هماخوزستان: سید رضا صالحی امیری در شورای اداری استان خوزستان که در محل استانداری برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای کشور افزود: مسائل و مشکلات استان خوزستان را به کشور منتقل و در اولویت کارها قرار خواهیم داد.
وی در ادامه تصریح کرد: در حال عبور از یک قله پر پیچ و خم برای رسیدن به اهداف متعالی و بلند نظام و انقلاب و در آستانه جهش بزرگ برای تمدن سازی نوین هستیم.
صالحی امیری همچنین بزرگترین و ضروری ترین نیاز امروز کشور را وفاق، نشاط، همدلی، امنیت، ثبات و آرامش دانست.
عضو کابینه کشور یازدهم با بیان اینکه اعتقاد دارم در سه حوزه داخلی، ملی – منطقه ای و بین المللی مباحث بنیادی داریم که عمدتا با چالش هایی مواجه است، گفت: در حوزه داخلی موضوع اقتصادی و اجتماعی، ملی – منطقه ای ایجاد امنیت و ثبات و عرصه بین المللی تبرئه از حقوق حقه مردم از مهمترین این مباحث به شمار می آید.
وی همچنین لغو محظور ها، بازگشت به شرایط معمول، فراهم کردن امکان صادرات و… را از دستاوردهای کشور در عرصه بین الملل عنوان کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مقایسه برخی استانها از لحاط پیشرفت و رسیدگی نسبت به استان خوزستان نیز گفت: البته برخی استانها نیز از نظر بعضی شاخص ها وضعیتشان بهتر از خوزستان نیست، از این رو نباید ایجاد یاس و ناامیدی کرد بلکه باید امید، نشاط، انسجام و فرهنگ مهم ایثار و فداکاری را در جامعه ترویج دهیم.
وی تصریح کرد: سال ۹۱ درآمد نفتی کشور ۱۱۴ خواهشیارد دلار بود که در سال ۹۴ به ۲۳ خواهشیارد دلار کاهش یافت، اما برآورد ما امسال این است که درآمد نفتی به ۳۳ خواهشیارد دلار افزایش یابد از این رو اگر چالش هایی را می بینید ناشی از شرایط کنونی کشور است.
صالحی امیری افزود: باید در گذشته جد و جهد می شد بعضی از زنجیر های به هم قفل شده پاره و مشکلات رفع می شد، اما نه تنها این زنجیرها پاره نشد بلکه بصورت ارث این مشکلات به این کشور منتقل شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع شرایط ایران در عرصه بین المللی اشاره کرد و گفت: تا مدتی پیش همه کشور ها علیه ایران انسجام داشتند، اما این موضوع مهم در این کشور شکسته شد و بیشتر کشور های علیه ایران همراه با ایران شدند.
صالحی امیری تصریح کرد: اگر روند گذشته را دنبال می کردیم چاره ای جز به سمت جنگ رفتن نداشتیم زیرا نخست وزیر فرانسه در گفت وگویی با حجت الاسلام حسن روحانی گفته بود که درباره جنگ علیه ایران تصمیم مان نهایی ولی زمان آن مشخص نبود.
وی ادامه داد: اگر گزینه های روی میز و تهدیدها و محظور ها و … برداشته شد حاصل جد و جهد این کشور بود.
عضو کابینه کشور یازدهم در عین حال تاکید کرد: تدبیر و درایت رهبر معظم انقلاب، کشور، مجلس و نظام، دشمن را خلع سلاح کرد و امروز امنیت و آسایش در سایه تعامل و گفت وگو بوجود آمده است.
صالحی امیری ادامه داد: امروز رسانه ها، سیاست، مغزهای دانش بنیان هر کدام خود یک قدرت هستند از این رو توانستیم از طریق سیاست منافع ملی را تامین کنیم.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : اسامی ۴۲۴ جانباخته زلزله استان کرمانشاه اعلام شد - شمس آباد

**هرکس یک درصد طلاق را کم کند یک فرد انقلابی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مسائل و مشکلات موجود گفت: هر نماینده مجلس یا مسئولی بتواند یک درصد آمار طلاق را کاهش دهد و در صدد رفع مشکلات مردم برآید او یک فرد انقلابی است.
وی گفت: اگر کسی هم بتواند فقر و فساد را از کشور دور کند به او هم می توان لقب فرد انقلابی داد و اینکه فضای کشور را آلوده و پرتنش کنیم و ایجاد یاس و نا امیدی کنیم به این افراد، انقلابی نمی توان لقب داد بلکه آنها به ضرر کشور و مردم حرکت می کنند.
عضو کابینه کشور تدبیر و امید با اشاره به موضوع برجام و مذاکرات هسته ای، این مهم را از دستاوردهای این کشور برشمرد و گفت: اگر برجام نبود معلوم نبود الان کجای دنیا ایستاده بودیم.
وی گفت: ما دو راه بیشتر نداشتیم یا باید به جنگ تن می دادیم و یا از طریق مذاکره احتیاجات کشور را تامین می کردیم، اما همگان مشاهده کردند که با درایت وتدبیر مقام معظم رهبری و جد و جهد کشور، حمایت و پشتیبانی مردم، جمهوری اسلامی ایران تسلیم اروپا و آمریکا نشد.
وی تاکید کرد: در مذاکرات چیزی را از دست ندادیم بلکه منافع ملی را تامین کرده ایم و اگر طرف مقابل بد عهدی کرده او بازی را باخته است و از این رو نباید در کشور داد و فریاد راه انداخت و بر سر بدعهدی های طرف مقابل به خودی تعرض کنیم.
صالحی امیری تصریح کرد: در اختلاف افکنی، انگ زنی، تهمت، حاشیه سازی، جوسازی و منفی بافی در کشور با برخی، زیان را فقط عاید کشور و مردم می کند، از این رو بیایید دست در دست هم دور از اختلاف و هر گونه حاشیه سازی، با وحدت، همدلی، هم رنگی، انسجام و هم گرایی که بزرگترین سرمایه است را جایگزین کنیم زیرا بزرگترین نیاز مردم و ایران وفاق و همدلی، ثبات و آرامش در کشور است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: مردم امروز از دعوا و تنش خسته شده اند و دراین فضای فساد و انگ زنی و اختلاف توسعه شکل نمی گیرد، اما در فضای تعامل، آرامش و همگرایی شکل خواهد گرفت.
صالحی امیری به زندگی مسالمت آمیز مردم و قوم های مختلف در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: هر یک به عنوان ارمغان خیر و برکت هستند که رنگین کمان زیبایی را تشکیل داده اند.
وی افزود: خوزستان یک ایران کوچک است و آنچه که در این کشور دنبال آنیم از جمله سرمایه های اقتصادی، مسائل دینی، مذهبی، معنوی و اجتماعی در این خطه وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در کشور چالش و بحران نداریم گفت: چرا باید بی جهت چالش و بحران سازی کنیم زیرا در این استان لرها، عرب ها، شوشتری ها، بهبهانی ها، آبادانی ها، خرمشهری ها و دیگر اقوام با هم مشکل ندارند پس بگذاریم مردم این خطه در کنار هم با وحدت و همدلی و یکصدایی زندگی کنند.
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: امروز کشور بیش از هر زمانی نیازمند ثبات، آرامش و نشاط است از این رو هر کس در هر لباس و پستی و در هر مقام و جایگاهی این معادله را بر هم زند بر این ملت شریف و بزرگوار خیانت کرده است.
صالحی امیری با اشاره به امنیت موجود در کشور گفت: امروز چون امنیت داریم قدر آن را نمی دانیم، این امنیت را مدیون خون ایثارگری ها و رشادت های شهدای این مرز و بوم می دانیم .
وی گفت: نقطه ثقل امنیت ما خوزستان است زیرا خوزستان نماد مقاومت کشور و دنیا است. 
وی افزود: اگر امروز به ما تعرض نمی کنند دشمنان ما از سر آگاهی دست به این کار نمی زنند زیرا ایران را در دوران تبرئه مقدس تجربه کرده اند.
وی با اشاره به دیگر دستاوردهای کشور یازدهم گفت: امروز خوشبختانه به جایی رسیده ایم که در ۶۰ سال گذشته سابقه نداشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایران امروزه در جهان محور فروش نفت قرار گرفته است زیرا ما هم تولید نفت و هم قیمت آن را توانستیم ۱۰ درصد افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: مدیریت تحولات منطقه افتخار بزرگی است که نصیب ما شده و از سویی حجم وسیعی از کشورها برای سرمایه گذاری آمادگی خود را به صورت دوطرفه اعلام داشته اند و نباید این شرایط را از دست بدهیم.
صالحی امیری به یک سری اختلاف افکنی ها و ایجاد فضای یاس و نا امیدی در کشور با برخی اشاره کرد و گفت: در نظامی که همه زیر یک چتر و سقف با یک رهبر، کشور، روحانیت معظم و مجلس شورای اسلامی زندگی می کنیم چرا باید اختلاف داشته باشیم.
وی گفت: برای رسیدن به توسعه شاید مسیرهای مختلف را انتخاب کنیم اما در معنویت، رهبری یگانه، کشور و … اختلافی نداریم.
وی تاکید کرد: به شدت نیازمند امید و نشاط در جامعه هستیم ، به ویژه سراسر خوزستان نیازمند تعامل و امید و نشاط می باشد.
صالحی امیری تاکید کرد: آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اجتماعی در کشور محصول عدم تولید نشاط و امید در جامعه است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در وزارت ارشاد پرچم وحدت و برادری را بلند کرده ایم و با هیچکس بنای ناسازگاری و نابرابری نداریم.
صالحی امیری افزود: روحانیت، مسجد و محراب را محور توسعه و وحدت می دانیم.
وی تاکید کرد: دنیا باید امروز یک صدا را از جمهوری اسلامی ایران بشنود و آن صدایی است که بر محور رهبری، وفاق و وحدت میان مردم ایران ایجاد شده است.
به گفته صالحی امیری، خوزستان نیز زمانی به توسعه می رسد که از آن یک صدا در جهت خدمت و رفع مشکلات مردم بلند شود.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا، ایثارگران، ‌جانبازان و رزمندگان اسلام گفت: ایرانیان مدیون به خوزستان و شهدا و جانبازان هستند زیرا آنها در تداوم این سرزمین جد و جهد کرده اند از این رو باید راه حرکت این ملت برای پیمودن قله های توسعه تسهیل شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - نوبخت: اجرایی نشدن برنامه ششم دروغ است

این خبر را به اشتراک بگذارید :