ماجرای مشکوکی که در پرسپولیس در حال شکل بردن است

این روزها برانکو ایوانکوویچ شرایط عجیبی را پشت ‌سر میگذارد و پی به یک داستان جالب توجه برده است. در واقع نزدیکً هر بازیکنی مورد غضب برانکو قرار میگیرد و برای مدتی نیمکت‌نشین میشود، از چپ و راست پیشنهاد داخلی، قطری و اروپایی دریافت میکند! وضعیتی که برانکو را حسابی عصبانی کرده و او را به این نتیجه رسانده که تحرکاتی برای تبلیغ بیجهت برخی بازیکنان در جریان است.

به گزارش شمس آباد  برانکو به خاطر میآورد که در گذشته هم چنین مسائلی رقم میخورد. مثلاً در ماجرای پیام صادقیان و اخراجش از تیم در فصل چهاردهم، چنین اتفاقی رخ داد و همان زمان گفتند صادقیان از پرسپولیس به آلمان میرود اما پیام از این تیم به آن تیم رفت و بعد از یک فصل که خانه‌نشین شده بود، به لیگ ترکیه منتقل شد تا آنجا روی نیمکت ذخیره‌ها بنشیند.

دومین نفر، رامین رضاییان بود. او در فصل قبل بارها در تیم تشنج ایجاد کرد تا در نهایت بواسطه برانکو کنار گذاشته شد اما در طول مدت نیمکت‌نشینی، با اینکه یا به میدان نمیرفت یا فقط چند دقیقه در زمین حضور داشت اما برخی رسانه‌ها معتقد بودند پیشنهاد اروپایی دارد. البته رامین در نهایت راهی اروپا شد اما به عنوان یار تستی، نه بازیکنی که پیشنهاد رسمی داشته باشد.

سپس مهدی طارمی دچار این اتفاق شد. نزدیکان مهدی همیشه از پیشنهادات اروپایی‌اش به خصوص از لالیگای اسپانیا و سری A ایتالیا صحبت میکردند اما او در نهایت به باشگاه ریزاسپور رفت. همان ماجرایی که سرانجام خوبی برای طارمی نداشت و از سوی دیگر پرسپولیس را دچار بدترین محرومیت ممکن کرد. بعد از آن نیز، هر قدر رسانه‌های مختلف از پیشنهادات اروپایی این بازیکن نوشتند، رخ نداد و این بازیکن راهی لیگ قطر شد آن هم در حالی که میگویند با ضرر مالی زیادی این انتقال رقم خورده است.

در این فصل، همین ماجرا برای محسن مسلمان پیش آمد. تا وقتی برای سرخپوشان در ترکیب اصلی بازی میکرد، کسی از پیشنهادات اروپایی این بازیکن صحبتی به میان نمیآورد اما همین که (به خاطر حاشیه‌هایش) نیمکت‌نشین شد، برخی از رسانه‌ها از پیشنهادات نجومی و اروپایی این بازیکن نوشتند. حتی شنیدیم و خواندیم که او از لیگ‌های معتبری چون پرتغال، اسپانیا و آلمان هم پیشنهاد دارد!

بعد از مسلمان، نوبت به منشا رسید که نیمکت‌نشین شود و پیشنهاد اروپایی بگیرد. این یکی، خیلی عجیب بود زیرا منشا از اروپا به ایران آمده بود و در این فصل، در پرسپولیس نتوانست انتظارات را برآورده کند اما آنهایی که قصدشان فقط تبلیغ برای بازیکنان نیمکت‌نشین است، برای منشا نیز پیشنهادات خیالی آوردند.

سپس صحبت از احمد نوراللهی شد البته این بازیکن هرگز مورد تنبیه برانکو قرار نگرفت اما شخصاً در مصاحبه‌ای گفته بود من از آمادگی خوبی برخوردار نیستم. با این حال، همین رسانه‌ها و کانال‌های هواداری برایش نوشتند از ترکیه، چین، قبرس، یونان و ایتالیا پیشنهاد گرفته است! البته یکی از نزدیکان این بازیکن نوشت: «این اخبار را باور نکنید، نوراللهی با پرسپولیس قرارداد دارد و فصل بعد هم باید بماند. خبری از پیشنهاد هم نیست!»

حالا هم نوبت فرشاد احمدزاده است. فرشاد چند هفته‌ای است که مورد غضب برانکو قرار گرفته و درست از همان زمان که نیمکت‌نشین شد، صحبت پیشنهادات خارجی برای این بازیکن هم بر سر زبان‌ها افتاد. تا دیروز میگفتند فقط از قطر پیشنهاد دارد اما امروز بحث عوض شده و میگویند از پرتغال، ترکیه، چین، یونان و آلمان پیشنهاداتی به دستش رسیده و باید آن را بررسی کند. (گزارش پیشنهاد اروپایی فقط برای بازیکنان مورد غضب برانکو را اینجا بخوانید)

برانکو در مواجهه با این حجم از پیشنهاد برای بازیکنان نیمکت‌نشینش بارها گفته: «وقتی قهرمان میشویم، همه بازیکنان و اعضای تیم پیشنهاد میگیرند اما ما به باشگاه اعلام کردیم تک‌تک بازیکنان را برای فصل بعد میخواهیم.» و از سوی دیگر پندار خمارلو مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس میگوید: «هیچ یک از بازیکنان پرسپولیس پیشنهاد اروپایی ندارند غیر از صادق محرمی. محرمی مذاکراتی با مدیران باشگاه دیناموزاگرب کرواسی داشته اما به ما هم قول داده که در پرسپولیس بماند.» و در نهایت، علیرضا بیرانوند نیز با یک مصاحبه، تیر آخر را شلیک کرد: «کدام پیشنهاد؟ اصلاً برای بازیکنان ما، تیمی بهتر از پرسپولیس وجود ندارد و همه میمانند!» حالا باید به برانکو و همکارانش حق داد که نسبت به این موضوع مشکوک شوند. چرا هر بازیکنی که با دستور برانکو و به منظور تنبیه انضباطی، برای مدتی نیمکت‌نشین میشود، پیشنهاد اروپایی پیدا میکند؟!

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ۱۶ لحظه عجیب در تاریخ لیگ برتر انگلستان
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :