نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان های همجوار در طرح های این استان دخالت نکننداستاندار چهارمحال و بختیاری گفت: دخالت برخی نمایندگان مردم استان همجوار در مجلس شورای در روند اجرای برخی طرح های مسیر رودخانه زاینده رود و بردن دستور توقف آن از وزارتخانه های مربوطه به بهانه های زیست محیطی به یکی از مشکلات این استان تبدیل شده است ، عمل به دستورات غیرقانونی و نادرست برخی وزیران مصادیق تشویش اذهان عمومی بوده و در این میان مدیران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری تنها باید از حق مردم استان دفاع کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه شمس آباد ، قاسم سلیمانی دشتکی در ستاد هماهنگی امور اقتصادی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: دخالت برخی نمایندگان مردم استان همجوار در مجلس شورای در روند اجرای برخی طرح های مسیر رودخانه زاینده رود و بردن دستور توقف آن از وزارتخانه های مربوطه به بهانه های زیست محیطی به به یکی از مشکلات این استان تبدیل شده است.
وی افزود: هیچکدام از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حق دخالت در مسائل اجرایی را ندارند و مدیران دستگاه های اجرایی هم نمی توانند تحت تاثیر آنان عمل کنند.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون از وظایف اصلی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی محسوب می شود.
وی بیان داشت: در صورت صدور دستور توقف احتمالی برخی طرح های چهارمحال و بختیاری به خاطر پیگیری های نمایندگان مردم استان همجوار در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه های اجرایی استانی باید مقامات کشوری را توجیه و از مواضع استان دفاع کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: در صورت صدور دستورات غیرقانونی و نادرست از سوی برخی وزیران به خاطر توجه به گزارشات و پیگیری های نمایندگان مردم استان همجوار در مجلس شورای اسلامی، هیچکدام از مدیران دستگاه های اجرایی استان حق اجرای آن را ندارد.
وی عنوان داشت: شایسته نست برخی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی دستگاه های اجرایی را برای جلوگیری از صدور مجوز بعضی طرح ها زیرفشار قرار دهند.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: توجه به کوشش های این دسته از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و عمل به دستورات غیرقانونی و نادرست برخی وزیران مصادیق تشویش اذهان عمومی بوده و در این میان مدیران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری تنها باید از حق مردم استان دفاع کنند.
وی ادامه داد: تن دادن احتمالی برخی مدیران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری به خواسته های غیرقانونی و نادرست باعث بروز مشکل در روند توسعه استان می شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در صورت بروز این گونه مسائل به عنوان استاندار اجازه ادامه کار به مدیران سهل انگار را نمی دهم.
وی یادآور شد: مسئولان چهارمحال و بختیاری زیر بار تصمیم های زور، غیرقانونی و خلاف نمی روند و طرح های سرمایه گذاری قانونی خود را متوقف نمی کنند.
سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: مقرر شده امسال ۱۵ میلیارد دلار جذب سرمایه‌ خارجی در کشور صورت گیرد.
وی اظهار داشت: سهم چهارمحال و بختیاری از این مبلغ ۹۰ میلیون دلار بوده که برای اجرایی شدن آن ارائه طرح ها و برنامه های علمی از سوی دستگاه های اجرایی ضروری است.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین به سفر رئیس بنیاد برکت کشور به استان در هفته نخست یا دوم بعد از ماه مبارک رمضان اشاره و خاطرنشان کرد: در این سفر تصمیمات بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف این استان مصوب می شود.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری گفت: در دو ماه گذشته ۱۰۰ مصوبه برای توسعه همه جانبه استان در این مرکز تصویب شده است.
سلیمانی دشتکی تأکید کرد: تولید آمونیاک از گاز طبیعی، احداث راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز، ساخت آزادراه ایذه – دهدز – لردگان، راه اندازی پالایشگاه زاگرس، تولید انرژی از پسماندهای شهری و غیره از مهمترین طرح های بررسی شده در مرکز خدمات سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری محسوب می گردد.
وی طرح راه آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز را یک طرح حیاتی برای چهارمحال و بختیاری دانست و افزود: با آغاز عملیات اجرایی این طرح زمینه اشتغال مستقیم افزون بر سه هزار نفر در استان فراهم خواهد شد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - رسانه‌های سعودی جام خشم را سر کشیدند

این خبر را به اشتراک بگذارید :