افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام خبرخوان
مدیر سایت 2014© مجموعه پارسا

  • facebook
  • telegram
  • Google +
  • twitter
  • instagram
  • aparat


شمس آباد نیوز : کتاب بازی‌های بومی و محلی چهارمحال و بختیاری تدوین شد


رئیس هیئت ورزشی روستایی و بازی‌های بومی و محلی در استان چهارمحال وبختیاری از تدوین کتاب بازی‌های بومی و محلی چهارمحال و بختیاری خبر داد.

25541

فخرالدین اسدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه چهارمحال وبختیاری- از تدوین کتاب بازی بومی و محلی در استان خبر داد و اظهارکرد: تا کنون ۳۱۳ بازی بومی و محلی در استان شناسایی و جمع آوری شده است.

وی با اشاره به لزوم افزایش ترویج فرهنگ بازی بومی و محلی در استان، افزود: بازی بومی و محلی هر استان نمایان‌گر ترویج فرهنگ آن استان در سطح کشور است.

وی از راه‌یابی ۱۵ رشته ورزشی بومی و محلی چهارمحال و بختیاری به مسابقات کشوری خبر داد و گفت: در رشته‌هایی چون اسب سواری، هفت سنگ، یک قل دو قل، خروس جنگی، الخته، الک دولک و داژبال به مسابقات کشوری راه یافته‌اند.

اسدی تصریح کرد: در بازی محلی هفت سنگ دو تیم چهار نفره در دو تایم ۱۰ دقیقه با سنگ‌هایی در ابعاد هفت در هفت به مسابقه پرداخته و زننده سنگ ۲ امتیاز و چیننده سنگ ۳ امتیاز دریافت می‌کند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : افزایش نرخ ارز، سفره‌های مردم را کوچک‌تر می‌کند

وی با اشاره به راهیابی بازی محلی هفت سنگ به لیگ کشور، افزود: سال گذشته هفت سنگ در لیگ برتر کشور در دور رفت رتبه اول و در دور برگشت رتبه دوم و هفت سنگ بانوان در مسابقات کشوری در گیلان مقام دوم را کسب کردند.

رئیس هیئت ورزشی روستایی در پایان با اشاره به مشکلات عدیده در حیطه ورزش بومی و محلی در استان ، گفت: با توجه به اشاعه فرهنگ ورزش‌های بومی محلی توسط این ورزش‌ها، کمبود اعتبارات در این زمینه و نبود خانه‌های ورزشی به خصوص برای بانوان و کمبود اقلام ورزشی در این زمینه از مشکلات مهم ورزش بومی و محلی محسوب می‌شود.

Avatar of سردبیر

رضا دوستی ایرانی ، فارغ تحصیل رشته حقوق قضایی ، محقق و نویسنده کتب و مقالاتی در زمینه امور حقوقی ، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و…
www.doostyirani.ir
این خبر را به اشتراک بگذارید :

مطالب مرتبط

پخش زنده تلویزیون خرید و استرداد بلیط حسینیه مجلس دفاعی کانال تلگرام پایگاه خبری شمس آباد