گفتگوی اختصاصی  با سرمربی تیم جوانان بستکبال پتروشیمی بندر امام

وقتی تیمی که من می بندم بازیکنانی هستند که سال آینده می توانند دوباره در تیم حضور داشته باشند. با ۵۰% آن بازیکنان در نوجوانان لیگ برتر کشور شرکت کردیم. که باعث شد سال ۹۶ ، نفر سوم لیگ شدیم.

علیرضا طیبی به عنوان سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شمس آباد واحد خوزستان :

  • با چه شرایطی تیم را تحویل گرفتید ؟

استارت تحویل تیم دوسال پیش زده شد. یک تیم تشکیل دادیم و مسابقات کشوری رفتیم و یک مربی خارجی استخدام کردیم.

یک تعداد بازیکن خوب داشتیم که تصمیم گرفتیم روی همین افراد سرمایه گذاری کنیم و تیم بندر امام را تشکیل بدهیم. درمسابقات کشوری که رفتیم در مرحله یک هشتم یه سری اتفاقات افتاد. تیم سیرجان از بازیکن تقلبی استفاده کرده بود. ما در آن زمان یک بازی نزدیک با تیم تبریز داشتیم که اشتباهات داوری باعث حذف شدن ما شد که حق ما نبود و سال ۹۵ باید جزو ۴ تیم برتر می شدیم.

 

اواخر شهریور سال ۹۶ با مجموعه سال ۹۵ نوجوانان که الان جزء جوانان هستند تیمی تشکیل دادیم. ما رسیدن به فینال را مشخص کردیم و در مرحله اول تمام تیم ها را شکست دادیم.

وقتی که بندر امام میزبانی بازی ها را قبول کرد من راضی نبودم چون در شهر خود بازی کردند مانند روی آب راه رفتن است هرچند سعی کنیم در برابر یک ضعف کوچیک به چشم نمیاد. ما ۱۴ بازیکن داریم که ۱۲ تا از آنها خوزستانی بودند ، بچه های ما خیلی سعی کردند حقشون قهرمانی بود و رقابت و حریف ما خیلی بزرگ بود که چندتا بازیکن فیکس تیم ملی داشتند.

ولی شک نکنید اگر بیرون از خانه بود از مهرام می بردیم ما در زمین خود  با مهرام بازی کردیم. عوامل بیرون روی بازیکن تاثیر داره. بچه های ما تجربه فینال نداشتند و این خود یک ضعف بوده است. تجربه بازیکنان مهرام درلحظات حساس بازی کمکشون کرد. ۸ تا از این بازیکن ها می تواند به لیگ منتخب استان بازی کند .  تیم ما پتانسیل این را دارد که به فینال برسد.

در تیم فصل هیچ بازیکنی نگرفتیم و کادر ما فقط یک مربی و سرپرست دارد که ۸۰% بازیکنان ما بومی هستند.در کادر فنی امکان دارد یک بدنساز خوب بیاوریم که به تیم مدد کند.

امکانات باشگاه در حد اینکه بتوانیم تیم رو برای مسابقات آماده کنیم وجود دارد.

 

 

  • درمورد معرفی بازیکنان به تیم ملی چه نظری دارید ؟

کادر ملی بیشتر دارند روی فیزیک سرمایه گذاری می کنند ولی اعتقاد من این هست که اگر قهرمانی های متداول داشته باشیم خوزستان میتوند به تیم ملی برود.

 

  • چه برنامه ای برای آینده تیم خودتان درنظر گرفتید ؟

طی صحبت با نشان زاده مدیر عامل شرکت پتروشیمی بندر امام داشته ایم این بود که هدفشان باقی تیم و آمدند به دسته یک بوده  است. و بازیکن جوان و ۱۸-۱۷ ساله به این تیم بیاید و در لیگ دسته یک بدرخشند و این پیشنهاد رو به آقای نشان زاده میدهم. دو بازیکن بلند قد از خارج از استان می خواهیم وارد کنیم که این بازیکنی قابلیت رشد داشته باشد. همچنین بازیکنانی در استان داریم که باید تحقیق کرد که درسن پست باشند .

  • آیا در استان می شود استعداد یابی کرد ؟

ما الان شرایط این را داریم که استعداد یابی کنیم و الان در بندر امام در حال انجام می باشیم . به بازیکنانم اطمینان دارم و با همین حال به دسته یک میرویم و یکی دو نفر هم اضافه می شوند.

 

  • آیا کادر و بازیکن ها رو در فصل بعد عوض می کنید ؟

 

۱۰۰% بهشون ایمان و باور دارم ولی کادر فنی احتمالا تغییر کند.

بازیکن در شرایط مسابقه محک می خورند.در بسکتبال چهار رده داریم ( مینی بسکتبال خردسالان ، زیر ۱۳ سال- نونهالان ، نوجوانان و جوانان ) که خیلی مهم هستند  وازمهرماه به بعد مسابقات این چهار رده رو آغاز کردیم و بازیکنی که در جریان مسابقات خودش رو نشون میدهد شایستگی انتخاب دارد .

 

  • بیشترین انتظار برای اسپانسر را از کدام ارگان دارید ؟

قطعا نهادها و شرکت های متنوع که از لحاظ مالی توان مالی بیشتری دارند مثل نفت، مشکلی که الان داریم در اهواز است. نفت ، فولاد ، ملی حفاری ، گاز پشت ما باشند.

ارگانهای دولتی تیم هایی رو تاسیس کردند که اگر اجازه بدند و راحت بتوانند هیئت ها از ان ها استفاده کنند و طی یک سال استعدادها مشخص بشوند.  ما مشکل سالن و زیر ساخت ها داریم دومین مشکل شهرداری می باشد که اماکنی زده شده که غیر استانداردند.

در بحث شرکت ها ، شرکت مناطق نفت خیز جنوب دارای تمام امکانات ورزشی و رفاهی هستند که یکی از سیاست ها این می باشد که می خواهند که اکثر بازیکنان از بچه های کارکنان نفت باشند که ان شاءالله حل بشود.

 

تقاضا دارم که مدد کنید تیم نوجوانان را به صورت لیگ برگزار کنند.

مربی های ما بسیار رشد کردند در حدی که ما نیاز به مربی خارجی نداریم به شرطی که مسئولین باورشان کنند و بزارن کارشان را انجام دهند حتی اگر اشتباه کنند، مسئولین سعی کنند از بازیکن های کم سن وسال تر استفاده کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - پورسانت میلیونی برخی بیمارستان‌ها برای جذب بیمار اورژانسی!
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :