به گزارش خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در همایش اعضای جبهه مردمی با بیان اینکه بسیاری از حوادث در جریان نهضت انقلاب اسلامی اتفاق افتاد که فکر می‌کردیم ناخوشایند است، اظهار داشت: ولی بعد متوجه شدیم که بهترین چیزی بود که خداوند محقق کرده و به مصلحت جریان حق بوده است.

وی افزود: وقتی در زمان ستم‌شاهی امام(ره) را دستگیر کردند،‌ احساس تلخی داشتیم، ولی بعد متوجه شدیم که به منفعت نهضت بوده و بعد از تبعید امام(ره) به فرانسه نیز متوجه شدیم که این تبعید باعث شد تا محدوده مرجعیت امام(ره) از جهان تشیع به کل جهان توسعه یابد.

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به فتنه ۸۸ و اتفاقات آن خاطرنشان کرد: اگر در انتخابات سال ۸۸ موسوی ثبت‌نام نمی‌کرد و با رئیس‌جمهور مستقر به رقابت نمی‌پرداخت، ممکن بود در دور بعدی انتخابات با رأی بالایی رئیس جمهور شود که قطعاً زیانبار می‌شد. فتنه ۸۸ تلخ بود و خداوند شر بزرگی را از سر انقلاب کنار زد و این دستاورد بزرگ و سرنوشت‌سازی بود.

رحیمیان با بیان اینکه برخی از دوستان که تجربه کمی دارند فکر می‌کنند در این انتخابات فاجعه‌ای رخ داده است، اظهار داشت: شکستی اتفاق نیفتاده است، رسوایی که تخلفات و دین‌فروشی‌هایی که برای به دست آوردن رأی و خرید رأی به قیمت فروش دین و انقلاب و ارزش‌ها انجام شد، در طرف مقابل ما از اول هم می‌گفتیم که اگر چنانچه نامزدی در مقابل رئیس‌جمهوری مستقر پیروز می‌شد، این یک معجزه بود، چون این طرف ۴۰ روز فرصت تبلیغ داشت ولی طرف مقابل ۴ سال دولت و تریبون در دستش بود و همه ابزار قدرت و تبلیغ را در دست داشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : احزاب و گروه‌ها برای چینش افراد در دولت سهم خواهی نکنند/ متأسفانه امروز اقتصاد ملی ما ضعیف است

وی ادامه داد: طرف مقابل به هر وسیله‌ای متوسل شده تا حتی آرای سیاه را به خود جذب کند، ولی این طرف روی اصول و ارزش‌ها پافشاری کرده است و ۱۶ میلیون رأی مؤمنانه خالص به دست آورده است.

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با بیان اینکه ۱۶ میلیون عدد کمی نیست، تصریح کرد: امام(ره) وقتی نهضت را شروع کرد ۱۶ نفر هم نداشت و حتی در فیضیه قم نیز امام(ره) را نمی‌شناختند و امام(ره) در چنین فضایی نهضت خود را شروع کرد.

رحیمیان با بیان اینکه ۱۶ میلیون رأی در برابر طرف مقابلی به دست آمد که حتی در صدد به دست آوردن آرای سیاه بود،‌ خاطرنشان کرد: البته بخش بزرگی از آن ۲۳ میلیون رأیی که طرف مقابل به دست آورد، متعلق به انقلاب و نظام است و آنها این‌طور تشخیص و رأی دادند و مرزبندی ما بین انقلابی و ضدانقلاب است و آنهایی که غیرانقلابی هستند و یا در مصداق تشخیص اشتباه داده‌اند را از خودمان می‌دانیم و باید جذبشان کنیم.

وی با بیان اینکه جبهه مردمی نیروهای انقلاب تمام نشده است، افزود: امروز مسئولیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب خطیرتر از مسئولیت جبهه زمان جنگ است، چون اکنون مبارزه در عرصه سیاسی است و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و این جبهه از جبهه زمان جنگ فراگیرتر است. اکنون در طرف مقابل کل جبهه استکبار ایستاده است و باید جبهه حق با آنان مبارزه کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : ملت ایران مهمترین گمشده تاریخی‌اش را در انقلاب اسلامی پیدا کرد/ ساختای مدیریتی کشور باید متحول شود

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با تأکید بر اینکه مبارزه باید با روحیه جبهه‌ای باشد نه حزبی، اظهار داشت: جبهه انقلاب با اتکا به مردم روی کار آمد و قائل به امام و امت است، نه رهبر و مردم. جاهای دیگر دنیا رهبر و مردم دارند ولی فرقشان با ما این است که ما امام و امت داریم و نسبت تعریف بین امام و امت با مردم و رهبری فرق می‌کند. امتی که در جبهه حق برای خدا کار کند، شکست نخواهد خورد، چون وظیفه را انجام داده و دنبال نتیجه نیز بوده است، ولی نتیجه چه چیزی است که به دردمان می‌خورد، این را خدا می‌داند.

رحیمیان با بیان اینکه ما باید وظیفه را برای خدا انجام دهیم، ولی نتیجه را به مصلحت خداوند واگذار کنیم، تصریح کرد: تجربه انقلاب و گذشت زمان ثابت خواهد کرد که آنچه محقق شده یقیناً مصلحت انقلاب و نظام بوده و البته سختی‌ها و فتنه‌های خود را خواهد داشت و ریزش‌ها و رویش‌ها همواره وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: احساس می‌کنیم وظیفه را انجام دادیم و آنچه واقع شده به مصلحت نظام و انقلاب بوده و باید روزبه‌روز برای کار بیشتر در آینده آماده شویم.

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با تأکید بر اینکه وحدتی که شکل گرفته باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: باید دایره این وحدت گسترش یابد تا شامل همه متدینین شود، چون شاهد بودیم که بسیاری از افرادی که دل در گروی انقلاب دارند، نتوانستند وارد دایره وحدت جبهه مردمی نیروهای انقلاب شوند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - دیده‌بانی برای انقلاب اسلامی

رحیمیان با اشاره به وظایف جبهه مردمی نیروهای انقلاب تصریح کرد: باید آنهایی را که ملتزم به انقلاب و اسلام هستند جذب این جبهه کنیم و این امر با اخلاق، رفتار و همدستی کردنمان ممکن می‌شود. ما باید روشنگری و خدمت کنیم و هرچه می‌توانیم در جبهه حق و انقلاب بیافزاییم و آن را گسترده‌تر کنیم.

وی با اشاره به رویکرد دولت فعلی اظهار داشت: هر دولتی که کار خوبی می‌کند باید آن را پشتیبانی و از آن تشکر کنیم ولی از آنجایی که از خط انقلاب و خط مصالح نظام تجاوز کند، یکی از وظایف این جبهه و این جریان حداقل ۱۶ میلیونی این است که در مقابل آنچه که انحراف است، بایستد. وحدت و اقتدار این جبهه ایجاب می‌کند که نقش خود را در پیشگیری و جلوگیری از انحرافات ایفا کند.

رئیس شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در پایان با بیان اینکه تاکنون مجموعه ۱۶ میلیونی در برابر رئیس‌جمهور مستقر نداشته‌ایم خاطرنشان کرد: باید این وحدت باقی و گسترش یابد، باید زمان‌شناسی کنیم و بدانیم که در زمان کنونی وظیفه ما چیست و وظایف خود را در زمان معین خود انجام دهیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :