همه باید از طرح تحول سلامت حمایت کنند رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از برگزاری نشست های هم اندیشی برای رفع نواقص طرح تحول سلامت خبر داد و گفت: طرح تحول سلامت با هدف کمک به اقشار آسیب پذیر به اجرا درآمد و به همین جهت لازم است تا همه مردم از آن حمایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ،  علی نوبخت حقیقی، با بیان اینکه طرح تحول سلامت اثرات مثبتی در حوزه سلامت به جا گذاشته است، افزود: نظام سلامت موردقبول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است و تا حد زیادی توانسته به مشکلات بیماران رسیدگی کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه طرح تحول سلامت ابتکار ایالت یازدهم است، ادامه داد: مسایل درمان پیشرفته و وابسته به اشنایی باصول فنی است لذا مردم مرسوم از عهده چنین مخارجی برنمی‌آیند بر این اساس بررسی هایی انجام شد تا با کمک بیمه ها چنین طرح عظیمی به اجرا درآید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: طرح تحول سلامت با هدف کمک به اقشار آسیب پذیر به اجرا درآمد و به همین جهت لازم است تا همه مردم از آن حمایت کنند اگرچه طرح تحول سلامت همانند طرح های دیگر دارای نواقصی است اما می طلبد با شناسایی نقاط ضعف درصدد رفع آن بکوشیم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : «جراحی زنان و زایمان» در صدر پرونده‌های قصور پزشکی/ رشد ۴۲ درصدی پرونده‌های پزشکان عمومی

وی یادآور شد: در برنامه ششم توسعه نیز کوشش اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بر آن بود تا نقاط ضعف این طرح از میان برداشته شود که بر اساس آن برخی از پیشنهادات به تصویب رسید اما برخی از پیشنهادات مبنی بر واگذاری تولیت نظام سلامت به وزارت بهداشت در کمیسیون تلفیق توفیق چندانی حاصل نشد که امیدواریم با مطرح شدن این پیشنهاد در صحن علنی مجلس بتوان گام مثبتی در این حوزه برداشت.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عقبگرد در طرح تحول سلامت امکانپذیر نیست، گفت: با توجه به اینکه رفع مشکلات طرح تحول سلامت جزو دغدغه های این کمیسیون است لذا بر اساس برنامه ریزی ها قرار است اعضای کمیسیون با حضور در برخی مناطق دور افتاده نشست های هم اندیشی را با مسئولان وزارت خانه های بهداشت و رفاه برگزار کرده و به ارایه راهکارها پیرامون رفع نواقص طرح تحول سلامت بپردازند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :