به گزارش شمس آباد، محمدرضا داورزنی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در خصوص آخرین اتفاقات از شرایط کاروان ایران برای بازی‌های‌ آسیایی اظهار داشت: تا الان حضور ما در ۳۰ رشته با حضور ۲۶۶ مرد و ۱۰۶ زن قطعی شده است،‌اجتماع‌بندی نهایی هفته آینده انجام خواهد شد احتمالاً تا ۲۳ یا ۲۴ خرداد تصمیم قطعی را اعلام می‌کنیم. در برخی از رشته‌ها به عنوان مثال اسکیت، سه‌گانه، بدمینتون و اسکواش نظراتی وجود دارد که ستاد کار می‌کند تا نظرات قطعی شود.
 

داورزنی همچنین درباره لیست ۳۰ نفره بازنشستگان وزارت ورزش عنوان کرد: طبیعی است آنچه قانون پیش‌بینی کرده اجرا می‌شود، یک بحثی فدراسیون‌ها هستند که در اکثر آنها این اتفاق افتاده اما اینکه قانون را نادیده بگیریم این طور نیست.

وی در پاسخ به این سوال که در این لیست به نظر می‌رسد نام رغبتی، نیک‌بین و اسبقیان دیده شده گفت: همه بازنشستگان طبق قوانین پیش‌بینی شده کار می‌کنند و این‌ها خلاف قانون نیستند، استفساریه‌ای است که باید شورای نگهبان تصویب کند تا اجرایی شود. این موضوع فقط به وزارت ورزش مربوط نیست بلکه همه دستگاه‌های اجرایی موظف به انجام قانون هستند. در صورتی که قانون جدید در مجلس تصویب شود استثنایی نخواهد بود و این قانون اجرایی می‌شود.

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش درباره اینکه ما جوانان تحصیل‌کرده زیادی داریم مدیرانی که می‌توانند باعث رشد کشور شوند، خاطرنشان کرد: وزارت ورزش مجاهدت می‌کند در اکثر استان‌ها از این جوانان استفاده شود در جلساتی که در وزارت ورزش داریم این جوان‌ها رصد می‌شوند تا در استان‌ها از آنها استفاده کنیم، بانک اطلاعاتی در وزارتخانه هم در مجاهدت است تا به نیروهای جوان فرصت داده شود تا وارد میدان شوند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - دلال‌هایی که فوتبال ایران را می‌بلعند

داورزنی که در رادیو تهران صحبت می‌کرد در پاسخ به این سوال که شنیده شده سیچلو پول مجانی از فدراسیون والیبال ایران گرفته، تصریح کرد: قراردادی که او داشت باید تمام وقت در ایران کار می‌کرد،‌بحث‌هایی مطرح شد مبنی بر اینکه او در ایتالیا کار باشگاهی کند چون در آن زمان ایران برنامه‌ای نداشت قرار شد ۵۰ درصد از قرارداد این مربی کم شود. قرار بر این بود سیچلو تا اسفند در ایتالیا کار کند. بعد از اسفند هم او برای ادامه همکاری در خصوص بازی‌های آسیایی به ایران نیامد و فدراسیون هم پرداختی نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: یک زمانی ما با یک مربی قرارداد ۳ ساله می‌بندیم و تعهد می‌گیریم او در جای دیگری مشغول به کار نشود حالا سرمربی تیم ملی تغییر می‌کند و کادر دیگری می‌آید سیچلو خودش درخواست کرد به یک باشگاه ایتالیایی برود بنابر این قرار شد تا اسفند ماه که او کار می‌کند ۵۰ درصد مطالباتش پرداخت شود اما بعد از آن چون اصلاً به ایران نیامد و درخواست فدارسیون را برای بازی‌های آسیایی قبول نکرد هیچ پولی به او پرداخت نشده است. با توجه به شرایط ارزی فدارسیون حساس است که منابع را مدیریت کند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : پیشروی‌های ارتش سوریه «تحریر الشام» را مجبور به اعلام «بسیج عمومی» در ادلب کرد

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش در پاسخ به این سوال که هواداران فوتبال از ارز ۵۰۰ یورویی برای رفتن به جام‌جهانی گلایه دارند آیا برنامه‌ای برای افزایش این ارز دارید، یادآور شد: مکاتبه شده و ما به دنبال هماهنگی با بانک مرکزی هستیم که این عدد را بیشتر کند امیدوارم اتفاق بیفتد.

داورزنی همچنین در ادامه صحبت‌هایش درباره لغو دیدار مهربان ایران با یونان در آستانه جام‌جهانی، تصریح کرد: دیدار مهربان با یونان که به کوزوو تبدیل شد، علت لغو آن هم مشکلاتی بود که یونان و ترکیه داشتند، یونان می‌خواست محل برگزاری مسابقه را تغییر دهد در حالی که توافق شده بود بازی این تیم با ایران در استانبول صورت بگیرد. با اتفاقاتی که در نواحی مرزی رخ داد باعث شد یونان بازی را به جای دیگری ببرد که مورد موافقت قرار نگرفت، با هماهنگی‌های صورت گرفته کوزوو جایگزین شد که قرار است این بازی فردا انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این بازی قطعی است گفت:‌ یک زمانی بحث کلی بازی مطرح می‌شود، یک زمانی این موضوع مطرح می‌شود که تیم حریف آماده باشد و بازیکنان خوب باشند اما به هر دلیلی ممکن است تیم آماده نباشد یا بازیکن خوب نداشته باشد. خبری که من شنیدم این بود حالا اینکه فردا انجام شود  یا نه اجازه دهید خبرهای جدیدی بگیرم تا بعد اعلام کنم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - سردار غیب‌پرور: منطقه‌برای آمریکا ناامن‌تر می‌شود

داورزنی درباره مشکلی که برای مهدی تاج رخ داد، اظهار داشت: بعد از بازی با ترکیه به دلیل فشاری که روی او بود تاج تحت درمان است، بازی‌ها، بحث‌ها و پیگیری‌های برنامه‌های مختلف فشارهایی را برای رئیس فدارسیون به وجود می‌آورد او پاسخگوی شما و افکار عمومی است به خاطر همین فشار از این منظر روی رؤسای فدراسیون‌ها زیاد است به ویژه فدراسیون فوتبال.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌توان قراردادها و تفاهم‌نامه را به گونه‌ای تنظیم کرد که چنین اتفاقاتی در آن پیش‌بینی شود، خاطرنشان کرد: مجاهدت فدراسیون فوتبال این بوده که تیم با آمادگی بالا در جام‌جهانی باشد.مجاهدت وزارت ورزش و فدراسیون این است که چنین اتفاقاتی را شاهد نباشیم اما برخی عوامل دست وزارت و فدراسیون نیست.

آنچه تا کنون فدراسیون خواسته وزارت ورزش پشتیبانی کرده تا انتظاری که مردم دارند یعنی تیم ملی سه بازی رضایت‌بخش انجام دهد، برآورده شود. دغدغه‌ای که مردم برای بازی تدارکاتی دارند، فدراسیون مجاهدت می‌کند به بهترین شکل در این خصوص تصمیم بگیرد. البته طرف مقابل ما هم باید برای بازی مقاومت کند قرار نیست ما بازی تفریحی داشته باشیم بلکه تیم باید تحت فشار قرار بگیرد اینگونه بازی برای ما بهتر است، مجاهدت تاج و فدراسیون فوتبال هم این است که این شرایط فراهم شود.

 

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :