شمس آباد: جنگ در خط تعرض ایران برای حضور در ترکیب اصلی به نقطه حساس خود رسیده است جایی که از میان بازیکنان اماده که هر یک داعیه نفر اول بودن در خط آتش تیم ملی را دارند کارلوس کی روش تنها باید دو نفر را انتخاب و به میدان بفرستد؛ آن هم در شرایطی که اگر ترجیح بدهد تیم با دو زشت کلاسیک وارد زمین شود.

در بیشتر بازی های مقدماتی جام جهانی سرمربی پرتغالی از سردار آزمون و مهدی طارمی به عنوان انتخاب های اصلی خود در ترکیب بهره برد، انتخابی که پاسخ مثبت هم داشت، چون این زوج اکثر گل های ایران را به نام خود ثبت کرده و بار سنگینی از موفقیت های ایران را به دوش کشیدند. به خصوص که گل های آنها امتیازات و بردهای ارزشمندی نیز برای تیم ملی در پی داشت.

با صعود ایران به جام جهانی حالا این دو زشت که در مقطع رقابت های مقدماتی رقبایی همچون رضا قوچان نژاد و کریم انصاری فرد را پشت سر خود می دیدند حالا با رقبای سرسخت تری نیز در خط تعرض روبرو هستند که این گروه از مهاجمان می توانند بار جذابیت تیم ملی را یک تنه به دوش بکشند و یکی از جذاب ترین رقابت‌های ستاره های ایران در اردوها و بازی های پیش رو تا جام جهانی را رقم بزنند.

ستاره هایی کلیدی ، آماده ، باکیفیت همراه با شم گلزنی بالا که هر یک از آنها می توانند با حضور در پیشانی خط تعرض بر کیفیت بازی ایران بیافزایند و انصافا انتخاب یک یا دو زشت از این گروه شش نفره جذاب سخت و طاقت فرسا نشان می دهد. گروهی که هر تیمی آرزوی چسبیدن یکی دو نفر از آنها را در ترکیب خود دارد؛ اما حالا کی روش همه آنها را یک جا دور هم دارد. به همین بهانه نگاهی سطحی انداختیم به این گروه جذاب شش نفره تا آخرین شرایط آنها را بررسی کنیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : چرا، چگونه و کِی، رزومه خود را به‌روز کنیم؟

۱-سردار آزمون (روبین کازان روسیه)

زشت محبوب کارلوس در پیشانی خط تعرض به همان اندازه که در بازی های ملی درخشیده در بازی های باشگاهی با افسون ناامیدکننده ای روبرو شده است. سردار که در پنجره تابستانی فاصله ای با حضور در سری A ایتالیا و باشگاه لاتزیو نداشت این روزها در لیگ روسیه به یکی از گل نزن ترین مهاجمان روبین تبدیل شده است؛ اما با این وجود آمار گلزنی های او در بازی های ملی باعث شده تا بسیاری او را انتخاب اول کی روش در جام جهانی بنامند.

 

بار جذابیت تیم ملی روی دوش گروه 6

۲-مهدی طارمی (پرسپولیس)

آقای گل دو فصل گذشته لیگ برتر و مدعی آقای گلی لیگ قهرمانان آسیا با حکمی که اخیرا از سوی فیفا برای او صادر شد شوک بزرگی را به فوتبال ایران و کی روش وارد کرد تا جایی که سرمربی تیم ملی این اتفاق را شرم آور قلمداد و خواستار عزمی ملی برای حل این مشکل شد. محرومیت چهارماهه قطعا برای نگه داشتن جایگاهی که طارمی در تیم ملی به دست آورده بود کار را سخت می کند تا با غیبت او رقابت در خط آتش ایران کمی آسان تر شود، گرچه بعد از این محرومیت باید دید طارمی می تواند همان کیفیت قبلی خود را نگه داشتن کند یا خیر.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شب تلخِ تلخ تاریخ فوتبال آمریکا

 

بار جذابیت تیم ملی روی دوش گروه 6

۳-رضا قوچان نژاد(هیرنفین هلند)

بدون شک عبور از کنار نام گوچی آسان نخواهد بود؛ به خصوص که او در باشگاه هلندی همچنان انتخاب اول و گلزن اصلی محسوب می شود. توانایی فنی و نوع فوتبالی که رضا بازی می کند تفاوت ها میان او و سایر گزینه ها را رقم زده است. از همین رو قطعا کی روش برنامه های خاصی برای این زشت تند و تیز مشهدی مد نظر دارد و قوچان نژاد هم برای تجربه حضور در ترکیب اصلی تیم ملی در دومین جام جهانی متوالی انگیزه های زیادی دارد.

 

بار جذابیت تیم ملی روی دوش گروه 6

۴-کریم انصاری فرد(المپیاکوس یونان)

شماره ۱۰ تیم ملی شرایط کاملا متفاوتی دارد. کریم که با پیوستن به المپیاکوس یکی از بزرگ ترین نقل و انتقالات ممکن در فوتبال اروپا را برای ستاره های ایرانی رقم زد در این تیم با مشکلات عجیبی روبرو شد تا سکونشینی های اخیر باعث شود تا کمتر کسی برای او شانس چندانی برای حضور در ترکیب اصلی ایران قائل شود؛ اما توانایی های منحصر به فرد این زشت خوش قد و قامت چیزی نبود که کارلوس از کنار آن بگذرد. انصاری فرد که با تغییرات صورت گرفته در باشگاه یونانی امیدوار است جایگاهش را پس بگیرد، باید هر چه در توان دارد برای رقابت در خط تعرض ایران بگذارد تا از دور خارج نشود.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - سوریان: بازگشتم ریسک بالایی دارد

 

بار جذابیت تیم ملی روی دوش گروه 6

۵-کاوه رضایی(شارلروا بلژیک)

 

ستاره فصل گذشته استقلال تنها چند ماه بعد از اولین تجربه لژیونری در اروپا با دلبری هایی که در ترکیب شگفتی سازان ژوپیرلیگ بلژیک داشت، توانست توجه کارلوس را به خود جلب و بعد از مدت ها در زمره مدعوین به تیم ملی قرار بگیرد. بهترین گلزن و تاثیرگذارترین بازیکن شارلروا در این فصل از رقابت ها خیلی امیدوار است در فهرست نهایی ایران برای جام جهانی حضور داشته باشد؛ از همین رو آمادگی و انگیزه هایی که او از خود نشان داده ضریب این اتفاق را بالا برده است، چون کاوه مهاجمی است با کیفیت بالا که توانایی حضور در چند پست تهاجمی را دارد.

 

بار جذابیت تیم ملی روی دوش گروه 6

۶-سامان قدوس(اوسترسوند سوئد)

جدیدترین مهمان دو ملیتی فوتبال ایران، مهاجمی که با دادن پاسخ منفی به فدراسیون فوتبال سوئد در راه حضور در تیم ملی این کشور در همان بدو ورود به اجتماع ملی پوشان ایران محبوبیتی دوچندان پیدا کرد از آن دست بازیکنانی است که نوع فوتبالش می تواند او را به رقیبی خطرناک برای سایر مهاجمان تیم ملی تبدیل کند. سامان که در ترکیب اوسترسوند در حد یک ستاره ظاهر شده چه در رقابت های باشگاهی سوئد چه در یورولیگ اروپا عملکردی فوق العاده داشته و حالا در استارت با تیم ملی می خواهد به جایگاهی ثابت در ترکیب ۱۱ نفره کی روش در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ برسد.

 

بار جذابیت تیم ملی روی دوش گروه 6

این خبر را به اشتراک بگذارید :