۰

اجتماعی و فرهنگی / کل اخبار


۱۳۹۶/۰۶/۱۲ در ۰۹:۱۵ بواسطه .مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری از تأسیس مدرسه علمیه خواهران سطح عمومی شهرستان سامان در سال جاری خبر داد و گفت: هماهنگی های لازم در مورد تأسیس مدرسه در این شهرستان با امام جمعه صورت گرفته است.

به گزارش سامانِ بـرتـر و به نقل از رسا، حجت الاسلام یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری، در نشست با امام جمعه شهرستان سامان، گسترش حوزه های علمیه خواهران در جای جای استان را از ضرورتها بیان کرد و گفت: در سال ۹۱ تنها ۴ مدرسه علمیه خواهران در این استان فعال بود که به لطف الهی امروز ۸ مدرسه علمیه در سطح عمومی و یک مدرسه سطح سه در این استان با بیش از یک هزار و ۱۰۰ طلبه خواهر وجود دارد و این مایه افتخار است.

وی نقش حوزه های علمیه خواهران در کاهش آسیبهای اجتماعی جامعه را غیرقابل انکار بیان کرد و گفت: راه اندازی حوزه علمیه در هر منطقه و پرورش طلاب علوم دینی رشد فرهنگی جامعه را به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به اینکه برای فراگیر شدن احکام الهی در بین خانواده ها و رشد معنوی جامعه نیازمند راه اندازی و گسترش حوزه های علمیه خواهران هستیم، تصریح کرد: نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می دهند و این در حالی است که نیم دیگر جامعه نیز تحت تأثیر بانوان هستند؛ بنابراین سرمایه گذاری برای رشد فکری، اعتقادی و فرهنگی آنها از ضرورتها است که نباید از آن غافل شویم.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سیاست کلی مرکز مدیریت بر آن است که تا پایان سال ۹۶ در همه مراکز شهرستان ها، حوزه علمیه خواهران راه اندازی شود، اظهار کرد: تنها در دو شهرستان اردل و سامان از این استان مدرسه علمیه خواهران تأسیس نشده است که انشالله تا پایان امسال مراحل تأسیس و راه اندازی آنها به صورت رسمی انجام می گیرد.

این مقام مسؤول همکاری ائمه جمعه این شهرستانها را لازمه تأسیس مدرسه علمیه خواهران بیان کرد و افزود: به لطف الهی با پشتکار هر دو امام جمعه مقدمات تأسیس و راه اندازی مدارس علمیه خواهران در شهرستانهای سامان و اردل صورت گرفته است.

وی همکاری خیران و عموم مردم را یکی دیگر از ضرورتهای تأسیس مدارس در مناطق مختلف برشمرد و ابراز کرد: مردم باید نسبت به امور دینی و راه اندازی حوزه های علمیه در مناطق خود حساس باشند و بدانند سرمایه گذاری در این جهت به هر میزان که صورت گیرد، ضرر نمی کنند.

حجت الاسلام رحمانی با تأکید بر اینکه متولی امور دینی خود مردم هستند، تصریح کرد: مردم باید حوزه های علمیه را از خود بدانند و برای راه اندازی، رشد، پویایی و گسترش همه جانبه آنها وارد میدان عمل شوند و بدانند با این کار آینده فرزندان و جامعه خود را تضمین کرده اند.

وی به تأسیس مدرسه علمیه سامان در سال جاری اشاره کرد و گفت: تکمیل فرمهای مربوط به تأسیس از سوی امام جمعه به عنوان مؤسس و مشخص کردن مکانی برای استقرار مدرسه و همچنین تشکیل هیأت امنای مدرسه که متشکل از خیران و معتمدان محلی است، از ضرورتهای راه اندازی مدارس سطح عمومی در مناطق مختلف است.

انتهای پیام/

سامانِ بـرتـر در کانال تلگرام راه اندازی شـد

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : لزوم اعطای مابقی تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در روزهای پایانی سال
این خبر را به اشتراک بگذارید :