۱۵ معدن مشتاقد و غیرفعال در استان <a href=چهارمحال و بختیاری بهره برداری شدند" title="۱۵ معدن مشتاقد و غیرفعال در استان چهارمحال و بختیاری بهره برداری شدند"/> با حمایت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، این معادن مشتاقد و غیرفعال در استان بهره برداری شد و اشتغال مستقیم در این بخش ۱۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام از همسایگی آسمان آبی ایران زمین، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: با حمایت ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، این معادن مشتاقد و غیرفعال در استان بهره برداری شد و اشتغال مستقیم در این بخش ۱۵ درصد افزایش یافت.
سید نعیم امامی افزود: این سازمان با مشارکت سازمان های زمین شناسی و ایمیدرو، سه پهنه کانساری در شمال استان کشف کرده است. ذخایر این کانسارها، بیشتر از جنس سنگ های ساختمانی هستند.

 

بهزاد ابراهیمی، معاون امور معادن و صنایع معدنی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم اینک ۱۸۶ معدن در این استان فعال که تا امروز چهار طلبیون و ۲۰۰ هزار تن انواع سنگ های ساختمانی استخراج شده است. معدن کاران، با فعال کردن ۱۵ معدن مشتاقد در مجموع برای حدود یک هزار و ۶۰۰ نفر شغل مستقیم ایجاد کردند. علاوه بر این بین سه تا پنج برابر شغل های مستقیم، شغل های غیرمستقیم مرتبط با بخش معدن ایجاد شده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : داستان مروارید سیاهی که ثروت ملی برزیل شد

 

معاون امور معادن و صنایع معدنی چهارمحال و بختیاری افزود: فعالیت معدن های مشتاقد و غیر فعال و افزایش ظرفیت معادن نیمه فعال دیگر که با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل میسر شده و درآمد ایالت را از محل دریافت عوارض ۱۰۰ درصد افزایش داده است.

ابراهیمی افزود : معادن این استان از انواع شن و ماسه، سنگ نما، سنگ کچ، سیلیس و مواد اولیه سیمان و خاک نسوز است. اما یکی از دلایل فعالیت بخش معدن، ورود معدن کاران با تجربه و با سابقه به چهارمحال و بختیاری است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت : آقایان ابراهیم سرتیپی با سابقه ۵۰ ساله در بخش معدن و صاحب چندین معدن در کشور و احمد امینی با سابقه ۶۰ ساله در این بخش، صادر کننده سنگ به کشورهای ایتالیا، هلند، آلمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس و اشتغال ۶۰۰ نفری در معدن و کارخانجات فرآوری، از جمله معدن کارانی هستند که با حمایت سازمان صنعت، معدن و تجارت، صدها طلبیارد ریال در چهارمحال و بختیاری سرمایه گذاری کرده اند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : قیمت‌گذاری ارائه خدمات موجب بی‌نصیبی اقشار محروم جامعه می‌شود

ابراهیمی ادامه داد : آقای سرتیپی در مدت چند ماه با بهره برداری از معدن سنگ گدارکبک در شهرستان بروجن، دو هزار تن سنگ تولید و ۵۰۰ تن هم به ایتالیا صادرکرده است.

بهزاد ابراهیمی خاطر نشان کرد : آقای امینی هم بتازگی معدن سنگ روستای قلعه ممکای بروجن را راه اندازی کرده است. بیش از هزار و ۲۰۰ معدن سنگ درکشور وجود دارد.سهم کشورمان از بازار جهانی سنگ کمتر از پنج درصد است که تا ۳۰ درصد هم قابل افزایش است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :