امام جمعه موقت شهرکرد گفت: ملت و مسئولین ما هیچ گاه نباید خباثت‌ها و خیانت های آمریکا در حق این کشور را فراموش کنند، و ما هیچ گاه نباید فراموش کنیم که آمریکا بود که آمد با همکاری با دولت انگلیس دولت ملی مصدق را ساقط کرد.

به گزارش بام ایران خبر ؛ امام جمعه موقت شهرکرد حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی در خطبه های نماز عید قربان به پیام روز گذشته رهبر معظم انقلاب به حجاج بیت‌الله الحرام که سراسر دغدغه‌های عالم اسلام به رؤسای کشورهای اسلامی و همه‌ی نخبگان جهان اسلام در راستای  را ایجاد وحدت، آگاه‌سازی ملت‌ها و متوقف کردن فوری فجایع تلخ در کشورهای اسلامی و نفوذ ابرقدرت های در رگ و پی جامعه اسلامی  بود اشاره کرد و گفت:  غرض از این پیام سراسر دغدغه رهبر معظم انقلاب بیدار کردن امت اسلامی از ظلم و ستمی‌هایی که در حق آن‌ها روا داشته می‌شود، بود چرا که در سالی که سپری شد سردمدار اصلی ظلم و ستم آمریکا با جنایت ها و خباثت هایی که کرد، ماهیت خودش را بیش از پیش آشکار کرد.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : شمس آباد - مهم ترین عامل در تامین نیازهای شهری مشارکت مردمی است/ مجموعه تفریحی تاریخی پل زمانخان در طرح گردشگری شهر سامان قرار گیرد

وی خاطرنشان کرد: اگر در گذشته سیاست‌مداران پخته ، جهان دیده و حساب‌گر  در راس حکومت بودن  امروز کسانی سردمدار حکومت آمریکا شده‌اند که هیچ اصولی را رعایت نمی‌کنند و خوشبختانه ماهیت واقعی خود را بیش از گذشته آشکار می‌کنند.

حجت الاسلام فاطمی با یادآوری کودتای ۲۸ مرداد به عنوان یکی از عبرت‌های مهم تاریخ ایران و جهان گفت: دکتر مصدق یکی از سیاست مداران بزرگ در تاریخ ایران بود اما برای این که کشور و نفت کشور را از چنگ انگلیس ها نجات دهد دست دوستی با دولت آمریکا داد ولی در روز روشن آمریکا به او خیانت کرد.

وی خطاب به نمازگران گفت: باور کنید که مرحوم دکتر مصدق حتی یک بار به آمریکا توهین نکرده بود و حتی فکر چنین کاری هم به ذهن او خطور نکرده بود و در فرهنگ او چنین کاری نبود اما از آن جایی که آمریکای جهان‌خوار تنها به فکر تامین منافع خودش است  در ماجرای کودتای ۲۸ مرداد نیز منفعت خود را در حمایت از انگلیس دید بر همین اساس مصدق را که دست دوستی و استمداد به سمت آن دراز کرده بود به راحتی  از میان برداشت.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : فکر نکنید فتنه مرده، اگر بصیرت به میدان نیاید با شکل های دیگری به میدان می آید

امام جمعه موقت شهرکرد در ادامه به بیان یک نصیحت خیرخوانه دیگر پرداخت و گفت: نجات و سعادت جامعه در گرو اجرای دین است؛ اگر خانواده‌ای می‌خواهد راه سعادت را طی کند باید دین را رعایت کند؛ اگر روستا و شهری می‌خواهد حیا و عفت و امنیت در آن وجود داشته باشد باید مسائل دینی را رعایت کند.

حجت الاسلام فاطمی تاکیدکرد: به خدا قسم اگر مملکتی بخواهد روی سعادت ببیند، یعنی فرزندان و خانواده سالم و فرهنگ درست باشد و حقوق در آن رعایت شود باید به دین خدا عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر فرد فرد جامعه ما می خواهد روی سعادت را ببیند احکام دین را باید در همه جنبه ها  رعایت کند.

امام جمعه موقت شهرکرد با تاکید بر این که کشور داری و مکلکت داری هم تنها با عمل به احکام الهی به موفقیت و سعادت می رسد تصریح کرد: تنها راه نجات راه دین داری و ترغیب مردم به سمت دین داری قرار دادن مردم در مسیر حیا و پاک دامنی و صلاح و سداد و درستی و نجابت است تا یک جامعه سالم و امن و درست و جامعه‌ای که در آن حقوق رعایت می شود و سنگ روی سنگ بند می شود را شاهد باشیم.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : اعلام برنامه هفته‌های ششم تا هفدهم لیگ دسته اول - شمس آباد

انتهای پیام/۵۳۰ب

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :