کد مطلب: ۸۵۹۰۱

پرش از سکوی بانجی جامپینگ دوپلان ۳برابر شده است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۵ ۰۷:۳۹:۴۱
نمایش : ۴۶۶۵

استقبال ورزشکاران و گردشگران از بلندترین سکوی طبیعی بانجی جامپینگ کشور سه برابر شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار، بلندترین سکوی طبیعی بانجی جامپینگ کشور در چهارمحال و بختیاری قرار دارد .

مدیر این سکوی پرتاب گفت : ورزشکاران و گردشگران داخلی و خارجی از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۰ پرش را از این سکو ثبت کرده اند که به نسبت مدت مشابه پارسال ۳ برابر افزایش یافته است .

آقای کهکشانی افزود : این سکوی پرتاب هنوز ناشناخته است و یک گروه از تورلیدرهای فرانسوی ۵ مسیر گردشگری را برای رسیدن به این سکو شناسایی کرده اند .

وی گفت : سکوی بانجی جامپینگ چهارمحال و بختیاری با ۵۵ متر ارتفاع در حومه روستای دو پلان بخش ناغان و مشرف به رودخانه کارون قرار دارد .

کهکشانی افزود : این سکو در مجاورت ایل راه عشایری تاریخی دز پارت و در مناطق حفاظت شده سبزکوه و هلن ، دره عمیق ، پل سیمی و اثر ملی لینچ قرار دارد .

آقای کهکشانی با اشاره به اینکه برای علاقمندان این ورزش یک مکان اقامت موقت پیش بینی شده است افزود : در مراحل بعد مراکز اقامتی و تفریحی جانبی نیز برای گردشگران پیش بینی می شود .

در پرش های « بانجی جامپینگ » هر فرد با بستن یک طناب به بدن خود از ارتفاعی بلند می پرد و پس از پرش ، کارشناسان او را به سکوی پرتاب باز می گردانند .

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : ولایتی خبر داد اجلاس جهانی «محبان اهل بیت و مسئله تکفیری‌ها» یکم و دوم آذرماه در تهران برگزار می‌شود/مقابله با تکفیری‌ها یکی از موضوعات این نشست خواهد بود

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :