استاندار خوزستان در اولین جلسه سال ۹۷ شورای ورزش

استاندار خوزستان اظهارکرد: طبق آماری که ارائه شده است، ورزش و جوانان خوزستان در تمامی بخش‌ها ارتقا داشته است و این امر مهم جز با سعی و زحمت بسیار تمام دست‌ اندرکاران و دستگاه‌های اجرایی محقق شده است.

دکترغلامرضا شریعتی  استاندار خوزستان در اولین جلسه شورای ورزش خوزستان در سال ۹۷ که(چهارشنبه) ۱۳۹۷/۰۲/۰۵در استانداری برگزار شد، اظهارکرد: طبق آماری که ارائه شده است، ورزش و جوانان خوزستان در تمامی بخش‌ها ارتقا داشته است و این امر مهم با سعی و زحمت بسیار تمام دست‌ اندرکاران و دستگاه‌های اجرایی محقق شده است.

وی بیان کرد: باید در حوزه سرمایه‌گذاری نیز از ورزش و جوانان پشتیبانی شود. همچنین بخش ورزش و جوانان باید به نحوی مدیریت شده و چارچوب آن بسته شوید که امکان ادامه کار را داشته باشد. اگر شرایط به صورتی باشد که باشگاه ها امکان ادامه فعالیت را نداشته باشند این جز تعطیلی و خاموشی آنها چیزی دیگر در بر نخواهد  داشت و این موضوع روی سازش و شادابی جامعه تاثیر خواهد داشت.

استاندار خوزستان گفت: باید با پشتیبانی از ورزش، سازش و امید را به جامعه تزریق کنیم و شاخصه توسعه استان را گسترش دهیم و همچنین باعث کاهش آسیب های اجتماعی شویم. پس به عنوان متولیان توسعه استان باید موارد را که به صورت غیرمستقیم مانع توسعه می شوند، در نظر بگیریم و برای رفع آن مشکلات سعی کنیم..

همچنین قرار شد در سال ۹۷ جاده های سلامت در شهرستان های استان در دستور کار قرار بگیرد. مطمئنا مردم نیز از این بخش استقبال خوبی خواهند داشت. احداث ۱۰ جاده سلامت آغاز شده است و حتما باید در این بخش افزایش تعداد جاده های سلامت را داشته باشیم

شریعتی با تاکید بر گسترش و توسعه ورزش همگانی در استان، عنوان کرد: واقعا برای ورزش همگانی برنامه داریم و فرمانداران و شهرداران شهرهای مختلف نیز باید پای کار باشند و از این مهم پشتیبانی کنند تا در سال ۹۷ فعال تر و با انگیزه تر از سال ۹۶ در این بخش گام برداریم. در نهایت نیز سعی کنیم که سازش، نشاط، و امید به جامعه تزریق شود. بابد به گسترش فرهنگ ورزش همگانی در استان مدد کنیم و باید شرایط عادلانه ای برای همه ایجاد شود.

وی در ادامه: با اشاره به راه اندازی چند کمپ تخصصی ورزشی در خوزستان، گفت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته شده، قرار است مرکز تخصصی اسب سواری را طبق استانداردهای جهانی در استان داشته باشیم. با توجه به اصالت خوزستان در این رشته با چسبیدن اسب های اصیل عرب دارد، جای خالی یک کمپ احساس می شد.

مطالعاتی در این زمینه صورت گرفته و دیوارکشی زمین در حال انجام است. بزودی نیز عملیات اجرایی ساخت این مرکز آغاز می شود. انتظار این است مراکز ورزشی که در استان ساخته می شود، به صورتی طراحی و ساخته باشند که برند شوند و این که بخواهیم هزینه ها را کاهش دهیم و در نهایت یک مکان ورزشی بدون کیفیت آماده شود که از استاندارد لازم برخورد نباشد،

شایسته خوستان نیست زیرا باید بهترین امکان و مراکز ورزشی برای استان خوزستان ساخته شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: ظرفیت های خیلی خوبی در استان داریم و باید همه همت داشته باشیم. تاکید من بر احداث مرکز اسب سواری، ساخت آن به بهترین و کاملترین کمپ بوده است. تا این محل، مکانی برای برگزاری مسابقت بین المللی هم باشد.

 

همچنین تصمیم گرفتیم با توجه به این که قرار است هر ساله مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر را در اهواز میزبانی کنیم، یک کمپ تخصصی این رشته را هم در اهواز داشته باشیم. مطالعات برای ساخت این کمپ آغاز شده است و امیدوارم عملیات اجرایی آن در سال جاری نیز شروع شود.

شریعتی در ادامه با اشاره به تاسیس مرکز تخصصی قایقرانی در اهواز، گفت: در این زمینه با فدراسیون قایقرانی و سازمان آب و برق استان هماهنگی هایی صورت گرفت. همچنین قرار شد یکسری تجهیزات در اختیار قایقرانی قرار بگیرد. جانمایی احداث این مرکز تخصصی انجام و اسکله نیز خریداری شده است. در سال جاری هم اقدامات لازم صورت می گیرد.

وی با اشاره به گسترش ورزش هوایی در استان نیز عنوان کرد: یک فرودگاه قدیمی و بدون استفاده در شهرستان کارون قرار دارد که با شرکت نفت هم در این زمینه صحبت کردیم و موافقت آن ها را برای استفاده از این مکان برای وررزش هوایی گرفتیم. امیدوارم پس از اتمام مطالعات لازم در این زمینه، عملیات اجرایی آن آغاز شود.

استاندار خوزستان همچنین در خصوص ساخت یک مرکز بین المللی بوکس در اهواز، گفت: برای این مهم تامین اعتبار شده است و من تاکید داشتم که مجهزترین کمپ این رشته احداث شود. همچنین هر ساله می خواهیم به چند رشته و هیات به صورت ویژه بپردازیم و برای آن ها مراکز تخصصی در استان ایجاد کنیم. در این زمینه باید بخش بانوان نیز به صورت جدی و ویژه مدنظر قرار داده شود.

وی خاطرنشان کرد: جا دارد از بنیاد مستضعفان و شهرداری اهوز بابت حل مشکل مجموعه ورشی حجاب پس از ۱۰ سال قدردانی کنم. ان شاءالله به زودی تعمیرات این مجموعه آغاز می شود و سپس یک مجموعه اختصاصی برای بانوان خواهد بود.

شریعتی در ادامه با قدردانی از شرکت های مناطق نفتخیز جنوب و ملی حفاری عنوان کرد: این دو شرکت از ورزش پشتیبانی می کنند و امیدوارم این پشتیبانی و توجهات آن ها به صورت ویژه تداوم داشته باشد.

وی با بیان این که همه باید برای گسترش ورزش همگانی بسیج شوند تا بتوانیم رتبه برتر را در این زمینه در کشور به دست آوریم، تاکید کرد: همه مدیران، فرمانداران و شهرداران سراسر استان باید به گسترش ورزش همگانی مدد کنند و این مهم باید به عنوان یک دستور اداری تلقی شود و از آقای حیدری می خواهم در این زمینه به من گزارش دهد.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : جریمه فدراسیون فوتبال ایران به‌دلیل بی‌اطلاعی یا کم‌کاری؟/ کمیته روابط بین‌الملل کجای ماجرا است؟ - شمس آباد
کلیدواژه ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :