به گزارش خبرنگار ورزشی شمس آباد، حمید درخشان در نشست خبری پیش از بازی نفت طلاییه – استقلال خوزستان، گفت: با تیمی بازی می‌کنیم که هفته گذشته باخته و مقابل ما محکوم به انجام بازی است که بتواند امتیاز بگیرد.

وی تیمش را مستحق شکست مقابل نفت آبادان ندانست و عنوان کرد: هفته گذشته در آبادان حق‌مان باخت نبود. داور یک گل سالم ما را مردود اعلام کرد، از فرصت‌هایمان هم استفاده نکردیم و بازی را باختیم. استحقاق این را داشتیم که نبازیم و حتی پیروز شویم، اما به‌هرحال چیزی که می‌دانیم این است که دیگر به آن باخت فکر نمی‌کنیم. به این فکر می‌کنیم که برای بردن باید چه فلسفه و چه تلاشی داشته باشیم. دیدار مقابل استقلال خوزستان برای ما بازی راحتی نخواهد بود. یکی دو مصدوم داریم، اما سعی می‌کنیم که یک بازی قابل قبول را انجام بدهیم و سه امتیاز این دیدار خانگی را به‌دست بیاوریم.

سرمربی نفت طلاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید «آیا با صحبت‌های عبدالله ویسی مبنی بر نامشخص بودن مالکیت دو باشگاه نفت طلاییه و استقلال خوزستان موافق هستید؟»، گفت: صد درصد با نظرشان موافقم، اما انشالله هرچه زودتر این وضعیت مشخص شود. فکر نمی‌کنم لیگ برتر و فوتبال هیچ مملکتی به این شکل باشد که هنوز خیلی‌ تیم‌ها بلاتکلیف هستند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : هویت و انتخابات در ایلام؛ ملاط قومی یا مناط عقلی

درخشان ادامه داد: فکر نمی‌کنم فوتبال هیچ مملکتی به این شکل باشد که به تیم‌ها هیچ مدد نشود. باشگاه‌های ما هر روز در کش و قوس یکسری جریانات برای دو باشگاه است که این روی تیم تاثیر می‌گذارد. آقای ویسی اگر صحبتی کرده، نظر خودش بوده، اما من در مورد بازیکنان خودم می‌گویم که بازیکنان من هنوز ذهنیت‌شان آماده نشده که فقط به فوتبال فکر کنند که این خوب نیست، مخصوصاً برای باشگاهی که می‌خواهد در لیگ قهرمانان بازی کند. این چالش‌ها نه‌تنها کمکی به فوتبال ایران نمی‌کند، بلکه ما را عقب هم می‌اندازد و اجازه نمی‌دهد که فوتبال روز به‌روز رشد کند و به جایگاه اصلی‌اش برسد. فدراسیون که سعی می‌کند، امیدوارم مسئولان باشگاه نفت هم سعی‌شان را بکنند تا این تیم از این وضعیت مبهم خارج شود و ثباتی پیدا کند تا ما هم بفهمیم کارمان چیست و می‌خواهیم چه‌کار کنیم.

وی با اشاره به بحث‌های اخیر در مورد قلیان کشیدن برخی از فوتبالیست‌ها، خاطرنشان کرد: به صراحت بگویم که واقعاً متاسفم. اگر فوتبالیستی سراغ این مسائل می‌رود، نه تنها خودش را نابود می‌کند، بلکه ورزش را خدشه دار می‌کند. بعضی از این عزیزان که نمی‌خواهم نام‌شان را بگویم، قدر خودشان را نمی‌دادند و به این مسائل گرایش پیدا کردند که فیلم‌شان هم موجود است. این در شأن یک فوتبالیست حرفه‌ای و لیگ برتری نیست. اگر قرار باشد جلوی این کارها را بگیریم، باید از یک جایی شروع کنیم. وقتی می‌گوییم کمیته اخلاق و انضباطی داریم، باید از یک‌جایی سفت و سخت جلوی این رفتارها بایستیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : خبرگزاری تسنیم - منصوریان: ۳ امتیاز دیدار مقابل ماشین سازی را فدای دربی نمی‌کنیم/ بازی با تیم‌های فد کاظمی خیلی سخت است

سرمربی نفت ادامه  داد: در فوتبال خیلی‌ها هستند که سالم و سلامت کار می‌کنند، اما بیرونی‌ها وقتی به داخل فوتبال نگاه می‌کنند، همه را به یک چشم می‌بینند و فکر می‌کنند همه فوتبالی‌ها چنین افرادی هستند، در صورتی که چنین نیست. ما فوتبالیست‌هایی داریم که زندگی سالمی دارند، در ۳۷، ۳۸ سالگی به دلیل سالم بودن بدن و زندگی‌شان فوتبال بازی می‌کنند، اما خیلی‌ها قدر خودشان را نمی‌دانند و سراغ این مسائل می‌روند. این عزیزان اگر تبعات و آسیب‌های این چیزها را بدانند، سراغ این مسائل نمی‌روند. امیدوارم خیلی زودتر این مسائل را تحلیل و از آنها جلوگیری کنیم. کمیته انضباطی و اخلاق ما باید یک‌جایی این مورد را سفت‌ بگیرد که بازیکنان ما سراغ این مسائل نروند.

وی در خصوص بازی فردای پرسپولیس مقابل الهلال عربستان تضریح کرد: من قبلا این تجربه را داشته‌ام که بازی باخته را بتوانیم با برد عوض کنیم. ما قبلا در قزاقستان بازی داشتیم و ۳ بر صفر نتیجه را واگذار کردیم و آمدیم در تهران موفق شدیم ۵ گل بزنیم. در فوتبال هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. با شرایط خوب پرسپولیس دور از دسترس نیست که این تیم بتواند ۵ گل بزند و قطعا این شدنی است، پرسپولیس این توانایی را دارد بازی گذشته را فراموش کند و با تمرکز به سراغ این بازی برود. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آیا انقلاب آلگری در یوونتوس موفق خواهد شد؟

سرمربی تیم فوتبال نفت طلائیه در خصوص اظهارات علی طاری بازیکنی که با بازگشت این مربی به تیم نفت اظهارات تندی علیه درخشان داشته، تصریح کرد: این بازیکن در حد و قواره‌ای نیست که من بخواهم در مورد آن حرف بزنم و این بازیکن اصلا عدد و رقمی نیست که من جواب او را بدهم. این بازیکنان باید ابتدا بروند خاک فوتبال را بخورند و بعد بیایند و به خود اجازه دهند که در مورد من حرف بزنند و اگر قرار باشد چنین بازیکنانی اینطور اظهارنظر کنند باید در این فوتبال را گِل گرفت. اصلا این این بازیکن کجای فوتبال بوده  این صحبت‌ها را کرده و پُست گذاشته است.

ادامه دارد …

این خبر را به اشتراک بگذارید :