به گزارش گروه ورزشی شمس آباد شمس آباد «پویا»، هفته بیست‌و‌چهارم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور امروز (یکشنبه) با انجام هفت دیدار آغاز خواهد شد که در زیر نگاهی به این مسابقات می‌اندازیم:

* بادران تهران – گل‌گهر سیرجان، ساعت ‏۱۴‏‏، ورزشگاه کارگران ‏ تهران ‏
داور: حسین زیاری، مدد‌ها: هادی طوسی، حمید نادری و امیرسامان سلطانی 

هر دو تیم بادران و گل‌گهر هفته گذشته با نتایج پُرگل موفق به شکست رقبای انتهای جدولی خود شدند و با انگیزه زیادی به این مسابقه خواهند آمدند. بادرانی‌ها که با ۴۳ امتیاز در رده دوم جدول قرار دارند،‌ برای از دست ندادن جایگاه خود کار سختی در این دیدار خواهند داشت. شاگردان ربیعی که پس از سه تساوی متوالی، هفته گذشته موفق به کسب سه امتیاز شدند، کوشش خواهند کرد تا روند پیروزی‌های خود را ادامه دهند. از سوی مقابل هم تیم گل‌گهر که در رده دهم جدول حضور دارد، اگر در این دیدار شکست بخورد به طور کامل، اندک شانس لیگ برتری شدن خود را هم در این فصل از دست خواهد داد. از این رو بازی فردا برای هر دو تیم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای موفقیت در این مسابقه به آب و آتش خواهند زد. 

بیشتر بخوانید:
بگوویچ: پیروزی پُرگل مقابل صبا حاصل عملکرد فو‌ق‌العاده بازیکنان ما بود نه ضعف حریف

* ماشین‌سازی تبریز – شهرداری تبریز، ساعت ‏۱۴‏‏، ورزشگاه بنیان دیزل ‏ تبریز ‏
داور: کمیل غلامی، مدد‌ها: عسگر محمدی، مرتضی کاظمیان و مهدی جبرئیلی

این بازی دربی انتهای جدولی تبریزی‌هاست. هر دو تیم ماشین‌سازی و شهرداری در این فصل کمتر از حد انتظار ظاهر شده‌اند و همواره جزو تیم‌های نیمه پایینی جدول بوده‌اند. قطع از حساسیت‌ امتیازی این دیدار برای هر دو تیم، جدال  عباس آقایی و سیروس دین‌محمدی سرمربیان پرسپولیسی و استقلالی دو تیم بر جذابیت این دیدار اضافه خواهد کرد. ماشین‌سازی با ۲۷ امتیاز در رده سیزدهم و شهرداری با ۲۴ امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارند.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : اولین جلسه شورای ورزش خوزستان در سال ۹۷ - شمس آباد

* فجرسپاسی شیراز – آلومینیوم اراک، ساعت ‏۱۴‏‏، ورزشگاه شهید دستغیب ‏ شیراز ‏
داور: علی ابراهیمی، مدد‌ها: جلیل شعرانی، صادق رستمی و داریوش احمدی 

شاگردان علی کلانتری که کم کم خود را به اجتماع مدعیان لیگ دسته اول اضافه کرده‌اند، هفته گذشته هم موفق شدند یک پیروزی شیرین خارج از خانه مقابل ایرانجوان بوشهر به دست آورند. فجری‌ها که در نیم‌فصل نخست جزو تیم‌های میانه جدولی محسوب می‌شدند، حالا تا رتبه چهارم جدول بالا آمده‌اند و با پیروزی در این دیدار می‌توانند به یک‌قدمی بادران رده دومی برسند. از سوی مقابل هم تیم آلومینیوم اراک هفته قبل در دقایق پایانی شکست ۲ بر صفر را با تساوی عوض کرد تا شرایطش در انتهای جدول بدتر نشود. شاگردان بصیری در رده چهاردهم جدول قرار دارند و کوشش خواهند کرد تا در این مسابقه دست پُر از زمین خارج شوند. 

بیشتر بخوانید:
کلانتری: جذابیت لیگ یک برای مردم است، سکته‌هایش برای مربیان

* مس رفسنجان –  ملوان بندرانزلی، ساعت ‏۱۴‏‏، ورزشگاه شهدای رفسنجان ‏
داور: سیدمهدی سیدعلی، مدد‌ها: فرهاد مروجی، حامد صفایی و علیرضا حیدرپناه

مسی‌ها در نیم‌فصل دوم یکی از بهترین تیم‌های لیگ بوده‌اند و شاید اگر در نیم‌فصل نخست هم چنین عملکردی داشتند، حالا جزو مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر محسوب می‌شدند. شاگردان سامره در شش بازی اخیر خود به چهار پیروزی و دو تساوی دست یافته‌اند و خود را تا رتبه هفتم جدول بالا کشیده‌اند. رفسنجانی‌ها باید در این هفته به مصاف ملوانی بروند که هفته گذشته دست به کار بزرگی زد و نساجی را با سه گل شکست داد. شاگردان نادر دست‌نشان هم که با ۳۵ امتیاز در همسایگی مس رفسنجان قرار دارند، می‌توانند با سه امتیاز این دیدار یک پله در جدول صعود کنند و جایگاه میزبان خود را تصاحب کنند. 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : بهرام‌نیا در اخطار قانون اساسی مصرف انرژی ادارات دولتی در ایران یازده برابر اروپا است

* صبای قم –  آینده‌سازان برق جدید ‏شیراز، ساعت ‏۱۴‏‏، ورزشگاه یادگار امام ‏ (ره) قم ‏
داور: محمدباقر پورباقر، مدد‌ها: حمیدرضا کنعانی، رامین بابایی و مصطفی بینش

صبای‌ها که به احتمال بسیار زیاد آخرین روزهای حضور خود را در لیگ دسته اول تجربه می‌کنند، باید به مصاف تیم برق جدیدی بروند که از این هفته با آمدن رحمان رضایی سعی می‌کند نتایج متفاوتی نسبت به چند بازی اخیر به دست بیاورد. قمی‌ها با ۱۱ امتیاز در رده هفدهم جدول قرار دارند و یکی از بخت‌های اصلی سقوط به دسته پست‌تر هستند. از سوی مقابل هم تیم برق جدید پس از شکست‌های متعددی که در نیم‌فصل دوم متحمل شد،‌ از این هفته با هدایت رحمان رضایی پا به مسابقات خواهد گذاشت و امیدوار است این تغییر باعث تحول در این تیم شود. برقی‌ها که تا چند هفته پیش تا رده دوم جدول پیش آمده بودند،‌ حالا با ۳۲ امتیاز تا رده یازدهم جدول سقوط کرده‌اند. 

* نفت مسجدسلیمان – راه‌آهن تهران، ساعت ‏۱۴:۳۰‏‏، ورزشگاه شهیدبهنام ‏محمدی مسجدسلیمان
داور: وحید مالکی، مدد‌ها: مهدی شفیعی، سیاوش باقرنژاد و احمد محمدی

سر و ته جدول به هم رسیدند، تیم نفت با وجود اینکه سه هفته است موفق به کسب پیروزی نشده،‌ اما همچنان در صدر جدول قرار دارد و شاید سه امتیاز راحت مقابل راه‌آهن این تیم را از بحرانی که دچار آن شده نجات دهد. شاگردان فکری که با اختلاف فراوان نسبت به رقبا در صدر جدول حضور داشتند، حالا تیم‌های بادران و خونه‌به‌خونه را در نزدیکی خود می‌بینند و برای تثبیت صدرنشینی خود باید سه امتیاز این مسابقه را به دست بیاورند. راه‌آهنی هم که هنوز موفق به کسب پیروزی در فصل جاری لیگ دسته اول نشده‌اند،‌ کم کم سقوطشان به دسته پست‌تر قطعی خواهد شد و این تیم ریشه‌دار با هدایت محسن بیاتی‌نیا باید از سال آینده در لیگ دسته دوم فعالیت کند. لوکوموتیورانان با چهار امتیاز در قعر جدول حضور دارند و برای بقا در لیگ دسته اول به چیزی فراتر از معجزه نیاز دارند. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - خداداد: خدا را شکر جیب نماینده AFC را نزدند

* ایرانجوان بوشهر – خونه‌به‌خونه ‏مازندران، ساعت ‏۱۴:۳۰‏، ورزشگاه ‏ شهیدبهشتی بوشهر ‏
داور: یاسر همرنگ، مدد‌ها: امیر فلاح، علی الفتی و عباس صادقی

بوشهری‌های رده شانزدهمی برای فرار از منطقه سقوط کار سختی در این دیدار برابر تیم آماده خونه‌به‌خونه خواهند داشت. تیم ایرانجوان که هفته گذشته در خانه مغلوب فجرسپاسی شد، حالا برای اینکه وضعیتش بیشتر از این وخیم نشود، باید سه امتیاز این دیدار حساس را در خانه نگه دارد. از طرف دیگر هم خونه‌به‌خونه اوج گرفته از زمان آمدن دراگان اسکووچیچ نتایج بسیار خوبی گرفته و در دو دیدار پایانی خود،‌ نفت مسجدسلیمان و نساجی را شکست داده و با روحیه بسیار خوبی پا به این مسابقه خواهد گذاشت. بابلی‌ها که در رده سوم جدول حضور دارند، برای از دست ندادن جایگاه خود همه کوشش‌شان را خواهند کرد تا هر سه امتیاز این بازی را به دست بیاورند. 

بیشتر بخوانید:
اسکوچیچ: ۱۵-۱۰ پیشنهاد سرمربیگری داشتم اما خونه‌به‌خونه ۲ سال دنبال من بود

دو دیدار باقیمانده هفته بیست‌و‌چهارم لیگ دسته اول فردا (دوشنبه) برگزار خواهد شد که برنامه این دو دیدار به شرح زیر است:

* مس کرمان – شهرداری ماهشهر، ساعت ۱۴
* نساجی قائمشهر – اکسین البرز، ساعت ۱۴

برای مشاهده جدول رده‌بندی لیگ دسته اول اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :