به گزارش خبرنگار ورزشی شمس آباد، محمدرضا داورزنی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید هیئت فوتبال استان تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: جا دارد بابت افتتاح ساختمان هیئت فوتبال به مهدی تاج و همکارانش تبریک بگویم. در این ایام شعبانیه شاهد افتتاح خانه فوتبال استان تهران هستیم که در آن برای فوتبال تهران برنامه‌ریزی می‌کنند. مسئولان هیئت فوتبال و کارکنان خیال‌شان راحت است که اینجا ساماندهی‌شده است. همه خیال‌شان راحت است که جایی دارند تا مسائل فوتبال را پیگیری کنند.

وی در خصوص اینکه عمر قهرمانی در بین ورزشکاران دیگر کشورها زیاد است، اما در ایران چنین چیزی نیست، گفت: این موضوع به تمرینات بازمی‌گردد. در گذشته، مصدومان ما برای برخی از رشته‌ها زیاد بودند، به در خصوص کشتی. حتی در رشته‌های گروهی مانند والیبال در بخش بدنسازی آنقدر مشکل داشتیم که از استانداردهای قهرمانی خارج می‌شد. الان همه تمرینات علمی شده و از متخصصان استفاده می‌شود تا عمر ورزشکاران کوتاه نشود. این را هم باید بپذیریم که میدان مسابقه یک رقابت است و ورزشکار قهرمان ما باید با قهرمانان سایر کشورها رقابت کند. ما باید چه در رشته‌های انفرادی و چه تیمی چند نفر را داشته باشیم تا بهترین آنها انتخاب شود. این مسئله به برنامه‌ریزی فدراسیون بازمی‌گردد که چطور نیروهای جدید را ترزیق کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان افزود: یک زمانی جمعیت ایران ۳۴ میلیون نفر بود و الان ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۱۳ میلیون نفر آنها را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند. از دل اینها مطمئناً استعدادهایی پرورش می‌یابند. ما در ووشو در حالی قهرمان می‌شویم که خواستگاه این ورزش چین است. در تکواندو هم چنین شرایطی داریم و یکی از سکوهای قهرمانی برای ما بوده است. در رشته‌های گروهی مانند فوتبال، فدراسیون پنج ستاره بوده و در والیبال هم موفق بوده‌ایم. مدل برنامه‌ریزی این فدراسیون‌ها به گونه‌ای بوده که در رده‌های مختلف آن استعدادیابی شده است. اینکه چرا قهرمانان ما در دوره‌های قبلی موفق بوده‌اند و اکنون نفرات جایگزینی نداریم، اتفاق خوبی نیست و نشان از ضعف ماست. اگر کسی بیاید این موضوع باز هم به خود فدراسیون بازمی‌گردد که چقدر برنامه‌ریزی کرده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : خبرگزاری تسنیم - افزایش تقاضا برای بیمه آتش‌سوزی/پلاسکو سبب خیر شد؟

داورزنی در مورد حاشیه‌های اخیر رشته تیراندازی با کمان و مربی تیم ملی این رشته، گفت: در هر رشته‌ای که به زمان برگزاری مجمع آن نزدیک می‌شویم، حاشیه درست می‌شود و ما هم در هر رشته به تفکیک در آن ورود می‌کنیم. قبلاً هم در این رشته مطرح شد که از ورزشکاران برای حضور در مسابقات پول گرفته‌اند، اما وقتی بررسی شد متوجه شدیم که در این کاروان افراد مازادی بودند که فقط از آنها پول گرفته شده بود. یعنی از سه بازیکنی که در تیم ملی حضور داشتند و جزو تیم ملی بودند یک ریال پول گرفته نشده است، اما ورزشکاران مازادی بودند که گفتند پول‌مان را خودمان پرداخت می‌کنیم و در مسابقات شرکت می‌کنیم. تیم ملی این‌طور نیست که هر فردی دلش خواست همراه آن به مسابقات برود و افراد مازاد هم با هزینه خودشان به مسابقات رفتند، اما متأسفانه برخی در رسانه‌ها گفتند که تیم ملی با هزینه شخصی به مسابقات رفته است.

وی افزود: ما به دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی هم گفته‌ایم که موضوع مربی خارجی تیم ملی را بررسی کنند و اگر خارج از شرایط و چارچوب اتفاقی افتاده است با آن برخورد کنند. این مسئله در رشته دیگری هم بود که ما عذر آن مربی را خواستیم. ربطی ندارد مربی داخلی باشد یا خارجی، وقتی در کشور ما کار می‌کند باید چارچوب را رعایت کند. این‌طور نیست که مربی هر کاری دلش خواست انجام دهد. او باید در چارچوب کشوری که در آن کار می‌کند، رفتار کند. زندگی شخصی هر کسی به خودش مربوط است،‌ اما وقتی مربی تیم ملی می‌شود باید ارزش‌ها و اصول آن کشور را رعایت کند. به امید خدا در آینده نزدیک انتخابات ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان را برگزار خواهیم کرد، در هر صورت زمانی که به انتخابات نزدیک می‌شویم برخی‌ها می‌خواهند با استفاده از فضای مجازی روی برخی از کاندیداها فشار بیاورند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : درخشان: با بازیکنان فعلی در لیگ هم دچار مشکل می‌شویم چه برسد به آسیا/ از نظر بدنی ایده‌آل نیستیم - شمس آباد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مورد آخرین وضعیت فدراسیون کشتی و ناراحتی‌های رسول خادم گفت: شما توجه کنید، موضوعات مختلف همه در جای خودش بررسی می‌شود و تصمیم گرفته می‌شود. در کشتی موضع پشتیبانی صددرصدی از این رشته وجود دارد و تمام برنامه‌های این رشته در چارچوب خود به صورت صددرصد مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد. توجه کنید بین وزارت ورزش و فدراسیون کشتی هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد. مسائل دیگری وجود دارد که نمی‌شود در وزارت ورزش در مورد آن تصمیم گرفت. جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده است. این موضوع از چند سال پیش و در زمان سعیدلو و عباسی مطرح شده و به شورای عالی امنیت ملی کشور هم ارسال شده است. این موضوع به آرمان‌های نظام و انقلاب ربط دارد و برای اینکه حقی از ورزشکاران و نماینده‌های ایران ضایع نشود، نیاز به تدبیر داریم.

داورزنی ادامه داد: ما در ۳۰ سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ تا  ۲۵۰ بار در این باره دچار مشکل شدیم، بنابراین بحث تازه‌ای نیست. باید راهکار مورد نظر با تدبیر پیدا شود. ما بر همین اساس جلسات مختلفی را با مسئولان مختلف داشته‌ایم و وزارت ورزش و کمیته المپیک هم در سعی هستند تا ارتباطات خوبی را در این باره بگیرند.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : تاج: بانوان باید ورزش کنند و اینکه بگویند بی‌بند و باری، معنا ندارد/ سهم فوتبال از بودجه ورزش کشور کم است - اخبار شمس آباد

وی همچنین خاطر نشان کرد: چنین شرایطی فقط موضع ما نیست، بلکه اکثر کشورها این‌گونه هستند. اوکراین با روسیه، کوزووو با صربستان و ارمنستان با آذربایجان نیز این شرایط را با هم دارند. در تکواندو نیز اجازه ورود به ورزشکاران رژیم صهیونیستی برای شرکت در رقابت‌های انتخابی المپیک جوانان داده نشد که البته آنها دو سهمیه با وایلد کارت گرفتند. به‌هرحال معتقدم با جنجال و حاشیه هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: جلسات مختلفی در این باره شکل گرفته و من خودم چندین جلسه با کمیته ملی المپیک و شخص سلطانی‌فر داشته‌ام. خودِ سلطانی‌فر نیز مکاتباتی را با رئیس جمهور داشته است. در این باره دو بحث وجود دارد؛ بحث اول اینکه سایر کشورها نیز باید به این موضوع ورود کنند. مبحث دوم نیز این است که کمیته بین‌المللی المپیک به این مسئله به‌عنوان یک ابزار مقابل سایر کشورها استفاده نکند. به‌هرحال باید به دنبال راهکاری باشیم تا منجر به آن شود که حقی از کشورمان تضییع نشود.

داورزنی در پایان درخصوص ورود کمیته اخلاق فدراسوین فوتبال به برخی اتفاقات که در هفته‌های اخیر مطرح شده، گفت: ما به مسائل ریز فدراسیون ورود نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :