پویش " نه به مواد مخدر " در بروجن راه‌اندازی شدبه مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر امروز پویش ” نه به مواد مخدر ” با هدف پیشگیری از اعتیاد مواد مخدر و فرهنگ سازی در بروجن راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه شمس آباد ، این پویش با هدف پیشگیری و درمان اعتیاد به مواد مخدر راه‌اندازی شد .

در این پویش شعارهایی با محوریت پیشگیری و درمان اعتیاد پشت خودرو ها نوشته و تراکت هایی در جهت آگاهسازی در تاکسی های شهری و آژانس نصب گردید.

سعید قوامی مسئول روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت : این اقدام با هدف پیشگیری از اعتیاد ؛ فرهنگ سازی و دوری جوانان از آلودگی به مواد مخدر صورت گرفت.

وی گفت : پیشگیری و درمان اعتیاد  با تقسیم کار بین مردم و دستگاه‌ها صورت می‌گیرد تا هرکسی بنابه وظیفه خود کارهایی را انجام دهد و امید است این پویش نیز مقدمه‌ای برای اطلاع رسانی و نجات خیلی از افراد جامعه شود.

قوامی خاطرنشان کرد : این پویش به همت پایگاه شمس آباد ، جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی شهرستان بروجن ، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال و بختیاری ، هدایت بهزیستی شهرستان بروجن ، موسسه خیریه آبشار عاطفه ها بروجن و با همکاری ومشارکت آژانس شهر خوبان بروجن و دیگر تاکسی های شهر راه‌اندازی شد.

پیشنهاد ویژه :   اقتصادی : شمس آباد - سکوت در برابر یک خواست غیرمنطقی

وی با اشاره به اینکه طرح پویش مردمی در یک موضوع بسیار خوب و شایسته است، تصریح کرد: نباید از دیگر ظرفیت‌های جامعه غافل شویم و اکتفا به پویش کنیم در حالی که استان ما ظرفیت‌های بزرگی برای پیشگیری و فرهنگ سازی باید از مهد کودک ، تا دانشگاه و از پارکها تا مراکز عمومی و منزل به منزل اغاز کنیم.

قوامی با بیان اینکه پیشگیری نیازمند فرهنگ سازی و هزینه است گفت: هرچه در امز پیشگیری هزینه کنیم کمتر دچار مشکل می شویم تا اینکه در حوزه درمان هزینه کنیم.
مسئول روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: برای پیشگیری از ورود به مواد مخدر نیازمند یک عزم ملی و فرهنگ سازی عمومی هستیم .
قوامی با تأکید بر اینکه آسیب‌های اجتماعی ناشی از مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها بسیار مُهلک و خطرناک است و باید آموزش و اطلاع‌رسانی عمومی مبتنی بر اصول علمی و حرفه‌ای در دستور کار باشد.

مسئول روابط عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری گفت: علاوه بر فعالیت دستگاه‌های دولتی می‌بایست زمینه و بستر لازم را به منظور مشارکت همه جانبه مردم و سازمان‌های مردم نهاد در عرصه‌های مختلف مبارزه با مواد مخدر از جمله فرهنگی و پیشگیری، اشتغال‌زایی و.. فراهم شود چرا که این سازمان‌ها با وجود پتانسیل‌ها موجود می‌توانند در مبارزه همه جانبه بر علیه مواد مخدر موفق عمل نمایند.
وی افزود: مشارکت مردم در امر مبارزه با مواد مخدر زمینه‌ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد بود.     
قوامی ضمن تاکید بر همکاری بیش از پیش بمنظور اجرای هر چه بهتر برنامه‌های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: مُعضل مواد مخدر صرفاٌ مربوطه به یک قشر خاص نیست بلکه همه آحاد جامعه به نوعی در برابر با آن مسئول هستند لذا باید با همکاری بیش از پیش و با اجرای اقدامات فرهنگی، پیشگیری، مقابله با ورود و عرضه و درمان و پشتیبانی‌های اجتماعی نسبت به مبارزه و کاهش آسیب‌های ناشی از معضلات آن اقدام گردد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : دفتر بنیاد امید ایرانیان در استان‌ها نقش یک اتاق فکر برای پیشرفت کشور و نظام را ایفا می‌کند

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :