به گزارش شمس آباد و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، مصطفی آجورلو پس از پرداخت بدهی بازیکنان خارجی و مختومه شدن هفت پرونده خطرساز تراکتورسازی در فیفا، درباره فعالیت‌های صورت گرفته در این بخش گفت: متأسفانه مسئله بدهی‌های خارجی یکی از مشکلات اصلی باشگاه در سال‌های اخیر بود. البته هیچ‌کدام از این بدهی‌ها به دوره فعلی مربوط نمی‌شود، اما میراث تلخی است که از گذشته به جای گذاشتند و بیشترین آسیب را به باشگاه زدند. با این وجود نیاز به یک همت جدی برای حل این مشکل وجود داشت و به همین دلیل کمیته ویژه‌ای برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دادیم. در مورد این پرداخت‌ها باید بگویم ما نمی‌توانستیم نسبت به تهدیدهای احتمالی بی‌تفاوت باشیم و بدهی‌های باقیمانده از گذشته را پرداخت نکنیم، چون در این صورت اتفاقات بسیار تلخی برای تراکتورسازی روی می‌داد، اما در این راه سخت چه حمایتی از باشگاه صورت گرفت؟

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز می‌توانیم اعلام کنیم که هفت پرونده با پرداخت بدهی‌ها مختومه شد و آن‌طور که مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کردند، تراکتورسازی مشکلی برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا نخواهد داشت. هواداران باید بدانند که این روند با چه سختی‌هایی همراه بوده است و ما عملاً در این مدت به شکل همزمان هزینه دو تیم را پرداخت کردیم. تراکتورسازی هرچند در اسناد متعلق به شرکت تراکتورسازى است، ولی در این دو سال حتى یک ریال برای امور جارى باشگاه و بدهى‌هاى سنوات گذشته دریافت نکرده است. این در حالی است که برخی اتفاقات تلخ گذشته مشکلات بزرگی برای این باشگاه ایجاد کرد که یکى از آنها فسخ قرارداد سه بازیکن خارجى بود. شکایت این بازیکنان منجر به بسته شدن دو پنجره شد و ضرر و زیان معنوى و مادى آن هم به عهده کسانی است که موجب این اتفاق بودند و هم کسانی که راه معاونت به باشگاه را پیش نگرفتند. البته در زمان مقتضی در محضر مردم شریف آذربایجان در این خصوص شفاف‌سازى خواهم کرد. این باشگاه متعلق به مردم شریف آذربایجان و همه هواداران وفادار است، اما آنهایى که فکر کردند بعد از این تسویه حساب‌های مالى و پرداخت بدهی‌ها مى‌توانند با تسلط بر امور راه اشتباه گذشته را بروند در اشتباه هستند.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی یادآور شد: من از روز اول اعلام کردم که هزینه‌های جاری باشگاه را از طریق طرح‌های اقتصادی تأمین می‌کنیم. همان‌طور هم به وعده‌مان عمل کردیم، اما حداقل انتظار داشتیم برای پرداخت بدهی‌های سنگین باقیمانده از گذشته مورد پشتیبانی قرار بگیریم که این اتفاق هم نیفتاد. یکی از مسئولان در همین روزها گفته بود هیچ حمایتی از تراکتورسازی صورت نمی‌گیرد، در حالی که وضعیت بعضی از دیگر باشگاه‌ها این‌گونه نیست. البته این حرف تا حدودی درست است، چراکه بدهی‌های خارجی و سنگین برخی از باشگاه‌ها از طریق منابع دیگری تأمین شده است. در واقع برای پرداخت بدهی‌ها به باشگاه‌ها معاونت کردند، اما چرا به ما کمکی نشد و تراکتورسازی را با همه این مشکلات تنها گذاشتند؟ امروز به هواداران‌مان می‌گوییم که با وجود هفت میلیارد بدهی سنگین خارجی تنها ماندیم، اما تسلیم نشدیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : اگر رسانه نباشد مثل این است که پیرامون غار بازی می‌کنیم

فوتبال هیچ درآمد و خروجی برای باشگاه‌ها ندارد
آجورلو در ادامه گفت: دوستان خوب من در فدراسیون فوتبال از جمله آقای تاج و خاموش زحمات زیادی می‌کشند و به خوبی در جریان مشکلات باشگاه‌ها قرار دارند. اگر قرار است باشگاه‌ها به استقلال مالی برسند باید از درآمدهای متعارف و قانونی فوتبال برخوردار شوند. مسئله حق پخش چند سال است که به نتیجه نمی‌رسد؟ چند سال است که هیچ وجهی از درآمد تبلیغات دور زمین دریافت نمی‌کنیم؟ باشگاه‌ها باید صبور باشند تا این منابع عملی و اجرایی شود، اما مگر بازیکن و مربی طلبکار یا فیفا و AFC هم صبر می‌کنند؟ بیش از هر مقطع دیگری تحت فشار بودیم و چاره‌ای نداشتیم، جز پرداخت این بدهی‌ها. حداقل درآمدهای جاری فوتبال می‌توانست در تأمین این اعتبارات به ما معاونت کند. فوتبال متأسفانه هیچ درآمد و خروجی برای باشگاه‌ها ندارد و تنها باید از طریق اسپانسر و حامیان مالی کلیه هزینه‌ها را تأمین کنیم. باور من این است که مردم خوب آذربایجان به خوبى مى‌توانند باشگاه خود را در شأن آذربایجان که سر ایران است هدایت کنند و در حوزه اقتصادى با زندگى روزمره خود این باشگاه را در سطح آسیا به رتبه اول اقتصادى ومالى برسانند و از نظر فنى هم در صدر جدول کشور و آسیا عملکرد درخشان و بی‌سابقه‌ای داشته باشند.

وی اضافه کرد: من پیش از این اعلام کردم که تراکتورسازی را با طرح‌های اقتصادی ثروتمند می‌کنیم و امروز همچنان بر این ادعا پافشاری می‌کنم. قطعاً پشتیبانی هواداران از طرح‌های اقتصادی تراکتورسازی را ثروتمند و بی‌نیاز می‌کند. ما اگر بدهی به جا مانده از گذشته نداشتیم، همین امروز با هیچ کسری بودجه‌ای مواجه نبودیم. در واقع این هفت میلیارد می‌توانست کلیه هزینه‌های فصل جاری ما را نیز تأمین کند، اما علاوه بر هزینه‌های جاری اعتبارات لازم برای پرداخت بدهی‌ها را نیز فراهم ساختیم. هواداران باید بدانند که چندین از بازیکنان فعلی باشگاه هنوز مطالباتی از سه فصل گذشته دارند.

در طرح‌های اقتصادی به دنبال تحمیل هزینه مضاعف به هواداران نیستیم
آجورلو با اشاره مجدد به طرح‌های اقتصادی باشگاه تراکتورسازی گفت: من همیشه با صداقت و صراحت هواداران‌مان را در جریان همه امور و مشکلات قرار داده‌ام. امروز هم شرایط را به وضوح تشریح کردم که بدانید چه مجاهدت‌هایی صورت گرفته است و چه وضعیتی وجود دارد. اقدامات لازم برای جذب بازیکن جدید و تقویت تیم در نیم‌فصل هم صورت می‌گیرد و به خواست خدا به انتظارات به حق هواداران به خوبی پاسخ می‌دهیم، اما در این بین همچنان از هواداران‌مان می‌خواهم که با پشتیبانی از طرح‌های اقتصادی یاور و حامی تراکتورسازی باشند. ما در طرح‌های اقتصادی به دنبال تحمیل هزینه مضاعف به هواداران نیستیم. در واقع نیازهای متداول و روزمره زندگی مردم شریف آذربایجان و همه هواداران تراکتورسازی در سراسر کشور را با طرح‌های اقتصادی باشگاه پیوند داده‌ایم. به طور مثال هر شهروندی  از یک یا چند سیم کارت استفاده می‌کند و درخواست ما از هواداران این است که از سیم کارت‌های آذرتل استفاده کنند. خوشبختانه طرح آذرتل به نتیجه رسیده و فروش این سیم کارت‌ها از هفته گذشته آغاز شده است. هواداران باید بدانند که تراکتورسازی شریک و بهره‌مند از سود آذرتل است. هواداران با خرید این سیم کارت‌ها علاوه بر پشتیبانی از باشگاه هویت تراکتوری خود را ثابت می‌کنند. تا هر زمانی که آذرتل فعال باشد، شریک تجاری باشگاه تراکتورسازی خواهد بود و تا سال‌ها می‌تواند بخش قابل توجهی از اعتبارات و نیازهای مالی باشگاه را تأمین کند. دریافت کارت هواداری بانک کوثر از دیگر طرح‌های موردنظر ماست.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : صعود آسان منچستریونایتد به دور چهارم جام حذفی در روز تاریخ‌سازی رونی

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تصریح کرد: هر شهروند از یک یا چند کارت بانکی استفاده می‌کند و کارت بانکی کوثر نیز درست مثل سایر کارت‌های عضو شبکه شتاب است. هوادار با افتتاح حساب و دریافت این کارت بدون آنکه هیچ هزینه‌ای پرداخت کند، از باشگاه خودش پشتیبانی خواهد کرد. ارسال پیامک سه به سامانه ۳۰۹۰ ایرانسل هم از دیگر روش‌هایی است که مستقیماً موجب تقویت مالی باشگاه می‌شود. هواداران ما نیز می‌توانند با مشارکت گسترده و همه جانبه در این بخش حامی تراکتورسازی باشند. همچنین طرح تقلیل باشگاه هواداری تراکتورسازی که در تبریز آغاز شده و در سراسر کشور گسترش خواهد یافت، نه تنها هزینه مضاعفی برای هوادار ندارد، بلکه هزینه زندگی روزمره را به شکل معنی‌داری کاهش می‌دهد. هواداران با عضویت در این طرح می‌توانند از صدها مرکز خرید فروشگاه‌ها و همچنین مراکز خدماتی متعدد با تقلیل‌های ارزشمند و قابل توجه استفاده کنند و در عین حال از همین محل منافع و درآمد باشگاه نیز تأمین خواهد شد. این یک اتفاق بی‌سابقه و بسیار ارزشمند است. همچنین طرح پوزهای تراکتورسازی که از سال گذشته مطرح شد و به زودی اجرایی می‌شود، هیچ هزینه‌ای برای مصرف‌کننده و هواداران نخواهد داشت، اما می‌تواند تضمین‌کننده منافع باشگاه باشد. در واقع طرح‌های اقتصادی بهترین ابزار برای خودکفایی تراکتورسازی بزرگ است و هدف نهایی ما این است که این باشگاه در انتظار معاونت و پشتیبانی مالی هیچ نهاد و ارگانی نباشد و به توانمندی‌های خودش تکیه کند.

آجورلو تأکید کرد: برخی افراد که با وجود  سرمایه فراوان در دوران سختی به ما معاونت نکردند و مخالف فروش این باشگاه به مردم شریف آذربایجان بودند، اما از سوی دیگر بدهی‌ها و مشکلات متعددی برای این باشگاه به وجود آوردند. آنها باید بدانند که مردم آذربایجان و هواداران شریف تراکتورسازى مالک واقعى و قطعى این باشگاه هستند. پرشورها این وفاداری را در روزهای سخت به خوبی ثابت کردند. ما در سخت‌ترین روزها تسلیم نشدیم و به فضل خدا مشکلات را شکست دادیم. مثل همه روزهای گذشته به هواداران وفادار تراکتورسازی تکیه می‌کنیم، در حالی که می‌دانیم هیچ حمایتی از این باشگاه صورت نگرفته است. تراکتورسازی آنقدر بزرگ و معتبر است که روی پاهای خودش می‌ایستد. ثروت حقیقی این باشگاه هوادار بزرگواری است که در سرما و گرما تیم محبوبش را تنها نگذاشته است و در همه شهرهای ایران تراکتورسازی را همراهی می‌کند.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : داورزنی: اولویت فعلی فوتبال ایران آمادگی برای جام جهانی است نه ماندن کی‌روش/ ناطق نوری در امور فدراسیون بوکس دخالت نمی‌کند - اخبار شمس آباد

هواداران سهامداران باشگاه خواهند بود
وی همچنین تصریح کرد: می‌خواهم یک نوید به خانواده بزرگ تراکتورسازی بدهم. گام‌های مهمی برای تحقق خصوصی‌سازی و واگذاری باشگاه به مردم برداشته شده است. در همین راستا دارندگان کارت هواداری بانک کوثر و همین‌طور کسانی که سیم‌کارت‌های دائمی آذرتل را خریداری می‌کنند یا کسانی که در طرح تقلیل باشگاه هواداری و یا طرح پوز تراکتور مشارکت دارند، در موعد مقرر می‌توانند با خرید یک سهم یک یا دو میلیون ریالی، سهامدار باشگاه تراکتورسازی تبریز باشند. در واقع تمامی هواداران عزیزی که در کلیه طرح‌های اقتصادی باشگاه مشارکت می‌کنند و در روزهای سخت یاور تیم محبوب‌شان هستند، صاحبان حقیقی و قانونی تراکتورسازی خواهند بود. من به عنوان خادم هواداران همان‌طور که وعده داده بودم، برای خودگردانی و استقلال مالی،‌ درآمدزایی از طریق طرح‌های اقتصادی و پروژه مهم واگذاری با تدبیر فرماندهی کل سپاه پاسداران اقدامات لازم را انجام دادم. فکر می‌کنم حالا نوبت شما هواداران است که با همراهی و پشتیبانی خودتان از این طرح‌ها زمینه تحقق استقلال مالی تراکتورسازی و واگذاری این باشگاه پرطرفدار را فراهم سازید. ان‌شاءالله با اتحاد و همدلی در کنار شما، روزهای بزرگی را در تاریخ تراکتورسازی رقم خواهیم زد. در اینجا لازم است از سردار سرلشکر جعفری، فرماندهی سپاه پاسداران و سردار سلامی، جانشین فرماندهی تشکر کنم که با پشتیبانی‌های خود موجب شدند با آرامش روند فعالیت‌های تراکتورسازی دنبال شود و درآمدزایی باشگاه همچنین طرح‌های اقتصادی سامان بگیرد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی به تمجید از یحیی گل‌محمدی پرداخت و یادآور شد: از یحیى گل‌محمدى و سایر اعضاى کادر فنى تشکر می‌کنم که علی‌رغم وجود مشکل محرومیت، به توانمندى خودشان و بازیکنان تیم ایمان داشتند و با مجاهدت و پشتکار از ظرفیت ارزنده بازیکنان مستعد و جوان به بهترین شکل استفاده کردند. معرفى هرکدام از این ستاره‌هاى ناشناخته حاصل زحمات و هنر اعضاى کادر فنى است که با اعتماد به جوانان آینده باشگاه را تضمین کرده است. از بازیکنان متعصب و باغیرت تیم، چه نفرات باتجربه و بزرگ‌ترها و چه بازیکنان جوان تشکر می‌کنم. آنها بدون کوچک‌ترین حاشیه در نهایت آرامش تنها با همدلى و غیرت دست در دست هم براى سربلندى تراکتورسازى مجاهدت می‌کنند و تردید ندارم که در این مسیر دشوار با توکل به خداوند کریم موفق و  پیروز خواهند بود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :