مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان از وقوع بارش‌های پراکنده و رگباری در خوزستان و به ویژه نواحی شمالی و شرق در هفته جاری خبر داد

کوروش بهادری اظهار کرد: مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد با ورود یک سامانه بارشی از امروز به استان خوزستان، هفته پر بارشی در پیش خواهیم داشت و بر این اساس، در بیشتر نقاط خوزستان در هفته جاری بارش‌های رگباری و پراکنده انتظار می‌رود.

وی افزود:‌ بنا بر این پیش‌بینی اهواز نیز فردا میزبان گرد و خاک و باران خواهد بود.

بهادری ادامه داد: حداکثر بارش‌ها در هفته جاری در نواحی شمالی و شرق استان خواهد بود و مجموع بارش‌ها در ۳ تا ۴ روز آینده در نواحی شمالی می‌تواند بیش از ۱۰۰ مرامی‌متر باشد. در اهواز نیز مجموع بارش‌ها در هفته جاری ۱۰ تا ۱۵ مرامی‌متر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد:‌ با توجه به تمرکز بارش‌ها در نواحی شمالی استان خوزستان در هفته جاری، احتمال طغیان رودخانه‌ها در حوضه‌های آبریز دز و کارون و به تبع آن آبگرفتگی معابر دور از انتظار نخواهد بود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : خادمی در نشست خبری مشکلات امروز خوزستان معلول اعزام ضعیف‌ترین مدیران به این استان است

وی عنوان کرد:‌ فردا (یکشنبه) نیز به علت وزش بادهای نسبتا شدید در کشور عراق و فعال شدن کانون‌های گرد و خاک در باختر که از سوی نوار مرزی، استان خوزستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بارندگی‌ها در شهرهای اهواز و بستان همراه با گرد و غبار خواهد بود.

بهادری افزود: احتمال دارد در هفته جاری در ارتفاعات خوزستان همراه با بارش باران، شاهد بارش برف نیز باشیم و بنابراین به افرادی که قصد مسافرت به نواحی کوهستانی خوزستان را دارند توصیه موکد می‌شود که از زنجیر چرخ استفاده کنند. همچنین خلیج فارس در روزهای آینده مواج خواهد بود و دریاروی در خلیج فارس باید به صورت مدیریت شده و با هماهنگی با اداره دریانوردی انجام شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به صدور اخطاریه به فرمانداری‌ها، ادارات، دستگاه‌های اجرایی جهت آمادگی در خصوص مقابله با حوادث احتمالی در هفته جاری گفت: توصیه می‌شود عشایر به ویژه در نواحی شمالی و شرقی خوزستان در روزهای آینده از اطراق یا نزدیک شدن به حریم رودخانه‌ها پرهیز کنند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : مجتمع تولید فرش دستباف در شهرک صنعتی شهدا تشنیز احداث می گردد

بهادری اظهار کرد: ‌در شبانه‌روز گذشته بستان با ۵ درجه و آبادان با ۱۸ درجه سانتی‌گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان خوزستان گزارش شدند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین ۶ تا ۱۷ درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

 

مرجع / ایسنا

این خبر را به اشتراک بگذارید :