به گزارش شمس آباد، ۴۰ دفتر از دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگا‌ه‌های کشور در واکنش به تصویب طرح ممنوعیت‌های جدید آمریکا، طی نامه‌ای به هیات نظارت بر حسن اجرای برجام نوشتند: از شما برجام می‌خواهیم تا سخن گفتن صرف را به پایان برساند و در راستای صیانت از منافع ملی کشور اقدام عاجلی انجام دهد و به گستاخی‌های دولت تازه کار امریکا پاسخ عملی درخوری داده شود تا ضامن امنیت و اعتبار جمهوری اسلامی در عرصه جهانی باشد.

در ابتدای این نامه آمده است: تواق نامه هسته‌ای موسوم به برجام، اساسا برای رفع ممنوعیت‌ها علیه ملت ایران و گشایش اقتصاد کشور صورت گرفت، اما امروز شاهد این هستیم که طرف مقابل پس از اجرای برجام، نه تنها مطابق با متن توافقنامه بر عهد خود پایبند نبوده، بلکه با تخطی مکرر برجام حلقه ممنوعیت ها را علیه ملت ایران تنگ‌تر نموده است. از آغاز اجرای برجام، مصوبه اخیر مجلس سنا خصمانه ترین نمونه اقدام امریکایی ها در پایمال کردن حقوق ملت و وضع ممنوعیت های زیرساختی بی سابقه است.

در ادامه آمده است: سخن در این نیست که چرا امریکا برجام را تخطی می‌کند و به عهدش پایبند نیست؛ چراکه ذات او چنین اقتضایی دارد. سخن در این است که چرا مسئولان مربوط واکنش و اقدام متناسبی را در برابر این بدعهدی ها انجام نمی دهند؟ قطعا خسارت هایی که امروز متوجه مردم و اقتصاد کشور است، محصول تصمیم و اقدامات غیر واقع بینانه و سطحی نگر کسانی است که همه کوشش خود را برای به تصویب رساندن سند برجام به کار گرفتند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : در صدوهشتمین شماره از نشریه خط حزب‌الله مطرح شد تقدیر رهبر انقلاب از کارگردان فیلم ویلایی‌ها/ بررسی زلزله‌ کرمانشاه و روند همدستی‌رسانی

در قسمت دیگری تاکید شد: صبر جنبش دانشجویی در برابر رویه مماشات و مسامحه در مقابل تخطی مکرر برجام تمام شده است و لازم می‌داند که این روز ها که برجام مرتبا لگدمال می‌شود، مسئولانی که عهده‌دار امور هستند، تنها به سخنان کلیشه‌ای که خوراک رسانه‌ای دارد بسنده نکنند و در دفاع جدی از حقوق ملت همت گمارند.

این تشکل‌های دانشجویی تاکید کردند: در موارد متعدد دوستانی که دست اندرکار برجام بودند معترف به تخطی برجام شدند و به مردم قول دادند که در برابر این عهدشکنی های امریکا واکنش های درخور نشان دهند! از ابتدا تا به امروز هر بار که تخطی صریح روح و جسم برجام صورت گرفته، هیئت نظارت بر برجام، کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و ریاست مجلس در برابر تخطی برجام موضع گیری کرده و اعلام کردند که واکنش نشان خواهند داد، اما در طول این مدت متاسفانه شاهد آن بوده ایم که حرف های چندباره و تکراری این نهاد ها و مسئولان ذی ربط مضحکه عام و خاص شده است و همین مسئله آمریکایی ها را نیز گستاخ تر کرده است.

در ادامه تصریح شده است: ما می‌توانستیم به دشمن اعتماد نکنیم و به راه پیشرفت خود ادامه دهیم اما نگاه‌های ساده انگارانه، ناپخته و نسنجیده برخی مسئولان بلند پایه نظام باعث شد که ملت امروز هزینه گزافی را برای این تصمیم ها و سیاست های نا درست پرداخت کند. حال سوال مهم اینجاست که مردم تا کی باید تاوان این تصمیم ها و نگاه های کوته بینانه را بپردازند؟ چرا امروز کسانی که برجام را در بیست دقیقه به تصویب رساندند در تعطیلات، روزه سکوت گرفته اند و اقدامی انجام نمی دهند؟

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : شمس آباد - بهترین راه آرامش در کلام امام علی (ع)

در ادامه آمده است: ما اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل کشور در حالی که هم متن برجام به صراحت تخطی شده است و هم شروط نه گانه رهبر انقلاب تحقق نیافته است، از شورای نظارت بر برجام می‌خواهیم تا سخن گفتن صرف را به پایان برساند و در راستای صیانت از منافع ملی کشور اقدام عاجلی انجام دهد و به گستاخی‌های دولت تازه کار امریکا پاسخ عملی درخوری داده شود تا ضامن امنیت و اعتبار جمهوری اسلامی در عرصه جهانی باشد. امید است که این شورا به اقدام و عمل متناسب جهت بازگرداندن حیثیت ایران اسلامی اهتمام ورزد و بالاخره پس از دو سال شاهد یک تصمیم جدی در این زمینه باشیم.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه قم(پردیس خواهران)

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : شمس آباد - روحانی:دسترسی مردم به فضای مجازی نبایدقطع باشد

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل علوم پزشکی شیراز

انجمن اسلامی علوم پزشکی زاهدان

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تفرش

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه مازندران

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا(ص)

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی

انجمن اسلامی دانشجویان پردیس فارابی دانشگاه تهران

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی(تاسیس۱۳۴۸)

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان

انجمن اسلامی دانشجویان علوم پزشکی رفسنجان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جندی شاپور اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه رازی کرمانشاه

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ازاد اسلامی واحد ایذه

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل پیام نور خوراسگان

انتهای پیام/

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :