موی تای استان در چند سال اخیر دچار ضعف مدیریتی شده و جلوی پیشرفت آن گرفته شده است، امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیل مشکات برین، استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های قهرمان پرور کشور در حوزه ورزش است به طوری که ظرفیت‌های ورزشی بسیار مطلوبی در این استان وجود دارد و این مهم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قهرمانان بسیار خوبی در استان وجود دارد که در میادین مهم ملی و برون‌مرزی برای ورزش استان افتخار‌ آفریدند و بر سکوهای متعدد قهرمانی ایستادند ولی به دلیل کمبود امکانات و عدم حمایت درست و مناسب مسئولان به خوبی پشتیبانی نمی شوند.

در صورت حمایت صحیح از مدال آوران و قهرمانان ورزشی، باعث افزایش انگیزه روز افزون ورزشکاران استان برای کسب موفقیت‌ها و افتخارات بیشتر می‌شود.

به همین منظور پایگاه خبری تحلیلی مشکات برین مصاحبه اختصاصی با سجاد کریمیان یکی از مدال آوران، مربیان، مسئول برگزاری مسابقات کمیته پاهویوت و قهرمان ورزش های رزمی استان چهارمحال و بختیاری ترتیب داده است.

 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مقایسه گلکسی اس ۸ پلاس و گوگل پیکسل ایکس ال ؛ مشخصات فنی ، قدرت و قیمت
                                                     
مشکات برین: ضمن سپاسگزاری از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید؛ به عنوان سؤال اول بفرمایید که چگونه شد که شما به ورزش روی آوردید؟

کریمیان: من از ابتدای کودکی به ورزش علاقه داشتم اما، چون در خانواده تحصیل کرده ای بودم بیشتر پدر و مادرم  مانند دیگر پدران و مادران خیلی دوست داشت که من صرفآ درس بخوانم.

من با اصرار، خانواده ام را راضی می کردم تا اجازه فعالیت در ورزش را به من می با دست کاری را انجام دادند و از طرفی هم کوشش می کردم که به درس خواندن هم برسم تا اینکه در دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خواندم و توانستم دانشجوی مهندسی عمران شوم .

عشق به ورزش در من، باعث شد که ابتدا در نه سالگی تمرین کشتی را آغاز کنم و بتوانم درچند رشته ورزشی از جمله دوچرخه سواری، پاهویوت، موی تای، ووشو و کیک بوکسینگ به صورت تخصصی فعالیت کنم و البته نباید ناگفته گذاشت که مشکلات زیادی نیز فراروی من وجود داشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : رهامی: اصلاح طلبان اجماع خود بر حسن روحانی را حفظ می کنند

مشکات برین: دراین رشته ها چه مقامهای را به دست آورده اید؟
کریمیان: در رشته موی تای مقام اول منطقه ای کشور، در رشته پاهویوت مقام دوم قهرمانی کشور و مقام سوم انتخابی تیم ملی پاهویوت، در رشته کیک بوکسینگ دو مقام اول استانی و دو مقام دوم استانی را داشته ام و همینطور ۱۳ مقام اولی در رشته های موی تای و پاهویوت استان را از سال ۸۶ و چندین مقام دومی و سومی را توانستم به دست بیاورم، در  رشته ووشو سبک ساندا، دارای مقام سوم استانی و در رشته دوچرخه سواری یک مقام اولی و یک مقام چهارمی در رشته کراس کانتری را دارم.

 

مشکات برین: سوابق مربی گری خود را ذکر کنید.
کریمیان: دوره های علم تمرین مخصوص مربیان و بدنسازی رزمی را گذارنده ام و دارای حکم مربیگری بدنسازی رشته های رزمی هستم و ۵ سال سابقه مربیگری در استان و خان ۹ موی تای را دارم .

برنامه های آتی شما چیست ؟
کریمیان: در کوشش هستم تا با توکل بر خدا بتوانم نزدیک به ۲ ماه دیگردرمسابقات باشگاه های جهان در تایلند حضور پیدا کنم.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : دشمنان بدانند نمی‌توانند با ابزار حقوقی، قدرت ایران را تهدید و مانع کنند

در زمینه ورزشی استان چه مشکلات و موانعی دارید؟
کریمیان: نبود بودجه مالی حمایتی از جمله مشکلات همه ورزشکاران و قهرمانان استان است تمامی هزینه های تمرین ومسابقات از جمله هزینه ورودی، رفت وآمد مسابقات کشوری بر عهده خود بازیکنان است. متاسفانه موی تای استان در چند سال اخیر دچار ضعف مدیریتی شده و جلوی پیشرفت آن گرفته شده است که امیدواریم به زودی این مشکل برطرف شود.

 

سخن پایانی؟
کریمیان: بها با دست کاری را انجام دادن و رسیدگی مسئولین ورزشی به قهرمانان این نوع ورزشهای رزمی در استان از خواسته های من و دیگر جوانان است.

لازم به ذکر است، سجاد کریمیان در عین حال که قهرمان ورزش های رزمی کشور و دارای دو کاپ قهرمانی در رشته های موی تای و پاهویوت می باشد، در رشته مهندسی عمران نیز در حال تحصیل است.

انتهای پیام/۵۳۰م

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :