معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های توسعه‌ای به منظور پشتیبانی از کارآفرینان در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، گفت: کارآفرینان برای سرمایه‌گذاری به مزیت‌های فامیلی هر استان توجه کنند.

به گزارش ایسنا، سیدحمید کلانتری در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر استان یزد، نارسایی‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، فحشا و تخلفات اجتماعی را نتیجه عدم توجه به مقوله سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه اقتصاد دانست و بیان کرد: پیشرفت اقتصادی مسیر دستیابی به دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی را هموار می‌کند.

وی گفت: باید کاری کنیم که این نگاه در استان یزد و در کل کشور برعکس شود و دیگر شاهد چنین رفتای مخربی نباشیم.

کلانتری در ادامه با اشاره ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پشتیبانی از صنایع افزود: صنعتگری که امروز با تمام توان کوشش می‌کند که یک صنعتی را روی پا نگاه دارد از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و اقداماتش افتخارآمیز است.

معاون امور تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای اینکه کارآفرینی در کشور موفقیت آمیز باشد، باید بر مبنای دانش، شناخت و اطلاعات لازم کار خود را آغاز کند.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - ۱۰گروهی که سال ۹۷ یارانه دریافت می‌کنند+جدول

این مقام مسئول خاطراشاره کرد: تولید کنندگان و عرضه کنندگان خرد ما ممکن است به دلیل عدم شناخت کافی نسبت به آینده و آینده‌نگر نبودن، در برابر پیشرفت‌های جامعه با مشکل مواجه شوند.

کلانتری گفت: یکی از مسائلی که کارآفرینان ما باید حتما به آن توجه کنند، توجه به مزیت فامیلی است، هر استان یک مزیت‌ها و محدودیت‌های فامیلی دارد و اگر بدون توجه به این ملاحظات سرمایه‌گذاری کنیم، قطعا سرمایه‌گذاری ما هدر می‌رود.

وی افزود: طبیعی است که اگر سرمایه‌گذاری در یزد بر روی صنعتی انجام شود که آب زیادی نیاز دارد قطعا با ضرر مواجه می‌شویم اما اگر بر روی نیروی انسانی در یزد سرمایه‌گذاری صورت گیرد، سود سرشاری به این سرمایه‌گذاری به وجود می‌آید.

معاون امور تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به غفلتی که از بهره‌وری در کشور ما وجود دارد اشاره کرد و گفت: بهره‌وری به معنای این است که ما هر روز نوآوری جدیدی را در کشور مشاهده کنیم.

کلانتری با تاکید بر این‌که مدیران کارآفرین ما کسانی هستند که به این زمینه‌ها توجه ویژه دارند، گفت: بحث آموزش در جهت اعتلای نیروی انسانی یک امر مهم است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : نگرانی‌های عراق پس از داعش چیست؟

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :