به گزارش شمس آباد، محمد سرخوش فعال دانشجویی و معاون بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی در یادداشتی نوشت: مسلمانان نیز نمی‌توانند و نباید از اصول و مبادی اعتقادی و دینی خویش پیرامون قدس صرف نظر کنند و آن را دست بسته به صهیونیست ها بسپارند تا هر آنچه می خواهند انجام دهند، چون اگر اختیار به دست صهیونیست‌ها بیفتد، آنها خود را محدود به قدس یا فلسطین نمی‌کنند و نخواهند کرد،  چرا که طرح صهیونیسم فقط محدود به قدس و فلسطین نیست، بلکه شامل تمام منطقه غرب آسیا می شود.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

«قدس شریف» در نگاه وحیانی و اسلامی به دلیل وجود مسجدالاقصی از ارزش والا و اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است.
 اهمیت قدس شریف به دلیل آن است که این سرزمین مقدس، محل زندگی و بعثت انبیای الهی، نخستین قبله مسلمانان و محل معراج آسمانی پیامبر اعظم (ص) بوده است، کما اینکه بیت المقدس برای یهودیان و مسیحیان نیز به لحاظ دینی و مذهبی دارای اهمیت خاصی است.

روز قدس روز نجات اسلام است و از این رو هر مسلمان آزاده‌ای در سراسر جهان خود را سربازی برای دفاع اسلام می‌داند.

قدس در حال اکنون در مقابل دو موضوع اساسی قرار دارد، موضوع مذهبی و موضوع حقوقی.
در ارتباط با بعد حقوقی، قدس شهری اشغال شده است و قطعنامه‌های سازمان ملل متحد همه خواهان عقب نشینی و خروج نیروهای غاصب اسرائیلی از اراضی اشغالی از جمله قدس هستند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : کودتای نقاب را بچه‌های نوهد لو دادند/ در بیسیم شنیدم که به ایران تجاوز شده است

اما در بعد مذهبی، قدس شهری سمبلیک برای مسلمانان و در عین حال مسیحیان است و نمی توان آن را بصورت مطلق متعلق به یهودیان دانست؛ آنهم یهودیان طمع ورزی که دیدگاه های شوم صهیونیستی و توسعه طلبانه دارند.

قدس سمبل و نماد فلسطین و محور وحدت جهان اسلام است که صهیونیست‌ها با دست اندازی به این شهر، بقاء دولت جعلی‌شان را منوط به ادامه اشغال و یهودی سازی آن کرده‌اند.
صهیونیست ها بارها در سخنانشان اعلام می‌کنند که «اسرائیل بدون قدس و قدس بدون اسرائیل» بی معناست.

 اما حقیقت این است که قدس شریف در وهله نخست متعلق به جهان اسلام بوده و برای مسلمانان حائز اهمیت مذهبی و استراتژیکی است. چرا که جهان اسلام پیرامون قدس و مفهوم مذهبی آن گرد هم می آیند، بنابراین مسلمانان نیز نمی‌توانند و نباید از اصول و مبادی اعتقادی و دینی خویش پیرامون قدس صرف نظر کنند و آن را دست بسته به صهیونیست ها بسپارند تا هر آنچه می خواهند انجام دهند، چون اگر اختیار به دست صهیونیست‌ها بیفتد، آنها خود را محدود به قدس یا فلسطین نمی‌کنند و نخواهند کرد،  چرا که طرح صهیونیسم فقط محدود به قدس و فلسطین نیست، بلکه شامل تمام منطقه غرب آسیا می شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : یادداشت/علیرضا قربانی بازنده پیش از بازی

روز قدس فرصتی برای تمامی عدالتخواهان جهان بوده تا علیه ظلم بین‌المللی و صیهونیسم جنایتکار بسیج شوند. روز قدس روز فریاد‌رسی مسلمانان مظلومی است که بوسیله استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای خونخوار در فلسطین، عراق، یمن، سوریه، افغانستان بوسیله ایادی عبری، عربی، غربی در گیر تروریست‌ها هستند.

 اکنون که تروریسم بین الملل درمنطقه خاورمیانه با تولید جریان تکفیری و سلفی بدنبال جنگ‌های داخلی و منطقه‌ای بوده و با انواع ترفندها قصد انحراف مسیر مبارزه با اسرائیل اشغالگر را دارد بر همگان است با بصیرت و هوشیاری مسیر مبارزه با صیهونیزم بین الملل را فریاد بزنند.

قطعا حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس می‌تواند ظرفیت‌های امت اسلامی را بیش از پیش به جهانیان نشان دهد.

 امام خمینی (ره) با نامگذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس، وحدت و انسجامی مثال زدنی را در بین همه آزادگان جهان به وجود آوردند و تمام کوشش ها و فعالیت‌های جبهه استکبار را برای فراموشی مسئله فلسطین عقیم ساختند.

 روز قدس بهترین فرصت برای بازنمایی وحدت امت اسلامی است.

 استکبار جهانی با پشتیبانی های بی حد و حصر خود از تکفیری و داعشی در پی تکه تکه کردن آن با هدف فراموشی کامل فلسطین و بیت المقدس است.

 تکفیری‌ها و داعشی‌ها بعد از ناکامی در سقوط دولت قانونی سوریه که در جبهه مقاومت قرار دارد و شکست های پی در پی از دولت مردمی عراق و نیروهای جان برکف حزب الله با کینه ای گره خورده، به خیال خود به فکر ضربه زدن به بدنه نظام مقدس جمهوری اسلامی افتادند و در این راه به حربه ای قدیمی و از کارافتاده متوسل شدند تا قومیت ها را نسبت به یکدیگر بدبین کرده و آنچه را که می خواستند، برداشت کنند، اما ترقه بازی آنان با موشک باران مواضعشان روبرو شد و از وحدت ایرانیان سیلی بسیار محکمی خوردند.
مردم بار دیگر با دهان روزه جواب دندان شکنی به ایادی عبری و عربی خواهند داد این پاسخ بسیار دندان شکن تر از پاسخ موشکی خواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : خبرگزاری تسنیم - فراکسیون اصولگرایان خانه احزاب به جمع حامیان «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» پیوست

«روز قدس» یک روز جهانی است.  روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد.
 روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. 

روزی است که باید جامعه مسلمین همه اظهار وجود بکنند و اخطار بدهند به ابرقدرتها و وحدت و یکدلی خود را به همگان نشان دهند.

روز قدس روز اسلام است.‌  روز قدس روزی است که اسلام را باید احیا کرد و احیا بکنیم، و قوانین اسلام در ممالک اسلامی اجرا بشود.
مصداق اصلی و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا به عنوان یک دستور قرآنی امروز حضور منسجم مردم در روز قدس است.»

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :