وب سایت اتاق: بسیاری از خانه دارها وقت زیادی را صرف پیدا کردن طراحی پلان آشپزخانه مناسب با خانه مدرن خود می کنند اما در نهایت باز هم به نتیجه مطلوبی نمی رسند. حقیقت این است که تعداد بسیار کمی پلان آشپزخانه مناسب خصوصا برای خانه های مدرن و امروزی وجود دارد. پلان هایی که طراحی می شوند معمولیا اشکالات بسیار متنوعی دارند که کمتر در هر آشپزخانه ای قابلیت اجرا دارند.

برای اینکه انتخاب دقیقی در این موضوع داشته باشید باید قبل از هر کاری به اندازه گیری دقیق آشپزخانه خود پرداخته و نقشه ای ابتدایی از آن رسم کنید. تمامی زوایا در کنار طول دیوارها، طول و عرض قسمت ورودی باید در این نقشه به دقت مشخص شوند. بعضی پلان ها برای آشپزخانه های باریک مناسب هستند، برخی در فضاهای بزرگ زیبا دیده می شوند و برخی دیگر در آشپزخانه های مربعی، درنتیجه وقتی نقشه ای اولیه در اختیار داشته باشید، انتخاب از بین پلان ها بسیار آسان تر می شود. در شکل های قسمت ته هر چیز با انواع پلان های U و L شکل و همچنین پلان های گوشه دار و چند ضلعی آشنا خواهید شد که علاوه بر زیبایی، فضای باز و آزادی را برای رفت و آمد فراهم می کنند. همانطور که در ابتدای مطلب گفتم این پلان ها برای تمامی آشپزخانه ها قابل اجرا است.

طراحی پلان آشپزخانه مناسب تمامی خانه ها

مزیت آشپزخانه های مدرن و امروزی، طراحی و چیدمان ساده تر آنها نسبت به آشپزخانه های کلاسیک است. در آشپزخانه های مدرن تماما با خطوط صاف و ساده سرکار داریم و همین موضوع راه حل های بسیاری را برای ایجاد پلانی جذاب و شیک در یک فضای کوچک فراهم می کند. در شکل قسمت ته هر چیز آشپزخانه ای را مشاهده می کنید که به نام آشپزخانه های تک دیواره نیز شناخته می شود. این نوع پلان در خانه مدرن محبوبیت بسیار دارد قسمت ته هر چیزا همانطور که گفتیم در فضاهای کوچک عالی جواب می دهد، حتی اگر این فضا یک دیوار تنها باشد که نقش آشپزخانه را ایفا کند. اگر فضای کافی ندارید حتما به این دیزاین توجه ویژه ای داشته باشید.

طراحی پلان آشپزخانه مناسب تمامی خانه ها

 طراحی پلان آشپزخانه گوه شکل یا همان مثلثی برای اتاق هایی که گوشه دار هستند انتخاب عاقلانه ای بشمار می روند. آشپزخانه قسمت ته هر چیز دقیقا چنین فضایی در اختیار داشت که با اجرای پلانی گوه ای شکل نتیجه آن بی نظیر و عالی شده است. آشپزخانه خودش فضای بسیار کمی دارد اما با اجرای این پلان، بشدت بزرگ و جادار نشان داده شده و رفت و آمد در اطراف آن با سهولت تمام صورت می گیرد. جقسمت ته هر چیزه گوه شکل نیز دقیقا مطابق با شکل دیوار قرار گرفته و کابینت های چوبی نیز در اطراف آن طراحی شده است که اگر در جقسمت ته هر چیزه های مسطتیلی بکار می رفت چهره ای نامناسبی و زشتی پیدا می کرد اما با این جقسمت ته هر چیزه گوه شکل بهترین شکل را ایجاد کرده است.

طراحی پلان آشپزخانه مناسب تمامی خانه ها

اما پلان L شکل نیز برای آشپزخانه های کلاسیک بهترین گزینه بشمار می رود. در آشپزخانه قسمت ته هر چیز فقط دو دیوار کابینت کاری شده وجود دارند که در مقابل آنها به راحتی جقسمت ته هر چیزه ای قرار گرفته تا کارایی آشپزخانه افزایش پیدا کند. کابینت های قرار گرفته در بالا نه تنها فضای آشپزخانه را بهم ریخته و شلوغ نشان نمی دهند بلکه با قرار زدودن در فاصله ای مناسب ظاهری باز و آزاد به این آشپزخانه کوچک داده است. آشپزخانه سیاه و سفید و ال شکل قسمت ته هر چیز با این روش بهترین استفاده را از فضای خود برده آن هم با کابینت هایی به سبک کلاسیک.

طراحی پلان آشپزخانه مناسب تمامی خانه ها

جقسمت ته هر چیزه که نقش میزغذاخوری و صبحانه خوری را نیز ایفا می کند امروزه به محبوب ترین طرح برای آشپزخانه تبدیل شده است. برای استفاده از این روش نیازی نیست حتما آشپزخانه بزرگی در اختیار داشته باشید، قسمت ته هر چیزا این میز قرار است برای طلب غذاهای مختصر بکار برود و بر خلاف میزهای ناهارخوری نیاز به فضای بزرگی ندارد. نکته مهم در مورد جقسمت ته هر چیزه آشپزخانه که اکثرا انرا فراموش می کنند، ایجاد مکانی برای پنهان کردن صندلی های پایه بلند میز اپن است، خصوصا اگر آشپزخانه کوچکی در اختیار دارید این کار برای شما ضروری و بسیار مهم خواهد بود، ایده ای که آشپزخانه قسمت ته هر چیز به بهترین شکل آنرا اجرایی کرده است.

طراحی پلان آشپزخانه مناسب تمامی خانه ها

برای آشپزخانه های بزرک طرح های زیبا و لوکس نیز کم نیستند. آشپزخانه بزرگ مزیت های زیادی دارد که حتی چندین از افراد ترجیح می دهند این فضا بزرگ تر از سایر اتاق های منزل باشد. اگر شما هم آشپزخانه بزرگی در اختیار دارید، می توانید تمام دیوار را با کابینت بپوشانید تا تمامی وسایل از جزئی ترین وسایل مانند قاشق و چنگال گرفته تا وسایل بزرگ مثل یخچال، مایکروویو و قهوه ساز را نیز داخل آنها جاسازی کنید. این کار برای فضاهای بزرگ بشدت خوب جواب می دهد اما فضاهای کوچک را دلگیر و خفه نشان می دهد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جشن خودکفایی بنزین این هفته رقم خواهد خورد/ رهبری تنها حامی ما در ساخت پالایشگاه ستاره خلیج پارس بود

طراحی پلان آشپزخانه مناسب تمامی خانه ها

در ادامه سایر طرح های آشپزخانه را مشاهده خواهید کرد:

این خبر را به اشتراک بگذارید :