به گزارش شمس آباد، مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا با مسابقه تیم‌های لیورپول و رم امشب از ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه در ورزشگاه آنفیلد و با سوت فلیکس بریش آلمانی آغاز می‌شود.

 

لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلدشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/2/4/7911996_412.jpg" style="height:419px; margin:0px; width:500px" title="لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلد"/>

در ابتدای لیگ قهرمانان این فصل، هیچ کارشناسی شانس زیادی برای این ۲ تیم برای رسیدن به نیمه نهایی قائل نبود، اما آن‌ها توانستند با شایستگی به نیمه نهایی برسند. لیورپول تا رسیدن به این مرحله با قرعه‌های بسیار خوبی مواجه شده بود و نزدیک کار آسانتری نسبت به رم داشت. آن‌ها در یکی از آسانترین گروه‌ها بودند که با اقتدار در گروه اول شدند و در مرحله بعد، پورتو را به راحتی شکست دادند. سپس نوبت به منچسترسیتی رسید که قبلا این تیم را در لیگ جزیره هم شکست داده بودند و در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نیز مقتدرانه و با نتیجه پنج بر یک در مجموع ۲ مسابقه قهرمان لیگ جزیره را مغلوب کردند و به نیمه نهایی رسیدند. آن‌ها در این مرحله نیز با بهترین قرعه ممکن مواجه شدند و باید به مصاف رم بروند.

لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلدشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/2/4/7912013_144.jpg" style="height:292px; margin:0px; width:500px" title="لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلد"/>

تیم رم، برخلاف لیورپول آسان به این مرحله نرسیده است و با بازی‌های جذاب و به سختی از مراحل مختلف عبور کردند. این تیم در گروه مرگ قرار داشت و توانست بالاتر از چلسی و اتلتیکو مادرید در گروه اول شود. آن‌ها سپس به شاختار دونتسک اوکراین خوردند و در حالی که در بازی رفت ۲ بر یک باخته بودند، در بازی برگشت در المپیکو یک بر صفر پیروز شدند و به دلیل گل زده در خانه حریف به یک چهارم رسیدند. جالوروسی با قرعه‌ای دشوار در یک چهارم نهایی به مصاف بارسلونا رفت و پس از شکست چهار بر یک در بازی رفت، در دیدار برگشت موفق شد با ارائه نمایشی فوق العاده سه بر صفر بارسا را در خانه شکست دهد و باز هم به دلیل گل زده در خانه حریف گام به نیمه نهایی بگذارد.

لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلدشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/2/4/7912012_429.jpg" style="height:281px; margin:0px; width:500px" title="لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلد"/>

این مسابقه مصاف محمد صلاح ستاره مصری تیم لیورپول و بهترین بازیکن این فصل لیگ برتر انگلیس، با تیم سابقش است. صلاح فصل گذشته در رم بازی می‌کرد و در تابستان با انتقال ۴۵ میلیون یورویی به لیورپول پیوست. انتقالی که باعث شکوفا شدن فرعون مصر شد . اگر چه او سال گذشته در لباس گرگ‌ها هم می‌درخشید، اما امسال وی به یکی از بهترین بازیکنان جهان تبدیل شد و قیمتش حداقل چهار برابر شده است. البته رم هنوز یک بازیکن مصری الاصل دارد. استفان الشراوی معروف به فرعون کوچک بازیکن دورگه مصری ایتالیایی است که در تیم ملی ایتالیا بازی می‌کند و مصافش با صلاح می‌تواند دیدنی باشد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت/ داود پرچمی ۱۶ میلیون رأی پاک

لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلدشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/2/4/7912011_440.jpg" style="height:359px; margin:0px; width:500px" title="لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلد"/>

دیدار امشب یادآور فینال سال ۱۹۸۴ جام باشگاه‌های اروپا نیز هست. در آن مسابقه که در ورزشگاه المپیکوی شهر رم برگزار شد، پس از تساوی یک بر یک در جریان مسابقه، لیورپول موفق شد در ضربات پنالتی چهار بر دو، رم را شکست دهد و قهرمان شوند. تنها حضور رم در فینال مسابقات لیگ قهرمانان به همان سال برمیگردد و اگر موفق شود در این فصل از سد لیورپول بگذرد برای دومین بار به فینال می‌رسند. در حالی که لک لک‌ها تاکنون هفت بار به فینال رسیدند و در پنج مرتبه آن قهرمانی را به دست آورده اند.

لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلدشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/2/4/7912014_321.jpg" style="height:281px; margin:0px; width:500px" title="لیورپول - آ اس رُم/لشکرکشی گلادیاتور‌ها برای فتح آنفیلد"/>

لالانا، ماتیپ و امره جان، مهم‌ترین غایبان لیورپول هستند و در سمت مقابل دفرل و کارسدورپ، مهم‌ترین مصدومان رم محسوب می‌شوند.

 • دیدار امشب، ششمین مصاف اروپایی ۲ تیم محسوب می‌شود و نخستین دیدارشان از سال ۲۰۰۲ به بعد است. در پنج مسابقه قبلی، لیورپول ۲  پیروزی به دست آورده و رم یک بار پیروز شده است. یک مسابقه هم با تساوی به پایان رسیده است.

  قرمز‌های آنفیلد از ۱۰ بار حضور در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، ۷ مرتبه به فینال رسیده اند.
  رم برای دومین بار به مرحله نیمه نهایی می‌رسد؛ آن‌ها در تنها حضورشان در این مرحله به فینال رسیدند و در فینال ۱۹۸۴ در ضربات پنالتی مغلوب لیورپول شدند.

  لیورپول در ۷ بار آخر که به مرحله نیمه نهایی مسابقات اروپایی رسیده، بازی رفت را با پیروزی به اتمام نرسانده است.
  رم در ۱۹ بازی اخیرش در انگلیس فقط یک بار پیروز از زمین خارج شده است که آن برد مربوط به جام یوفای سال ۲۰۰۱ است. دی فرانچسکو در آن بازی به عنوان بازیکن ذخیره به میدان رفت. آمار کلی رم در ۱۹ بازی اخیر در انگلیس: ۱ برد – ۷ تساوی – ۱۱ شکست.
  گلادیاتور‌ها از ۱۴ بازی اخیر خارج از خانه اش در لیگ قهرمانان اروپا، فقط یک پیروزی دشت کرده اند. (۱ برد – ۵ تساوی – ۸ باخت)
  رم در ۲۶ بازی اخیر خارج از خانه اش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به ثبت کلین شیت نشده است در حالی که در این فصل لیگ قهرمانان در خانه تاکنون گلی نخورده است.
  لیورپول در ۱۴ بازی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا، بدون شکست بوده است.
  تیم کلوپ در مسابقات این فصل، ۳۳ بار موفق به گلزنی شده اند؛ بهترین عملکرد تیمی انگلیسی در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا از این حیث محسوب می‌شود.

 •  

لیورپول - آ اس رم/لشکرکشی گلادیاتورها برای فتح آنفیلدشمس آباد.ir/files/fa/news/1397/2/4/7912010_281.jpg" style="height:338px; margin:0px; width:500px" title="لیورپول - آ اس رم/لشکرکشی گلادیاتورها برای فتح آنفیلد"/>
پیشنهاد ویژه :   سیاسی : افزایش نرخ ارز سناریوی از پیش تعیین شده است/کاهش ارزش پولی کشور به یک فاجعه تبدیل شده
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :