ویزای شینگن سندی است که برای سفر به/دیدار از کشوی منطقه‌ شینگن  از جانب مقامات مربوطه برای شخص متقاضی صادر می‌شود.

در زیر یک نمونه از تصویر ویزای شینگن را می بینید.

همه‌چیز درباره ویزای شینگن

منطقه‌ی شینگن شامل ۲۶ کشور است که با یکدیگر توافق کرده‌اند شهروندان‌شان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سراسر آن مسافرت کنند. از میان ۲۶ کشور متعهد به توافق نامه یا پیمان شینگن، ۲۲ کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) هستند.

منطقه‌ی شینگن اکثریت کشوی اروپایی را به جز بریتانیا و کشویی نظیر رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند در بر می‌گیرد، که به زودی این کشو نیز عضو شینگن خواهند شد. با این حال، کشویی نظیر نروژ، ایسلند، سوییس، و لیختن‌اشتاین عضو اتحادیه‌ی اروپا نیستند، ولی جزء کشوی منطقه شینگن هستند و از مزیت مسافرت آزاد در این منطقه بهره‌مندند.

کشوی عضو شینگن
در ادامه فهرست کشوی عضو ویزای شینگن یا به عبارتی لیست کشوی شینگن را ملاحظه می فرمایید. با کلیک بر روی نام برخی کشوی زیر که ابر پیوند دارند می‌توانید وارد وب گاه سفارت آنها در ایران شوید و به اطلاعاتی بیش‌تر راجع به مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن ، شرایط اخذ ویزای شینگن ، فرم درخواست ویزای شینگن ، هزینه ویزای شینگن ، و سایر اطلاعات مرتبط برای هر یک از این کشو دست یابید.

    اتریش
    بلژیک
    جمهوری چک
    دانمارک
    استونی
    فنلاند
    فرانسه
    آلمان
    یونان
    مجارستان
    ایسلند
    ایتالیا
    لتونی
    لیتوانی
    لوکزامبورگ
    مالت
    هلند
    نروژ
    لهستان
    پرتغال
    اسلواکی
    اسلوونی
    اسپانیا
    سوئد
    سوییس
    لیختن‌اشتاین


چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟

شهروندان کشوی غیر عضو شینگن برای ورود به قلمروی شینگن الزاما به ویزای‌شینگن نیاز دارند. هرچند، موارد استثنائی نیز برای این قانون وجود دارد: زیرا برخی از کشویی که عضو پیمان شینگن نیستند، هم‌چنان می‌توانند بدون ویزا به قلمروی شینگن وارد شوند.

مدارک لازم برای ویزای شنگن

به منظور سفر به یک یا چند کشور حوزه‌ی شینگن، طبق آن‌چه پیش‌تر گفته شد، باید با مراجعه به سفارت/کنسولگری‌های معین درخواست ویزای شینگن نمود. هرچند، مانند نحوه‌ی درخواست ویزا از هر کشور دیگر، چسبیدن برخی شرایط خاص برای پیگیری درخواست الزامی است. نسخه‌ی واحد از اسناد مورد نیاز به همراه برخی اطلاعات اضافه به شکل مبسوط در بخش مدارک لازم برای ویزای‌شینگن توضیح داده و فهرست شده‌اند. شما هم چنین در این پیوند و پیوندهای مربوط به سفارت خانه ها ی کشوی عضو شینگن می توانید که در بالا آمد می توانید با شرایط اخذ ویزای شینگن آشنا شوید.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : چگونه بازی های سافت لانچ اندروید را دانلود و اجرا کنیم؟

هم چنین فرم درخواست ویزای شینگن یک سند رایگان است که می توانید از داخل این پرانتز دانلود (فرم درخواست ویزای‌شینگن) کنید یا با مراجعه به ابر پیوندهای بالا مستقیما از وب گاه های سفارت خانه های کشوی عضو شینگن دریافت کنید.

انواع ویزای شینگن

بر اساس ماهیت/اهداف سفر، انواع ویزای شینگن وجود دارد که از جانب سفارت/کنسولگری‌های معین صادر می‌شوند.

۱. ویزای متداول شینگن (USV)

ویزای متداول شینگن به مثابه‌ی روادید یکی از کشوی عضو منطقه‌ی شینگن برای حمل‌ونقل یا اقامت در منطقه‌ی مورد نظر است که برای مدت زمانی خاص و حداکثر تا ۹۰ روز در هر دوره‌ی شش ماهه اعتبار دارد که از تاریخ ورود شخص به منطقه‌ی شینگن آغاز می‌شود. با توجه به اهداف سفر، ویزای متداول شینگن به سه دسته‌ی “‌A‌”‌، “‌B‌”‌، و “‌C‌”‌ تقسیم می‌شود.

۲. ویزای معتبر در منطقه‌ی محدود (LTV)

این نوع از ویزا به شما اجازه می‌دهد فقط به کشور صادرکننده‌ی ویزای شینگن یا در برخی موارد، به کشوی دیگری از منطقه‌ی شینگن سفر کنید که نام‌ها آنها به صورت خاص هنگام درخواست ویزا ذکر شده باشند. به غیر از کشویی که نام‌شان هنگام درخواست ویزا ذکر شده‌اند، این‌گونه‌ی خاص ویزا برای سفر به کشوی دیگر عضو شینگن که نامی از آنها برده نشده‌‌اند، معتبر نیست.

۳. ویزای ملی

ویزای ملی دسته‌ی “D‌” به افرادی اعطا می‌شود که برای تحصیل، کار یا اقامت دائم وارد یکی از کشوی شینگن شوند. البته ویزای ملی به افرادی اعطا می‌شود که قصد دارند در دوره‌ی زمانی خاص یا با هدفی مشخص در یکی از کشوی شینگن اقامت کنند که پس از پایان دوره‌ی مشخص باید به کشورشان بازگردند.

هزینه ویزای شینگن

هنگام درخواست ویزا، هر یک از درخواست‌کنندگان ملزم به پرداخت هزینه‌ی غیرقابل استرداد برای ویزا هستند. هزینه ویزای شینگن بسته به نوع ویزا، سن درخواست‌کننده و برخی موارد دیگر متفاوت است.

هزینه ویزای شینگن به طور معمولی (به یورو)

    ویزای ترانزیت فرودگاهی  ۶۰.۰۰ یورو
    ویزا برای اقامت کوتاه، کم‌تر از ۹۰ روز  ۶۰.۰۰ یورو
    ویزا برای اقامت طولانی، بیش از ۹۰ روز ۹۹.۰۰ یورو

بیمه مسافرتی ویزای شینگن

شهروندان کشویی که برای ورود به منطقه‌ی شینگن ملزم به دریافت ویزا هستند، چه به صورت فردی یا گروهی یا توریستی، و چه با هدف کسب و کار ملزم به خرید بیمه مسافرتی هستند که تمام روزهای اقامت‌شان را در منطقه‌ی شینگن پوشش دهد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : پوشش محلی بختیاری، پشت ویترین خاطرات!/ مهجوریت طراحان داخلی راهی برای ورود فرهنگ غربی

این بیمه باید در سراسر قلمروی کشوی عضو شینگن معتبر باشد و تمام دوره‌ی زمانی را که شخص قصد اقامت یا عبور از این منطقه را دارد، پوشش دهد. حداقل پوشش باید ۳۰،۰۰۰ یورو باشد!

شما می توانید اطلاعات بیشتری حدود بیمه با کلیک روی بیمه مسافرتی ویزای  شینگن به دست آورید.

پرسش و پاسخ‌های متداول

بعد از صدور ویزا، چه مدت می‌توانم در منطقه‌ی شینگن اقامت داشته باشم؟

با توجه به نوع ویزایی که از جانب سفارت/ کنسولگری مشخص در هر یک از کشوی عضو شینگن صادر می‌شود، بر اساس ماهیت سفر و دیگر مقتضیات مربوطه محدودیت‌های مختلفی برای هر ویزای خاص اعمال می‌شود. با این حال، متداول‌ترین نوع ویزایی که به مسافران اعطا می‌شود در هر دوره‌ی شش ماهه تا حداکثر ۹۰ روز بعد از تاریخ ورود اعتبار دارد.

در چه صورت اجازه دارم برای ویزای شینگن درخواست بدهم؟

بردن ویزای شینگن مثل هر ویزای دیگری شرایط خاصی را می طلبد. هر آدمی اجازه دارد برای ویزای‌شینگن درخواست بدهد، به شرطی که بتواند تمام مدارک مورد نیاز را به ترتیب ارائه کند و برای نگهداری از خود در طول اقامت‌اش در منطقه‌ی شینگن استطاعت مالی داشته باشد.
ویزای متداول شینگن چیست؟

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : گزارش پارس از تحرکات جدید در منطقه تشکیل مثلث نظامی «تهران-بغداد-آنکارا»/ «سوریه» و «اقلیم کردستان» در متن مذاکرات

با توجه به اهداف سفر، ویزای متداول شینگن به سه دسته‌ی “‌A‌”‌، “‌B‌”‌، و “‌C‌”‌ تقسیم می‌شود.

    دسته‌ی “‌A‌” به ویزای ترانزیت فرودگاهی گفته می‌شود که به دارنده‌ی آن اجازه می‌دهد بدون وارد شدن به کشوی منطقه‌ی شینگن، تنها در محدوده‌ی بین‌المللی فرودگاه‌های این کشو تردد کند. ویزای ترانزیت فرودگاهی برای افرادی الزامی است که از یک کشور غیر شینگن به کشور غیر شینگن دیگر مسافرت می‌کنند و باید در یکی از فرودگاه‌های کشوی عضو شینگن هواپیمای‌شان را متنوع کنند.

    ‌ دسته‌ی “B” به ویزای ترانزیتی گفته می‌شود که به دارنده‌ی آن اجازه می‌دهد ظرف حداکثر پنج روز با وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی، اتوبوس، یا هواپیمای شخصی به مقصد یک کشور غیر شینگن از منطقه‌ی شینگن عبور کند.

    دسته‌ی “C” به ویزای کوتاه‌مدتی گفته می‌شود که به دارنده‌ی آن اجازه می‌دهد بسته به مدت اعتبار ویزای‌اش، دوره‌ی زمانی معینی را در کشوی عضو شینگن اقامت کند.

بلیط اینترنتی پرواز (برنامه اینترتنی سفر پرواز) برای درخواست ویزا چیست؟

بلیط اینترنتی پرواز سند پذیرفته‌ شده‌ای در مورد برنامه‌ی زمانی یک پرواز خاص است که به صورت آنلاین قابل تایید است.

برای کسب اطلاع بیشتر حدود چگونگی اخذ بلیط اینترنتی پرواز برای درخواست ویزای‌شینگن این جا را کلیک کنید.

منبع: شینگن‌ ویزا اینفو
ترجمه: سایت بازده
مترجم: امیررضا مصطفایی

این خبر را به اشتراک بگذارید :