به گزارش شمس آباد، سعید آذری در مورد پیروزی روز گذشته ذوب‌آهن، ناراحتی قلعه‌نویی از شرایط باشگاه، مشکلات فراوان باشگاه ذوب‌آهن، دلخوری خودش از شرایط موجود و … صحبت‌های زیر را انجام داد:

ابتدا در مورد پیروزی روز گذشته تیم‌تان مقابل سیپدرود صحبت کنید.

بازی روز گذشته فوق‌العاده سخت و دشوار بود، بعد از شکستی که مقابل الدحیل داشتیم قلعه‌نویی برنامه‌ریزی خوبی داشت تا به شریط اولیه برگردیم که خدا را شکر این اتفاق افتاد و توانستیم از یک بازی سخت سربلند بیرون بیاییم.

هدف ذوب‌آهن در پایان لیگ چیست؟

ما امیدواریم که بتوانیم ابتدا سهیمه لیگ قهرمانان آسیا را بگیریم و بعد هم نایب قهرمان لیگ شویم.

قبول دارید که ۳ بازی دشوار در لیگ دارید؟

مبارزه کردن در میدان ورزش بسیار دشوار است و کسی که دنبال کار ساده است باید در خانه بماند. برای قهرمان شدن و قهرمان ماندن باید مبارزه کرد. ما مجاهدت خود را انجام می‌دهیم ضمن اینکه برگ برنده ما امیر قلعه‌نویی است که روح برتری را در تیم دمیده است. وقتی سرمربی جنگنده باشد بازیکنان هم جنگنده می‌شود.

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری روز گذشته اعلام کرد که در ذوب‌آهن اذیت شده و بعید می‌داند مدیران این باشگاه او را بخواهند. حالا آیا واقعا شما قلعه‌نویی را نمی‌خواهید؟

من در این ۲۰ سال با مربیان زیادی کار کردم، ولی قلعه‌نویی بهترین مربی بوده که من با او کار کردم. من با تمام وجودم می‌گویم که تا زمانی که سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن است امیر قلعه‌نویی سرمربی می‌ماند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - شرایط دریافت وام مسکن از بازار غیررسمی

اتفاقا گفته می‌شود سعید آذری از مدیرعاملی ذوب‌آهن برکنار می‌شود…

شما ببینید که ذوب‌آهن از سال ۹۲ به بعد چه روند صعودی داشته. تیمی که رو به سقوط و نابودی بود در این چند سال ۳ بار به لیگ قهرمانان آسیا رفته، ۲ بار قهرمان جام حذفی شده، یک بار قهرمان سوپرجام شده و همیشه هم در این چند سال جزو ۴ تیم اول ایران بوده. ضمن اینکه ما در تمام رشته‌های ورزشی که فعال هستیم هم قهرمان شدیم. غیر از این ما در بخش توسعه زیر ساخت‌های ورزشی هم عالی بودیم. در ۶۷ روز چمن ورزشگاه را درست کردیم، زمین چمن مصنوعی را ساختیم و زمین شماره ۲ را هم افتتاح کردیم.

ظاهرا مشکل مالی هم دارید؟

شما ببینید وزارت ورزش به ۳ باشگاه پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی همدستی کرد تا در آسیا حضور پیدا کنند، اما چرا به ما ریالی پول ندادند؟ مگر ما نمانیده ایران نبودیم؟ وزارت ورزش کجا به ذوب‌آهن همدستی کرد؟ به اسپانسر تبلیغات محیطی گفتم که به ما پول بدهد که گفتند دستور گرفتند پول را به ۳ باشگاه دیگر ایرانی در آسیا بدهند. خب من الان چه بگویم؟

باشگاه همدستی مالی نمی‌کند؟

همدستی؟ اول فصل مجمع کارخانه ۱۳ میلیارد از بودجه ما را کم کرد، آنهم مایی که نماینده ایران در آسیا بودیم. باور کنید اگر با درایت بعضی از دوستان ۵،۶ میلیارد از این پول برنمی‌گشت بیچاره بودیم. باید تشکری از هواپیمایی تابان داشته باشم که بدون هیچ چشمداشتی تمام هزینه پروازی ما در لیگ قهرمانان آسیا تامین می‌کند. منتها کسی قدر زحمات ما را نمی‌داند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مرفاوی: بضاعت صبا همین قپیرامون است

پس قلعه‌نویی حق داشته است؟

روز اولی که قلعه‌نویی آمد آقایانی که الان خبری از آنها نیست آمدند و گفتند به قلعه‌نویی و آذری پول بدهید، اما الان کجا هستند؟ تیم‌هایی که با ۳۵ میلیارد بودجه بسته شدند در منطقه سقوط قرار دارند، ولی ذوب آهنی که ۱۳،۱۴ میلیارد بودجه داشته در ۲ عرصه موفق بوده و می‌جنگد. آقایان یاد گرفتند هرکجا که پول نباشد سراغ سعید آذری می‌آیند، چون می‌دانند من بدون نزاع کار می‌کنم. فقط می‌خواهند از من سو استفاده کنند.

 

اگر قلعه‌نویی گفته اذیت شده من به او حق می‌دهم، چون من و همکارانم در باشگاه صد برابر او اذیت شدیم و او را درک می‌کنیم. حق ما نیست اینطور با ما برخورد شود.

خب چه کسی می‌خواهد شما را اذیت کند؟ باشگاه یا کارخانه؟

وقتی مجمع کارخانه ابتدای فصل ۱۳ میلیارد از بودجه ما کم می‌کند من چه بگویم. اگر پشتیبانی‌های آقای فاضل و مهندس صادقی نبود که نمی‌دانم چه اتفاقی رخ می‌داد. هنوز بعد از یک فصل نمی‌دانم چرا مجمع باشگاه این کار را با ما انجام دادند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : برخی از خاطرات آیت‌الله هاشمی می‌ترسند

شما از نظر اسپانسری مشکلی نداشتید؟

آقایان به ما گفتند که باید با شرکت رایتل قرارداد اسپانسری امضا کنید در حالی که کار ما با همراه اول تمام شده بود. حالا رایتل نه قرارداد ما را امضا می‌کند و نه پول ما را می‌دهد! من ۲۶ سال است که با افتخار کارمند باشگاه ذوب‌آهن هستم و دینم را به کارخانه ادا کردم دیگر وظیفه ندارم که مدیرعامل باشگاه باشم. وقتی تمام بخش‌های کارخانه بودجه مصوب دارد و فقط به ما پول نمی‌دهند چه بگویم؟ فقط از من سو استفاده می‌کنند.

در این مدت به این اندازه شما را عصبانی ندیده بودیم.

یک سال دندان روی جگر گذاشتم و حرفی نزدم، آدم‌های بزرگی در هیئت مدیره هوای ما را داشتند که سرپا باشیم، اما نمی‌دانم چرا مجمع باشگاه با باشگاهش این کار را انجام داد. مگر غیر از این است که باشگاه ذوب‌آهن برگ برنده کارخانه ذوب‌آهن در آوردگاه‌های بین‌المللی است؟ باور کنید اگر این اتفاقات رخ نمی‌داد همین امسال هم شایسته کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر بودیم.

حالا آینده باشگاه ذوب‌آهن چه می‌شود؟

ما سه بازی سخت در لیگ برتر و یک بازی سخت در لیگ قهرمانان آسیا داریم. اگر به ما همدستی نکنند نه نایب قهرمان لیگ می‌شویم و نه از گروه‌مان در آسیا صعود می‌کنیم. والسلام!

منبع:میزان

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :