نامه ظریف به موگرینی برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام وشالوده امور خارجه کشورمان، با اشاره به تکرار بدعهدی و اهمال آمریکا درخواست کرد ضمن اطلاع رسانی لازم به کلیه طرف های برجام، تمهیدات لازم برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و نیز کارگروه مانع های کمیسیون مشترک جهت رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا را اتخاذ نماید.

وشالوده امور خارجه کشورمان با ارسال نامه رسمی به خانم فدریکا موگرینی، هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام، خواستار برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام جهت رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا در تمدید قانون مانع های ایران شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، ظریف در این نامه با اشاره به پایبندی کامل ایران به تعهدات خود طی یک سال و نیم گذشته، ماهیت “متقابل” تعهدات مندرج در برجام و خصوصیت “چندجانبه بودن” این سند را یادآور گردیده و تصریح نمود: حفظ تمامیت و انسجام برجام و پایداری آن مستلزم توجه همه طرف های برجام نسبت به تداوم اجرای مفاد آن از سوی همه اعضا می باشد.

وشالوده امور خارجه کشورمان، با اشاره به تکرار بدعهدی و اهمال آمریکا در اجرای تعهدات خود، از مسئول سیاستمداری خارجی اتحادیه اروپایی که مسئولیت هماهنگی کمیسیون مشترک را بر عهده دارد، درخواست کرد ضمن اطلاع رسانی لازم به کلیه طرف های برجام، تمهیدات لازم برای برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و نیز کارگروه مانع های کمیسیون مشترک جهت رسیدگی به اقدام اخیر آمریکا را اتخاذ نماید.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : دمشق مصمم به آزادسازی استان ادلب است

لازم به ذکر است رئیس جمهور کشورمان طی نامه مورخ ۲۳ آذر، وزارت امور خارجه را موظف به پیگیری موضوع بدعهدی آمریکا با استفاده از سازوکارهای پیش بینی شده در برجام نموده بودند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :