خبرورزشی: برای بازیکن‌های بزرگی پیش آمده که یک روز پس از محبوبیت نزد مربی‌شان نیمکت‌نشینی و سکونشینی را هم تجربه کنند. به طور کلی فوتبالیست‌هایی که در سطح اول فوتبال دنیا بازی می‌کنند همیشه دوران اوج دارند اما برخی اوقات پیش می‌آید همان مربی که بیش از همه به آنها اعتماد داشت با بی‌اعتمادی و کنار گذاشتن آنها باعث می‌شود به حاشیه بروند. این اتفاق برای بسیاری از ستاره‌های مطرح دنیای فوتبال هم رخ داده و پیش آمده که مدتی نیمکت‌نشینی و حتی سکونشینی را تجربه کنند. در این گزارش نگاهی خواهیم انداخت به ستاره‌هایی که سخت برای تغییر نظر سرمربی کوشش کرده‌اند و برخی موفق و برخی هم ناموفق بوده‌اند.

هنریخ مخیتاریان (منچستریونایتد)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

یکی از نخستین بازیکن‌هایی که ژوزه مورینیو در روزهای آغازین مربیگری در منچستریونایتد به خدمت گرفت هنریخ مخیتاریان ارمنستانی بود. او که در آخرین فصل بازی با پیراهن دورتموند در بوندس‌لیگا ۱۵ گل و ۱۱ پاس‌ گل در پرونده‌اش داشت در منچستریونایتد خیلی زود پس از چند نمایش ضعیف تبدیل به یک بازیکن نیمکت‌نشین شد. همین شوکی که آقای ‌خاص به مخیتاریان وارد کرد باعث شد در بازگشت، او یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های شیاطین‌سرخ شود و در لیگ اروپا هم گل‌های حساسی زد تا منچستریونایتد قهرمان شود.


متئو دبوشی (آرسنال)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

آرسن ونگر مدت‌ها برای بازگشت متئو دبوشی به شرایط آرمانی صبر کرد اما این بازیکن دیگر هیچ‌وقت آن مدافع راست خوبی نشد که ونگر از نیوکاسل به خدمت گرفته بود. وضعیت دبوشی در حال اماده در آرسنال اصلاً خوب نیست و او با مصدومیت‌های متعدد فقط توانسته ۲۳ مرتبه پیراهن آرسنال را بپوشد، در حالی که روزهای ابتدایی حضورش در اجتماع توپچی‌ها مهره ارزشمندی به حساب می‌آمد. هنوز دبوشی عضو آرسنال است اما بعید نیست به زودی قید ادامه بازی کردن در این تیم را بزند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - کیوسک/ اخبارویژه‌روزنامه‌های‌‌شنبه۱ اردیبهشت

ممدو ساخو (لیورپول)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

واقعاً هنوز کسی نمی‌داند در آن اردوی آمریکا چه اتفاقی افتاد که دیگر یورگن کلوپ نخواست از ممدو ساخو استفاده کند. ساخو در اولین فصل حضور کلوپ در لیورپول بهترین مدافع تیم بود اما فقط یک بی‌انضباطی که به طور رسمی هم اعلام نشد چه اتفاقی بوده باعث شد مربی تیم قید مدافع لیورپول را بزند. ساخو نیم‌فصل بیرون نشست و پس از آن به صورت قرضی به کریستال‌پالاس رفت و در بازگشت هم لیورپول به سختی راضی شد او را به طور قطعی به تیم لندنی بفروشد.


باستین شواین‌اشتایگر (منچستریونایتد)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

مخیتاریان تنها نمونه‌ای نیست که ژوزه مورینیو تصمیم عجیبی در مورد او گرفت. پیش از هافبک ارمنستانی باستین شواین‌اشتایگر آلمانی با پیشینه درخشان مدت‌ها از لیست منچستریونایتد دور بود. او آن‌قدر کوشش کرد تا به ترکیب اصلی برسد و مورینیو هم اماده شد دقایق اندکی این بازیکن را به میدان بفرستد. کوشش‌های عجیب و تمرین‌های مداوم شواینی بعدها مورد ستایش مورینیو قرار گرفت اما دیگر برای این صحبت‌ها و تمجیدها دیر بود چراکه باستین به شیکاگوفایر آمریکا پیوست.


ویکتور والدس (منچستریونایتد)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

بله و بازیکن دیگری از منچستریونایتد! البته این مرتبه مسئولیت سکونشینی بازیکن با مورینیو نبود. لوئی فان‌خال تصمیم گرفت ویکتور والدس را برای چالش با داوید دخئا به اولدترافورد بیاورد اما اصلاً از او استفاده نمی‌کرد. والدس که از بازی کردن در یونایتد ناامید شده بود راهی استانداردلیژ بلژیک شد و پس از آن در بازگشت به انگلیس هم قید ادامه حضور در اولدترافورد را زد تا به میدلزبورو برود. در پایان قرارداد با میدلزبورو هم از فوتبال خداحافظی کرد.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : رهبری مجوز بازشماری تمام آراء را هم دادند، اما موسوی پای کار نیامد/ «برجام» یک معطلی برای کشور درست کرد

ماریو بالوتلی (لیورپول)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

زندگی ورزشی ماریو بالوتلی پر از حاشیه و داستان است. سوپر ماریو دائم در حال کشمکش با مربیان خودش بوده، از ژوزه مورینیو تا لوسین فاوره. با این حال مهم‌ترین زمانی که بالوتلی اعتمادش را نزد مربیان خودش از دست داد در لیورپول بود. برندان راجرز او را به خدمت گرفت اما انتظارات را برآورده نکرد و نیمکت‌نشین شد. پس از آن کلوپ هم که در ابتدا تصمیم داشت بالوتلی را نگه داشتن کند قید این بازیکن و حاشیه‌هایش را زد تا بالوتلی به فرانسه برود و پیراهن نیس را بپوشد.


فلورن مالودا (چلسی)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

مالودای فرانسوی بازیکن منحصربه‌فرد و خوبی برای چلسی بود. او حتی با سابقه زیاد در فینال لیگ قهرمانان هم بازی کرد و یکی از بازیکنان تیمی بود که آن برد تاریخی مقابل بایرن‌مونیخ را کسب کردند اما پس از آن قهرمانی روبرتو دی‌متئو و پس از آن رافائل بنیتس به راحتی هافبک باتجربه تیم را کنار گذاشتند تا او قراردادش را تمدید نکند و راهی ترابوزان‌اسپور ترکیه شود.


کارلوس توس (منچسترسیتی)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ کارلوس توس جایگاه خودش در ترکیب منچسترسیتی را از دست داد. او کوشش زیادی کرد تا روی نیمکت برگردد و از بازی با بایرن‌مونیخ موفق شد دوباره به لیست سیتی برگردد اما سرپیچی از دستور روبرتو مانچینی برای گرم کردن باعث شد تا دوباره وضعیت خراب شود و درگیری بین بازیکن و مربی پیش آید. مانچینی گفته بود هرگز تا وقتی او هست توس بازی نخواهد کرد اما قید این حرف را زد و در نهایت دوباره توس با بازگشت به ترکیب در قهرمانی آن فصل تیم در لیگ برتر نقش کلیدی داشت.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : کریمی: با یکی دو نفر مفسد برخورد شود، بقیه سمت چنین مسائلی نمی‌روند/ به خاطر قلیان با همبازیانم درگیر هم شده‌ام - شمس آباد

خوناس گوتیرس (نیوکاسل)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

شرایط خوناس در نیوکاسل واقعاً ناراحت‌کننده بود. او دچار سرطان شد و مشخص نبود اصلاً به زندگی برگردد اما سرطان را شکست داد و دوباره به تمرین تیم برگشت. باشگاه هم تصمیم گرفت یک سال قرارداد او را تمدید کند. باورنکردنی بود زمانی که جان کاروِر به طور موقت مربی کلاغ‌ها بود در یک بازی به میدان رفت و دقیقه آخر برای تیمش گل زد.


دیوید بکام (رئال‌مادرید)

بازیکن‌هایی که مورد غضب سرمربی قرار گرفتند 

ستاره فوتبال انگلیس هم طعم نیمکت‌نشینی را چشیده. او که زمانی با سرالکس فرگوسن مشکل پیدا کرده بود در رئال‌مادرید هم با واکنش منفی فابیو کاپلو مواجه شد. دیوید بکام سال ۲۰۰۷ پیش‌قرارداد خودش را با لس‌آنجلس گلکسی امضا کرده بود و همین امر باعث شد تا از برنامه‌های فابیو کاپلو به طور کلی حذف شود. بکام در نهایت پس از تمرینات سخت کاپلو را مجاب کرد تا از او دوباره استفاده کند و با رئال‌مادرید هم قهرمان لالیگا شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :