به گزارش شمس آباد، هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال در حالی با برگزاری ۸ بازی به صورت همزمان روز یکشنبه در شهر‌های مختلف پیگیری می‌شود که با قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر، سایر مدعیان برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و تیم‌های انتهای جدول برای بقا در لیگ برتر با یکدیگر رقابت می‌کنند.

ذوب آهن – پرسپولیس/ ورزشگاه فولاد شهر ساعت ۱۸

 • تیم فوتبال پرسپولیس قهرمان زود هنگام لیگ برتر در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال به مصاف شاگردان امیر قلعه نویی می‌رود. این بازی برای سرخپوشان پایتخت اهمیت چندانی ندارد چرا که قهرمانی خود را در لیگ برتر قطعی کردند، اما تیم ذوب آهن به ۳ امتیاز این بازی نیاز مبرم دارد تا همچنان در کورس رقابت مدعیان کسب سهمیه آسیایی باقی بماند.

  شاگردان برانکو هفته گذشته برابر تیم پارس جنوبی جم با نتیجه تساوی یک – یک در ورزشگاه آزادی متوقف شدند و با ۶۱ امتیاز صدرنشین لیگ هفدهم فوتبال هستند. آن‌ها قهرمانی خود را در لیگ برتر قطعی کردند، اما به دنبال کسب امتیاز‌های کامل ۲ بازی باقی مانده هستند تا رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کنند.

  سرخپوشان پایتخت در لیگ قهرمانان آسیا هم با برتری برابر تیم السد قطر توانستند به عنوان صدرنشین گروه C. به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند و در این مرحله باید به مصاف تیم الجزیره امارات بروند؛ بنابراین آن‌ها با روحیه بالا به مصاف ذوب آهن اصفهان می‌روند.
  محسن ربیع خواه به علت پارگی رباط صلیبی چند ماه قادر به همراهی پرسپولیس نیست، اما مسئولان پرسپولیس قرارداد این بازیکن را تمدید کردند تا روحیه او را برای بازگشت به مسابقات افزایش بدهند. فرشاد احمد زاده مصدومیتش برطرف شده است و می‌تواند پرسپولیس را برابر ذوب آهن همراهی کند.

  با توجه به قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس به نظر می‌رسد که برانکو برای بازی با ذوب آهن از بازیکنان جوان خود استفاده کند تا آمادگی آن‌ها را برای فصل بعد بسنجد.

  تیم فوتبال ذوب آهن هفته گذشته برابر فولاد خوزستان با نتیجه تساوی یک – یک متوقف شد و با ۴۹ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. این تیم قصد دارد از امتیاز میزبانی در این بازی استفاده کند و با برتری برابر پرسپولیس به رتبه دوم جدول صعود کند.

  شاگردان قلعه نویی در آخرین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا با تساوی برابر لوکوموتیو تاشکند توانستند به عنوان تیم دوم گروه B. به مرحله حذفی صعود کنند و در این مرحله باید به مصاف استقلال تهران بروند.

  تیم فوتبال ذوب آهن در بازی رفت با نتیجه ۴ بر صفر شکست سنگینی برابر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی متحمل شد و در بازی برگشت قصد دارد این شکست را جبران کند، اما کار سختی برابر قهرمان لیگ برتر دارد.

  حسین زرگر به همراه سودمند هایش آرمان اسعدی، حسن انتظاری و روح اله شریفی این بازی را قضاوت می‌کنند و محمد جواد تقی پور هم ناظر این بازی است.

   

ژنرال به دنبال شکست قهرمانشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/1/31/7893561_758.jpg" style="height:305px; margin:0px; width:500px" title="ژنرال به دنبال شکست قهرمان"/>

استقلال خوزستان- سپاهان/ ورزشگاه غدیر اهواز ساعت ۱۸

 • آبی پوشان اهوازی هفته گذشته برابر تیم پیکان به نتیجه تساوی بدون گل دست یافتند و با ۲۷ امتیاز در جایگاه چهاردهم قرار گرفتند. آن‌ها در وضعیت بحرانی قرار دارند و یکی از گزینه‌های سقوط به لیگ دسته یک هستند.

  شاگردان عبدالله ویسی برای بقا در لیگ برتر به ۳ امتیاز این بازی نیاز مبرم دارند، بنابراین آن‌ها با پشتیبانی هواداران خود قصد دارند برابر زرد پوشان اصفهانی پیروز شوند تا همچنان امیدوار به ماندن در لیگ برتر باشند.

  اسماعیل شریفات و آرام طبع نمی‌توانند تیم استقلال خوزستان را در این بازی همراهی کنند و وضعیت یعقوب کریمی هم مشخص نیست. بازیکن سابق استقلال بعداز رفع مصدومیتش به تازگی به تمرینات آبی پوشان اهواز بازگشته است.

  با توجه به اهمیت این بازی، مسئولان استقلال خوزستان این بازی را رایگان اعلام کردند تا هواداران بیشتری برای تشویق تیم محبوب خود به ورزشگاه بیایند.

  زرد پوشان اصفهانی هفته گذشته برابر تیم صنعت نفت آبادان با نتیجه تساوی یک – یک متوقف شدند و با کسب ۲۹ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار گرفتند. آن‌ها همانند حریف اهوازی خود در منطقه خطر قرار دارند و باید این بازی را پیروز شوند تا خیالشان از ماندن در لیگ برتر راحت شود.

  منصور ابراهیم زاده سرمربی سپاهان به خوبی می‌داند که در صورت نتیجه نگرفتن در ۲ بازی باقی مانده سمت خود را در این تیم از دست می‌دهد و فرد دیگری جایگزینش می‌شود. از گل محمدی، امیر قلعه نویی و افشین قطبی به عنوان گزینه‌های جایگزینی ابراهیم زاده نام برده می‌شود، اما مسئولان سپاهان هنوز واکنشی در این باره نداشتند و تمرکز خود را برای ۲ بازی باقی مانده تیم خود گذاشتند.

  بازی رفت این ۲ تیم با نتیجه تساوی یک – یک به پایان رسید.
  محمد حسین زاهدی فر به همراه جلیل شعرانی، علی دودانگه و علیرضا حیدرپناه تیم داوری این بازی هستند. یدالله جهانبازی هم ناظر این بازی است.

   

ژنرال به دنبال شکست قهرمانشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/1/31/7893562_885.jpg" style="height:333px; margin:0px; width:500px" title="ژنرال به دنبال شکست قهرمان"/>

تراکتورسازی- صنعت نفت آبادان/ ورزشگاه یادگار امام تبریز ساعت ۱۸

 • تیم فوتبال تراکتورسازی در ورزشگاه خالی از تماشاگر به مصاف برزیل ایران می‌رود. هواداران تراکتورسازی با حکم کمیته انضباطی با محرومیت مواجه شدند و نمی‌توانند نظارگر بازی تیم خود برابر صنعت نفت آبادان باشند.

  البته الیاسی سرپرست جدید تیم فوتبال تراکتورسازی به حکم محرومیت هواداران این تیم اعتراض کرده است و در نامه‌ای به سازمان لیگ برتر خواستار رفع محرومیت هواداران شده است.

  شاگردان ساغلام هفته گذشته برابر سپیدرود رشت با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند و با ۳۰ امتیاز در جایگاه دهم قرار دارند. آن‌ها از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند و در بازی آخر این رقابت‌ها با نتیجه ۳ بر یک برابر الغرافه قطر شکست خوردند تا خداحافظی دردناکی با لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند.

  مصطفی آجرلو هم با حکم اعضای هیئت مدیره تراکتورسازی از مدیرعاملی این تیم برکنار و عباس الیاسی به عنوان سرپرست این باشگاه انتخاب شد.
  تیم صنعت نفت آبادان هفته گذشته در خارج از خانه برابر سپاهان یک امتیاز با ارزش بدست آورد و با کسب ۳۸ امتیاز در جایگاه هشتم قرار گرفت. این تیم در میانه‌های جدول قرار دارد و سه امتیاز این بازی تغییر چندانی در جایگاه این تیم ایجاد نمی‌کند؛ بنابراین شاگردان کمالوند با خیال آسوده به مصاف تراکتورسازی می‌روند.

  جدال فراز کمالوند با تیم سابقش جذاب و دیدنی خواهد بود.
  بازی رفت ۲ تیم با نتیجه تساوی یک – یک به پایان رسید.
  علی میرغفاری، تورج عیوض محمدی، جواد قنبریان و علی احمدی تیم داوری این بازی هستند. محمد رضا فلاح هم ناظر این بازی است.

   

ژنرال به دنبال شکست قهرمانشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/1/31/7893565_560.jpg" style="height:290px; margin:0px 0px; width:500px" title="ژنرال به دنبال شکست قهرمان"/>

پدیده مشهد- مشکی پوشان دیار خراسان/ ورزشگاه ثامن مشهد ساعت ۱۸

 • دربی مشهد میان پدیده و مشکی پوشان دیار خراسان در هفته بیست و نهم لیگ برتر روز یکشنبه برگزار می‌شود.
  تیم پدیده مشهد هفته گذشته با نتیجه یک بر صفر برابر نفت تهران پیروز شد و با ۲۹ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفت. این تیم برای بقا در لیگ برتر به ۳ امتیاز دربی مشهد نیاز دارد.
  با توجه به اینکه تیم مشکی پوشان دیار خراسان به لیگ دسته یک سقوط کرده است به نظر می‌رسد شاگردان مهاجری کار راحتی برای پیروزی در این بازی پیش رو دارند.
  بازی رفت این ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع پدیده مشهد به پایان رسید.
  رضا کرمانشاهی به همراه علی اکبر نوری، امید افخمی و احمد موسوی قضاوت این دیدار را برعهده دارند و ابراهیم میرزا بیگی هم ناظر این بازی است.

   

ژنرال به دنبال شکست قهرمانشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/1/31/7893566_631.jpg" style="height:334px; margin:0px 0px; width:500px" title="ژنرال به دنبال شکست قهرمان"/>

سپیدرودرشت – فولاد خوزستان؛ ساعت ۱۸

 • تیم سپیدرودرشت با هدایت علی کریمی توانسته با کسب ۲۹ امتیاز رده سیزدهم جدول را از آن خود کند.
  بازیکنان تیم فوتبال سپیدرود موفق شدند ۸ پیروزی،۵ تساوی،۱۵ باخت،۲۴ گل زده و ۳۶ گل خورده را در کارنامه به ثبت برسانند.
  سپیدرودی‌ها با پیروزی یک بر صفر در هفته بیست و هشتم رقابت‌ها مقابل تراکتورسازی درصدد هستند تا برابر تیم فولا ۳ امتیاز را کسب کنند.

  شاگردان علی کریمی در صورت پیروزی مقابل فولاد می‌توانند تا سه پله جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند. این تیم در صورت باخت نیز تا یک پله در جدول رقابت‌ها سقوط می‌کند.

  بازیکنان تیم فولاد خوزستان توانستند تا به اینجای رقابت‌ها ۱۰ پیروزی،۱۳ تساوی،۵ باخت،۲۸ گل زده و ۲۶ گل خورده را در کارنامه ثبت کنند. فولادی‌ها با هدایت پورموسوی با کسب ۴۳ امتیاز رده ششم جدول رقابت را بدست آورند.

  شاگردان پورموسوی با تساوی یک – یک مقابل ذوب آهن در هفته بیست و هشتم رقابت‌ها به دنبال این هستند تا مقابل سپیدرود ۳ امتیاز بازی را کسب کنند تا جایگاه خود را در جدول یک پله ارتقا دهند.
  فولادی‌ها در صورت باخت مقابل شاگردان علی کریمی یک پله در جدول رقابت‌ها سقوط می‌کنند.

   

ژنرال به دنبال شکست قهرمانشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/1/31/7893564_984.jpg" style="height:333px; margin:0px; width:500px" title="ژنرال به دنبال شکست قهرمان"/>

سایپا – گسترش فولاد؛ ساعت ۱۸

 • شاگردان علی دایی موفق شدند ۱۴ پیروزی،۸ تساوی،۶ باخت،۳۸ گل زده و ۳۳ گل خورده را در کارنامه به ثبت برسانند و با کسب ۵۰ امتیاز رده دوم جدول را از آن خود کردند.
  سایپایی‌ها با پیروزی پر گل سه بر صفر در هفته بیست و هشتم رقابت‌ها مقابل مشکی پوشان درصدد هستند تا برای کسب ۳ امتیار برابر گسترش فولاد به میدان بروند.

  شاگردان دایی در صورت پیروزی مقابل گسترش در رده دوم باقی می‌مانند و در صورت باخت ۲ پله در جدول سقوط می‌کنند.
  تیم فوتبال گسترش فولاد با هدایت فیروز کریمی موفق شده با کسب ۳۵ امتیاز در رده نهم جدول قرار گیرد.
  شاگردان فیروز کریمی همچنین ۹ پیروزی،۸ تساوی، ۱۱ باخت،۲۴ گل زده و ۳۲ گل خورده را در کارنامه به ثبت رساندند.

  بازیکنان گسترش فولاد در هفته بیست و هشتم مقابل استقلال تهران به تساوی یک – یک دست پیدا کردند و بدون شک آبی پوشان تبریزی درصدد هستند تا با کسب سه امتیاز مقابل سایپا یک پله جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند.

   

ژنرال به دنبال شکست قهرمانشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/1/31/7893575_453.jpg" style="height:322px; margin:0px; width:500px" title="ژنرال به دنبال شکست قهرمان"/>

استقلال تهران – پیکان؛ ورزشگاه آزادی ساعت ۱۸

 • بازیکنان تیم فوتبال استقلال موفق شدند ۱۳ پیروزی،۹ تساوی،۶ باخت،۳۹ گل زده و ۱۶ گل خورده را در کارنامه به ثبت برسانند.
  استقلال با هدایت وینفرد شفر توانسته با کسب ۴۸ امتیاز رده چهارم جدول را به خود اختصاص دهد.

  آبی پوشان پایتخت با تساوی یک – یک مقابل گسترش فولاد در هفته بیست و هشتم رقابت‌ها به دنبال این هستند تا برابر پیکان ۳ امتیاز را کسب کنند تا ۲ پله جایگاه خود را ارتقا دهند. شاگردان شفر در صورت باخت مقابل پیکان یک پله سقوط می‌کنند.

  فرشید باقری به دلیل مصدومیت نمی‌تواند در این مسابقه حضور داشته باشد.
  تیم فوتبال پیکان با سرمربیگری مجید جلالی توانسته ۱۲ پیروزی،۹ تساوی،۷ باخت،۲۹ گل زده و ۲۱ گل خورده را در کارنامه به ثبت برساند و با کسب ۴۵ امتیاز در رده پنجم جدول حضور دارد.

  بازیکنان تیم فوتبال پیکان در صورت پیروزی مقابل استقلال می‌توانند یک پله جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند و در صورت باخت یک پله در جدول سقوط خواهند کرد.

   

ژنرال به دنبال شکست قهرمانشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/1/31/7893563_194.jpg" style="height:333px; margin:0px; width:500px" title="ژنرال به دنبال شکست قهرمان"/>

پارس جنوبی جم – نفت تهران؛ ساعت ۱۸

 • بازیکنان تیم فوتبال پارس جنوبی جم موفق شدند ۹ پیروزی،۱۴ تساوی،۵ باخت،۳۰ گل زده و ۲۴ گل خورده را در کارنامه به ثبت برسانند و با کسب ۴۱ امتیاز رده هفتم جدول را بدست آوردند.

  شاگردان تارتار با تساوی یک – یک مقابل پرسپولیس به دنبال این هستند تا در بازی با نفت ۳ امتیاز را کسب کنند تا در آن صورت جایگاه خود را یک پله در ارتقا دهند. این تیم در صورت باخت مقابل نفت تهران یک پله در جدول رده بندی سقوط می‌کند.
  تیم فوتبال نفت تهران با هدایت هومن افاضلی توانسته با کسب ۲۴ امتیاز رده پانزدهم جدول را بدست آورد.

  نفتی‌ها موفق شدند ۵ پیروزی،۹ تساوی،۱۴ باخت،۲۳ گل زده و ۳۷ گل خورده را در کارنامه ثبت کنند.
  بازیکنان تیم فوتبال نفت با باخت یک بر صفر مقابل پدیده در هفته بیست و هشتم به دنبال جبران این شکست هستند. این تیم درصدد است تا با کسب ۳ امتیاز مقابل پارس جایگاه خود را یک پله ارتقا دهد. نفت در صورت باخت مقابل حریف جایگاهش در جدول تغییری نمی‌کند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - تفاوت های مهم تجارت در ایران و ترکیه
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :