حسین اوجاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی شمس آباد، در خصوص قهرمانی تیم ملی ساندا ایران در مسابقات قهرمانی ووشو جهان عنوان کرد: واقعا کار سختی داشتیم اما در عین حال نتیجه شیرینی کسب کردیم. برای رسیدن به این دستاورد سختی‌ و مشقت‌های زیادی را پشت سر گذاشتیم . سطح مسابقات فوق‌العاده بالا بود و تیم‌های خیلی قوی در این مسابقات شرکت کرده بودند.

وی افزود: چین مثل همیشه با قدرت کامل در این مسابقات اکنون شده و روسیه به عنوان میزبان از مدال‌آوران دوره‌های گذشته خود استفاده کرده بود. کشورهای زیادی مانند هند، برزیل و مصر پیشرفت زیادی کرده و مصر در این مسابقات سه فینالیست در ساندا داشت. کره‌جنوبی در دو بخش آقایان و بانوان ۵ فینالیست داشتند و کشورهای دیگر شرق آسیا مانند ویتنام و فیلیپین نیز بسیار خوب بودند. در مجموع سطح مسابقات جهانی فوق‌العاده بود اما ما تمرینات خوبی برای حضور در این مسابقات داشتیم و رقبای خود را به خوبی آنالیز کرده بودیم. تیم ما در این مسابقات ترکیبی از تجربه و جوانی بود و خدا را شکر توانستیم نتیجه بگیریم.

سرمربی تیم ملی ووشو در پاسخ به این سوال که  آیا پیش‌بینی کسب چهار مدال طلا و یک نقره را در این مسابقات کرده بود، گفت: واقعیت این است که نمی‌توانستیم قبل از مسابقات چنین نتیجه‌ای را پیش‌بینی کنیم و دلیل آن این بود که از رقبای خود شناخت داشتیم و می‌دانستیم رقبای ما با چه نفراتی در این مسابقات اکنون می‌شوند. پیش‌بینی چنین نتیجه‌ای برای ما سخت بود اما تمام سعی خود را انجام دادیم تا روند خوبی داشته باشیم. در کنار این موضوع می‌دانستیم تک تک نفرات ما استحقاق کسب مدال را دارند اما در مسابقاتی در چنین سطح نمی‌توان پیش‌بینی داشت. بازیکنان ما در این مسابقات در کنار کسب نتیجه عملکرد خوبی نیز داشتند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : نویسنده ایرانی هنوز مخاطب را به صف می‌کند/ پشت پرده ادبیات بازاری

اوجاقی با تمجید از عملکرد جوانان تیم ملی عنوان کرد: یوسف صبری در این مسابقات فوق‌العاده  ظاهر شد و موفق شد در دیدار نیمه‌نهایی از سد اسماعیل علی‌اف از روسیه بگذرد که در کارنامه اش دو مدال جهانی دیده می‌شود. در وزن میلاد عارفی مقام نیز بوزیگیت عطایف از روسیه با ۵ مدال جهانی حضور داشت که در این مسابقات مغلوب یک حریف هندی شد اما میلاد به راحتی از سد این هندی گذشت. معین تقوی نیز خیلی با اعتماد به نفس در این مسابقات اکنون شد و گام به گام جلو رفت. در خصوص تقوی نمی‌توان گفت مانند یک پدیده ظاهر شد اما خیلی با حساب و کتاب بازی کرد و محکم در راه کسب مدال طلا پیش رفت.

وی در خصوص عملکرد سیفی و قلی‌پور به شمس آباد گفت: سیفی خیلی خوب در این مسابقات کار کرد و با وجودی که در دیدار نهایی فاتح جلال مصری فشار زیادی به او وارد کرد اما باز هم با اقتدار به برتری دست یافت. حریف مصری سیفی، مدال نقره و برنز قهرمانی جهان و مدال برنز جام جهانی را در کارنامه خود داشت و حریف ساندا بلد و پرقدرتی بود. این سانداکار به خاطر اینکه از وزن ۷۵ کیلوگرم به وزن ۷۰ کیلوگرم آمده بود بسیار پرقدرت بود اما در نهایت مقهور سیفی شد. قلی‌پور نیز همانطور که می‌دانند سال گذشته عمل جراحی سنگینی را پشت سر گذاشته بود. قلی‌پور مدتی به دلیل مباحث اجتماعی‌ زندگی‌اش از تمرینات به دور بود و وقتی وارد اردو شد به دلیل اضافه وزن اصلا آماده نبود اما به دلیل پیروزی در انتخابی درون اردویی فیکس تیم ملی شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - قطع دست و پا و چشم امید به تحقق وعده‌ها

سرمربی تیم ملی ووشو خاطرنشان کرد: برای آماده سازی قلی‌پور سه ماه با او تمرینات اختصاصی داشتیم و در نهایت به دلیل عدم آمادگی و تجمع چربی، حدود ۲۰ کیلوگرم وزن کم کرد. قلی‌پور در نهایت به مرزی از آمادگی دست یافت و شرایطش مانند سال گذشته شد. قلی‌پور در روسیه مسابقات خوبی نیز انجام داد و مقابل حریف لبنانی به راحتی پیروز شد. او در این مسابقات در مرحله نیمه‌نهایی مقابل حریفی از رومانی قرار گرفت که قهرمان کیک بوکسینگ دنیا و بسیار شناخته شده بود. حریف رومانیایی حمید بسیار خطرناک بود و تمام رقبای خود را ناک‌اوت کرده بود اما مقهور توانمندی قلی‌پور شد.

اوجاقی افزود: در دیدار نهایی قلی‌پور با حریف چینی دیدار کرد که حدود ۳۰ کیلو از او سنگین‌تر بود. حمید از لحاظ فنی خیلی بالاتر از او بود اما حریف چینی به دلیل سنگینی وزن و قدرت بدنی در شرایط بهتری قرار داشت و قدرت بدنی حمید به او نمی‌رسید. حمید بین راند متوجه شده بود قدرت بدنی‌اش به او نمی‌رسید و وضعیت پای مصدومش نیز به گونه‌ای بود که اجازه جا به جایی بیشتر را به او نمی‌داد و در نهایت با وجود عملکرد خیلی خوب به مدال نقره رسید.

اوجاقی در خصوص اینکه با کسب نتایج درخشان تیم ملی ساندا در یک سال اخیر توقعات برای کسب نتیجه در بازی‌های آسیایی از تیم ملی ووشو بالا رفته است، گفت: نتایج درخشان ما در سال جاری حاصل برنامه ریزی، تمرینات و پشتیبانی خوب فدراسیون ووشو بود.  رقابت خوبی نیز برای انتخاب اوزان وجود داشت و برخی مواقع نیز چاره‌ای برای اعزام وجود نداشت. در بازی‌های کشورهای اسلامی مسابقات در ۶ وزن برگزار می‌شد که ما ۶ نفر را اعزام کردیم. در مسابقات دانشجویان نیز رقابت‌ها در ۶ وزن رقابت برگزار می‌شد که ما ۳ نفر را اعزام کردیم و خیلی جای انتخاب نداشتیم. برای مسابقات قهرمانی جهان هم بهترین‌های خود را انتخاب کردیم و کاری به حضور چینی‌ها نداشتیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اخبار و شایعات نقل و انتقالات ایران: سوم تیرماه

وی تاکید کرد: داستان بازی‌های آسیایی متفاوت است که البته این حرف من به معنی این نیست توانایی کسب نتیجه درخشان را در این مسابقات نداریم اما این موضوع مستلزم برنامه‌ریزی، تمرین، دیدارهای تدارکاتی و وضعیت اعتباری فدراسیون از سوی مسئولان ورزش کشور  است. با همه این موارد دلم روشن است که ووشو در بازی‌های آسیایی نیز نتایج درخشانی کسب می‌کند.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص احساس خود برای بالاتر قرار برطرف تیم ایران از چین و کسب عنوان قهرمانی برای نخستین بار در مسابقات جهانی به شمس آباد گفت: بعد از ۲۰ سال حضورم در ووشو به یکی از بزرگترین آرزوهای ورزشی‌ام دست یافتم. این نتیجه حاصل یک سعی تیمی بود و یک کار تیمی خوب بین همه اجزا وجود داشت. در این مدت ورزشکاران و کادرفنی به خوبی کار خود را انجام دادند و مهمتر از همه نقش علی‌نژاد رئیس فدراسیون در هدایت این کار تیمی بود که پدرانه تیم خود را پشتیبانی کرد و جای هیچ نقص و کمبودی را نگذاشت و در نهایتا شرایط خوب روحی و روانی باعث کسب این نتایج شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :