عزای محرم بیرق سرخ فرات است که تا قیامت افراشته شده است.

به گزارش بام ایران خبر  به نقل از هفت چشمه، سید اصغر حسینی اردلی کارشناس مسائل فرهنگی صبح امروز در خصوص ماه محرم در یادداشتی نوشت: باز محرم شد و شور نوای حسینی به پا بایسته است، محرم که می شود در رگ های مرده ما خون می دود، در چشم های خشک شده ما چشمه اشک به جوشش می آید و باران حیات بخش عشق حسینی بر قلب های قفل شدیمان باریدن می گیرد و ما زنده می شویم. محرم که می شود سرزمین ها سکون و سکوت در می آیند و جانی دوباره می گیرند، شور محرم که به پا می شود عقل ها انگشت حیرت به دهان برده و در عجب می مانند.

آری ماه محرم زیباترین جلوه عشق و ایثار و دین محوری فرا می رسد و مسلمانان با چشمانی اشکبار در سوگ سرور و سالار شهیدان، بار دیگر درس صبر، تعهد و آزادگی را در مکتب انسان سازی عاشورا مرور می کنند. هر روز این ماه، فرصت بی نظیری برای تفکر در ماهیت قیامی است که بقای دین مبین اسلام را تضمین کرده وکامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق، علیه باطل است. بدون شک امروزه ایستادگی آزادیخواهان جهان برابر نظام سلطه و قدرت های استکباری تنها به مدد تاسی از فرهنگ عاشورایی قوت گرفته است.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : تجربه‌خوب همکاری درسوریه نشان داد می‌توان اهداف‌مشترک را محقق کرد

واقعه عاشورا یک رویداد ساده در بستر تاریخ نیست، بلکه برای تمام انسان های آزاده دانشگاهی است که ذلت‌ گریزی، ستم‌ ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اخلاقی را در تاثیرگذار ترین شکل ممکن تدریس می کند. برای دشمنان دین نیز صحنه عبرتی است که آنان را به رهایی از اسارت و بندگی نفس فرا می خواند.

گویی ماه محرم جز حسین و کربلا هیچ ندارد. اینک ماه محرم، ماه اشک و عطش و مشک و فرات است و عزای این ماه بزرگ بیرق سرخ فرات است که تاقیامت افراشته شده است.

ماه محرم که می شود باز علم ها برپا می شود عاشقان حسین سیاه بر تن می کنند در کوچه و خیابان شعار یا حسین و یا عباس سر می دهند آری همه جا بوی عطر مهدی می آید ای کاش یوسف زهرا در این ماه بیاید و علم حضرت عباس(ع) بر دست بگیرد و بگوید ای اهل میر و علمدار نیامد سقای حسین سیدو سالار نیامد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آبشار شیخ علیخان، آبشاری چشم نواز و آرامش بخش+ عکس

انتهای پیام۱۰۲۶ج /۵۷۰ه

این خبر را به اشتراک بگذارید :