اولین جلسه شورای ورزش خوزستان در سال ۹۷

سال ۹۶ سال پر از مجاهدت و سرشار از همدلی و تعامل برای ورزش خوزستان بود و همه در رقم خوردن این سال پر از موفقیت شرکت کردند. نگاهی به شاخصه های ورزش استان نشان می دهد که خوشبختانه با توجه به برنامه ریزی هایی که صورت گرفته بود، ارتقا خوبی در تمامی بخش ها داشتیم….

به گزارش شمس آباد مستقر در محل جلسه شورای ورزش :افشین حیدری  مدیر کل هدایت ورزش  وجوانان در اولین جلسه شورای ورزش خوزستان در سال ۹۷ که (چهارشنبه) ۱۳۹۷/۰۲/۰۵در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سال ۹۶ سال پر از مجاهدت و سرشار از همدلی و تعامل برای ورزش خوزستان بود و همه در رقم خوردن این سال پر از موفقیت شرکت کردند. نگاهی به شاخصه های ورزش استان نشان می دهد که خوشبختانه با توجه به برنامه ریزی هایی که صورت گرفته بود، ارتقا خوبی در تمامی بخش ها داشتیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ اولین اتفاق بزرگ و خوبی که برای ورزش خوزستان رقم خورد، افزایش میزبانی های استان از رویدادهایی همچون انتخابی های تیم های ملی و مسابقات قهرمانی کشور بود. همچنین در بخش هایی از جمله عضویت ورزشکاران در تیم های ملی، حضور تیم های خوزستانی در لیگ های کشوری، میزبانی های بین المللی و کشوری، اعزام تیم ها به مسابقات کشوری، برگزاری اردوهای تیم ملی و مدال آوری های انفرادی و تیمی در مسابقات جهانی و بین المللی با رشد و ارتقا مواجه بودیم. این که گفته می شود خوزستان قطب ورزش کشور است، در قالب این آمار نمایان می شود

مدیرکل هدایت ورزش و جوانان خوزستان گفت: همچنین در بخش زیرساختی نیز با پشتیبانی استاندار خوزستان و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، برای اولین بار کلنگ خانه کشتی در شهرستان های ایذه و اندیمشک به زمین زده شد و قرار است کار احداث ۱۷ جاده سلامت نیز آغاز شود.

وی عنوان کرد: همچنین برای اولین بار ۴۰ سالن ورزشی به امکانات لازم تجهیز شدند که با توجه به شعار سال ۹۷، این کار با تولیدات داخلی صورت گرفته است. ۴۰ چمن مصنوعی نیز آماده شده است. در این زمینه نمایندگان استان اعتبارات خوبی را برای ورزش استان فراهم کردند.

حیدری بیان کرد: از نظر امکاناتی و زیرساتختی نیز استان های خوزستان و پارس با اختلاف نسبت به تهران و دیگر استان ها پیش هستند. امیدوارم تا پایان سال ۹۷ پروژه های نیمه تمام استان به بهره برداری برسند.

وی با بیان این که در حوزه ورزش خوزستان اتفاقات بزرگی در حال انجام است، گفت: خانه بوکس اهواز و خانه جودو در شوشتر به زودی کلنگ زنی خواهند شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با بیان این که در سال ۹۶ در بحث اقتصادی اتفاقات خوبی در ورزش رخ داد، گفت: در میان تمام دستگاه های استان در طرح واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی، هدایت کل ورزش و جوانان خوزستان با واگذاری ۹ پروژه رتبه اول کشور را در اختیار دارد.

وی در ادامه گفت: ان شاالله روز یکشنبه تیم فوتبال مسجدسلیمان نیز جواز حضور در لیگ برتر را به دست می آورد و برای اولین بار در فصل آینده، خوزستان با چهار تیم در این مسابقات حضور خواهد داشت. همچنین با توجه به این که سال آینده چهار تیم در لیگ برتر داریم و باید از این تیم ها پشتیبانی شود، قطعا یک جلسه تخصصی در شورای ورزش در این زمینه خواهیم داشت تا راهکارهای لازم برای این چهار تیم اتخاذ شود.

حیدری عنوان کرد: پس از برنامه ششم توسعه، به نظر می رسد دستگاه ها نسبت به ابلاغ موارد اجرایی جهت شرکت به ورزش در بخش اعتباری، راغب نیستند.

وی در خصوص املاکی که باشگاه های ورزشی تغییر کاربری داده شده اند و گله مندی باشگاه داران از برخورد شهردای برخی مناطق با آن ها، گفت: نبود زمین یکی از مشکلات اساسی ما است. متاسفانه در جلسه قبلی نیز در خصوص این موضوع بحث شد ولی آنچه انتظار داشتیم اتفاق نیفتاد. موانع و چالش هایی از سوی شهرداری برای این باشگاه ها اتفاق افتاده است و متاسفانه در شهرداری آن نگاهی که باید به عنوان تعهد اجتماعی صورت بگیرد، وجود ندارد و در نهایت برخی باشگاه ها به تعطیلی کشیده شده اند و بلاتکلیف هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در ادامه عنوان کرد: سالن ۴۵۰۰ هزار نفری اهواز که با ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی برای مدت ۱۲ سال تعطیل شده بود، با شرکت وزیر ورزش و جوانان و تایید اعتبار آن از سوی وزیر، در حال فعال شدن است. مناقصه فاز اول این پروژه انجام شده است.

وی گفت: انتظار داریم استاندار یک دستور ویژه در راستای گسترش ورزش همگانی به فرمانداران شهرهای مختلف بدهد. در سال ۹۶، پنج همایش پیاده روی را به صورت پخش زنده داشتیم اما هنوز جای همایشات پیاده روی در تمام شهرهای استان احساس می شود. به دنبال این هستیم تا ورزش همگانی را به درون خانواده ها ببریم تا به عنوان یک اولویت مدنظر قرار داده شود.

حیدری در پایان عنوان کرد: به زودی دفتر ورزش محلات در مجموعه ورزش تختی افتتاح می شو

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : ملکشاهی در گفت‌وگو با پارس خبرداد تصویب کلیات طرح ساماندهی زندانیان در کمیسیون قضایی مجلس
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :