به گزارش شمس آباد و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جوانان که طی روزهای ۱۲ و ۱۳ خرداد ماه در شهر بخارست رومانی برگزار شد، تیم منتخب ایران بوسیله رضا علیجان‌زاده، علی سوادکودهی و سجاد غلامی در اوزان ۵۷، ۷۴ و ۷۹ کیلوگرم به مدال طلا، مجید داستان، امیرحسین مقصودی و امیر یاری در اوزان ۶۱، ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم به مدال نقره و امیرحسین کاووسی، سیدسجاد سیدی، عباس حلیم، سجاد عزیزی و نعیم حسن‌زاده در اوزان ۷۰، ۸۶، ۹۲، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

در رده‌بندی تیمی نیز تیم ایران در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های روسیه و قزاقستان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: رضا علیجان‌زاده در سه کشتی حریفانی از کشورهای کانادا، اوکراین و روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۲ از سد کشتی‌گیر قزاقستانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.
وزن ۶۱ کیلوگرم: مجید داستان در دور نخست کشتی‌گیری از کشور گرجستان را شکست داد. وی در دور دوم حریفی از کشور مولداوی را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز از سد کشتی‌گیر کشور یونان گذشت و به دیدار فینال رسید. داستان در دیدار پایانی مقابل حریف اوکراینی با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و به مدال نقره رسید.
وزن ۶۵ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی در سه دور به ترتیب نمایندگان کشورهای اوکراین، رومانی و مقدونیه را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل کشتی‌گیری از کشور روسیه شکست خورد و به مدال نقره رسید.
وزن ۷۰ کیلوگرم: امیرحسین کاووسی در دور نخست کشتی‌گیر قزاقستانی را شکست داد و در دور دوم نیز نماینده کشور الجزایر را از پیش رو برداشت، اما در دور سوم با نتیجه ۴ – ۴ مغلوب حریف روس شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار حریفی از کشور رومانی را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
وزن ۷۴ کیلوگرم: علی سوادکوهی در چهار کشتی نمایندگانی از کشورهای مولداوی، رومانی، قزاقستان و اوکراین را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار از سد حریف روس خود گذشت و به مدال طلا دست یافت.
وزن ۷۹ کیلوگرم: سجاد غلامی در دور نخست کشتی‌گیری از کشور قزاقستان را شکست داد و در دورهای دوم و سوم نیز نمایندگانی از کشور مولداوی را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال رسید. غلامی در دیدار نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۶ کشتی‌گیری از کشور بلغارستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.
وزن ۸۶ کیلوگرم: الیاس طریقی نمایندگان یونان و رومانی را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل حریفی از کشور روسیه با نتیجه ۱۸ بر ۲۱ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. طریقی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۳  مقابل سیدی دیگر نماینده کشورمان مغلوب و به مقام پنجم رسید.
وزن ۸۶ کیلوگرم: سیدسجاد سیدی در دور نخست کشتی‌گیر مولداوی را شکست داد و در دور دوم مقابل حریف روس شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، سیدی به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار طریقی دیگر نماینده کشورمان را با نتیجه ۹ بر ۳ شکست داد و به مدال برنز رسید.
وزن ۹۲ کیلوگرم: عباس حلیم در دو کشتی حریفانی از کشورهای اسلواکی و مجارستان را شکست داد، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی‌گیر روس با نتیجه ۸ بر ۹ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. حلیم در این دیدار مقابل حریف روس خود به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
وزن ۹۲ کیلوگرم: میثم عبدی در دور نخست مقابل حریفی از کشور روسیه مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، عبدی راهی گروه بازنده‌ها شد، اما در این گروه مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
وزن ۹۷ کیلوگرم: علیرضا رکابی در دو دور کشتی‌گیرانی از کشورهای یونان و رومانی را از پیش رو برداشت، اما در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر ۹ مغلوب کشتی‌گیری از کشور روسیه شد و راهی دیدار رده‌بندی شد. رکابی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل عزیزی دیگر نماینده کشورمان شکست خورد و پنجم شد.
وزن۹۷ کیلوگرم: سجاد عزیزی در کشتی نخست نماینده بلغارستان را شکست داد، اما در دور بعد مقابل حریفی از کشور روسیه شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ رکابی دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
وزن ۱۲۵ کیلوگرم: امیر یاری کشتی‌گیرانی از کشورهای آلمان، بلغارستان، اوکراین و لهستان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار مقابل حریفی از کشور روسیه مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
وزن ۱۲۵ کیلوگرم: نعیم حسن‌زاده در دور نخست کشتی‌گیری از کشور اوکراین را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل حریف روس شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار نماینده کشور کانادا را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - اصلاحیه‌های جدید قوانین نقل‌‌وانتقالات بازیکنان

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :