به گزارش خبرنگار ورزشی شمس آباد, فراز کمالوند پس از شکست ۲ بر یک تیمش مقابل استقلال ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: اول از همه از همه تماشاگران خوب صنعت نفت تشکر می‌کنم، هوادارانی که نشان دادند فرهنگ بالایی دارند و حتی اگر نزدیک زمین باشند و تیم‌شان شکست بخورد، شرایط بدی در مسابقه به وجود نمی‌آورند.

داور به نشان گل وسط زمین را نشان داد، اما کمکش نظر دیگری داشت
وی افزود: تیم ما امروز خوب بازی نکرد و دلیلش این بود که ما روی گل اول اشتباهی کردیم که همان ابتدای بازی گل خوردیم و این گل آب سردی رو پیکر تیم ما بود. با این حال فرصت برای جبران داشتیم و موقعیت‌های ما هم فکر می‌کنم بیشتر از تیم استقلال بود و حتی با بازیکنان تیم که صحبت می‌کردم، گفتند توپی که استقلالی‌ها از روی خط برگشت دادند، تبدیل به گل شده بود. حتی داور ابتدا وسط زمین را به نشان گل نشان داد، اما معاونت داور تشخیص داد که این توپ گل نشده است.

پنالتی ما گرفته نشد!
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت با اشاره به عملکرد داوری تصریح کرد: ما حتی می‌توانستیم یک پنالتی داشته باشیم که برای ما گرفته نشد. با این حال باختیم و به تیم استقلال تبریک می‌گویم که به فینال رسید. این اتفاق خوبی که این فصل برای ما رقم خورد، این بود که تا نیمه نهایی جام حذفی بالا آمدیم و این برای صنعت نفت اتفاق خوبی محسوب می‌شود. من از عملکردی که تا به اینجا داشتیم راضی هستم، اما به نظرم می‌توانستیم به فینال برسیم. بچه‌ها سعی زیادی کردند و در نیمه دوم هم می‌توانستیم نتیجه را برگردانیم، اما این اتفاق رخ نداد و امیدوارم سال آینده بتوانیم در جام حذفی از مرحله نیمه نهایی هم عبور کنیم.

سوشا بد جایی و بد زمانی اشتباه کرد و روی گل اول استقلال مقصر بود
وی در پاسخ به این پرسش که چرا عملکرد سوشا مکانی در بازی‌های اخیر نفت آبادان ضعیف بوده است، خاطر نشان کرد: شما در مورد بازی امروز صحبت می‌کنید یا بازی‌های قبل، ضمن اینکه سوشا در کدام بازی عملکرد ضعیف داشته است که امروز این‌طور صحبت می‌کنید؟! اگر بخواهیم در مورد این بازی حرف بزنیم باید گفت سوشا در صحنه گل اول استقلال مقصر بود، اما روی گل دوم از او هیچ‌کاری بر نمی‌آمد که بخواهد انجام دهد. شجاعیان در شش‌قدم محوطه جریمه توپ را در رقابت با دفاع ما به گل تبدیل کرد. هر دروازه‌بانی بود آن گل را دریافت می‌کرد. من باید بگویم که دروازه‌بان اول ما با نظر مربی دروازه‌بان‌ها انتخاب می‌شود. به‌هر حال این یک بحث تخصصی است و نظر مربی دروازه‌بان‌‌های ما این بود که سوشا شرایط بهتری نسبت به رقبای خود دارد. من نمی‌خواهم بگویم سوشا اشتباهی مرتکب نشد بلکه او روی گل اول مقصر بود، اما بهتر است بگوییم سوشا بد جایی و بد زمانی اشتباه کرد، چه بسا ما اگر در نیمه اول همان یک گل را می‌خوردیم می‌توانستیم جبران کنیم که اتفاقاً جبران هم کردیم، که داور گل ما را نپذیرفت.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : عضو شورای عالی فضای مجازی با تأکید بر این که کسی قصد بستن فضای مجازی را ندارد دولت نمی خواهد برای هرج و مرج در فضای مجازی چاره کند

اگر نیمه اول یک بر صفر تمام می‌شد بازی را می‌بردیم
کمالوند در واکنش به این پرسش که چرا تیمش بعد از دریافت گل دوم به اندازه کافی روی دروازه استقلال فشار نیاورد و حتی بعد از زدن یک گل هم سعی زیادی برای به تساوی کشیدن بازی نکرد، گفت: به اعتقاد من همه مشکلات ما از گل دوم به بعد حریف آغاز شد. اگر بازی در همان نیمه اول یک بر صفر می‌شد، ما قطعاً بازی را می‌بردیم، همان‌طور که در نیمه اول یک گل زدیم و داور قبول نکرد. در نیمه دوم من به بازیکنانم گفتم قبل از هر چیز مراقب باشید گل نخوریم تا بتوانیم گل‌های دریافتی را جبران کنیم. اما خوب دیگر بیشتر از این زورمان نرسید. ما امروز مقابل تیمی باختیم که ۱۵، ۱۶ بازیکن ملی‌پوش داشت، استقلال تیم بزرگی است و دیدید امروز حتی برخی ملی‌پوشان این تیم از جمله نورافکن روی نیمکت نشسته بودند. ما تا اینجای کار توانستیم تیم‌های بزرگی را از پیش‌رو برداریم، سپاهان را در اصفهان بردیم و پرسپولیس را در تهران حذف کردیم که هر کدام از این بازی‌ها یک فینال بودند.

دستمزد مکانی حتی کمتر از دیگر دروازه‌بان‌های ماست!
سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران در ارتباط با اینکه آیا جذب سوشا مکانی به خاطر مسائل مالی بود و اگر این باشگاه شرایط مالی بهتری داشت دروازه‌بان بزرگ‌تری را جذب می‌کرد یا نه، عنوان کرد: چرا مسائل را به هم ربط می‌دهید؟ شما اصلاً می‌دانید قرارداد سوشا مکانی با ما چقدر است؟ او دستمزدش حتی کمتر از دیگر دروازه‌بان‌های ماست! مشکلات مالی هم ربطی به این قضیه نداشت. چون سوشا امروز یک گل بد خورده شما همه چیز را به هم ربط می‌دهید. ضمن اینکه او فقط روی یکی از گل‌ها مقصر بود و در صحنه گل دوم کاری از دستش بر نمی‌آمد. اشتباهی که سوشا داشت برای هر دروازه‌بان بزرگی در دنیا پیش می‌آید، همان‌طور که گفتم اشتباه او در زمان و بازی خوبی رخ نداد. همان‌طور که قبلاً هم دیدید ما سه بازی صوفیانی را بازی دادیم که آن هم تشخیص مربی دروازه‌بان‌ها بود. اگر هم امروز سوشا بازی کرد باز نظر مربی دروازه‌بان‌های تیم بود. من برای آخرین بار در این مورد می‌گویم وقتی یک تیمی می‌برد همه در آن نقش دارند وقتی تیمی هم شکست می‌خورد همه مقصرند، تا وقتی هم سرمربی هست نباید بازیکن را مقصر جلوه داد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : چرا گیمرها برای خرید تلویزیون ۴K باید یک سال دیگر صبر کنند؟

اینکه تا مرحله نیمه نهایی جام حذفی بالا آمده‌ایم کار بزرگی کرده‌ایم
وی درباره قضاوت فغانی داور مسابقه نیز گفت: از نظر من فغانی مثل همیشه بود. چرا باید بخواهیم شکست‌مان را به داوری ربط بدهیم?! ما هر موقع ۱۸ بازیکن ملی داشتیم، باید خودمان را مدعی بدانیم. شما خبرنگاران آبادانی طوری حرف می‌زنید که انگار تیم صنعت نفت پنج قهرمانی در جام حذفی و شش قهرمانی در لیگ دارد! حرف کلی من این است که ما باید برای موفقیت‌های بیشتر پتانسیل بیشتری داشته باشیم. در شرایط فعلی ما باید برنامه‌ریزی داشته باشیم که بتوانیم در سال بعد با تقویت تیم‌مان شرایط بهتری داشته باشیم. تیمی که دومین سال حضورش در لیگ‌ برتر را (دومین سال متوالی) سپری می‌کند تا همین مرحله نیمه نهایی جام حذفی که آمده کار بزرگی کرده است. ما امروز به تیم کوچکی نباختیم، استقلال پر افتخارترین تیم ایران است.

اتفاق خوب این بود که ما به فینال می‌رفتیم اما باخت‌مان هم اتفاق بدی نیست
کمالوند خاطر نشان کرد: ما حتی امروز می‌توانستیم برنده باشیم. به‌هرحال این از جذابیت‌های فوتبال است که در روزی هم که خوب هستید، می‌بازید. چه بسا برخی مواقع بد بازی می‌کنید، اما می‌برید. ما آنقدر تیم خوبی بودیم که ۷۰-۸۰ درصد هواداران فوتبال امروز فکر می‌کردند که ما برنده‌ایم. اگر هم باختیم اتفاق بدی رخ نداده است. فقط اتفاق خوب این بود که ما به فینال می‌رفتیم. به‌هرحال این از جذابیت‌های فوتبال است که تا این مرحله آمدیم، اما نتوانستیم فینالیست شویم. مهم این است که توانستیم بازی پایاپایی مقابل استقلال ارائه دهیم. شما این را هم در نظر بگیرید که ما از نظر تعداد بازیکن قابل مقایسه با استقلال نیستیم، ما یک زشت ۳۳ ساله در خط تاخت داریم که در ۲۰ بازی لیگ برای ما به میدان رفته و بازیکنی نداریم که بخواهیم به شیمبا استراحت داده و او را برای این دیدار آماده نگه‌ داریم. کرار را هم دیدید در چه شرایطی به میدان رفت.

نباید از اینکه در مرحله نیمه نهایی جام حذفی حذف شدیم ناراحت باشیم
وی در این باره اضافه کرد: حرف کلی من این است که ما مثل سپاهان، پرسپولیس و استقلال نیستیم که ۱۷ ، ۱۸ بازیکن در سطح ملی داشته باشیم، اگر چه از نظر قدمت هیچ چیز از آنها کم نداریم و تیم ریشه‌دار هستیم. تیم‌هایی که نام بردم روی نیمکت شش هفت بازیکن خیلی خوب دارند و فرصت این را دارند که به بازیکنان اصلی استراحت دهند. ما هم اگر این شرایط را داشتیم جزو مدعیان بودیم، اگر چه الان هم شرایط ما در جدول مسابقه خوب است، اما اگر می‌خواهیم سال بعد مدعی باشیم باید ضمن نگه داشتن بازیکن اصلی تیم‌مان پنج شش بازیکن خوب جذب کنیم. استقلال امروز محسن کریمی، مهدی قائدی و امیدنورافکن را در ترکیب نداشت، اما دیدید دست شفر آنقدر پر بود که نورافکن روی نیمکت نشست. از طرف دیگر ما زشت ۳۳ ساله داریم که باید در همه بازی‌ها از او استفاده کنیم. نظر من این است که باید اندازه بضاعت‌مان از تیم انتظار داشته باشیم. اگر تیم ما در این مرحله از این رقابت‌ها حذف شده نباید ناراحت شویم باید ببینیم عملکردمان در گذشته به چه شکل بوده است و چه تیم‌هایی را رد کرده‌ایم تا به اینجا رسیده‌ایم. همان‌طور که گفتم باید خودمان را تقویت کنیم تا سال بعد هم بهتر از امسال باشیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ۵ باشگاهی که هر سال بهترین های خود را از دست می دهند

با تیم فعلی نمی‌شود بهتر از این بود
سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان با تأکید بر اینکه تیمش در ادامه راه شرایط سختی پیش‌رو دارد، عنوان کرد: ما با این بضاعتی که داریم بازی‌های خود را فشرده برگزار می‌کنیم، امروز با استقلال بازی کردیم و باید ۷۲ ساعت بعد به مصاف فولاد برویم. دوباره چهارشنبه هفته بعد با پرسپولیس بازی کنیم، در اینکه تیم ما هم بزرگ است شکی نیست، اما با بضاعتی که داریم تا همین مرحله خیلی خوب بالا آمدیم و واقعاً با تیم فعلی نمی‌شود بهتر از این بود. سپاهان اولین حضورش در لیگ برتر را با استانکو شروع کرد و بعد از آنکه به ثبات رسید با مربیانی چون فرکی، کرانچار، قلعه‌نویی توانست قهرمان لیگ شود. الان هم نفت آبادان با امسال دومین سال پیاپی هست که در لیگ برتر می‌ماند و به اعتقاد من باشگاه باید بیش از ۹ بازیکن تیم را نگه داشتن کرده و شش بازیکن فصل بعد به آن اضافه کند تا بتواند سال بعد بهتر از امسال نتیجه بگیرد. نباید در شرایط فعلی سطح توقعات را از خودمان بالا ببریم، بلکه توقعات باید براساس داشته‌ها باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا از طاب ریکانی در ترکیب اصلی استفاده نکرد، گفت: در بازی قبل از من پرسیدند که چرا از غبیشاوی استفاده نکردید و ریکانی را به میدان فرستادید؟ شما فقط از همین جور سؤال‌ها می‌پرسید.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :