جایزه کفش طلا شکست داده و بهترین گلزن اروپا شد.

در همان لالیگای فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵، سوارز با زدن بیشترین گل، جایزه پیچیچی را از مسی و رونالدو برد و در همان سال جایزه بهترین بازیکن سال یوفا را همراه با مسی و رونالدو کسب کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :