به گزارش شمس آباد، قرارگاه جهادی امام رضا (ع)، مجاهدت و همت خود را در جهت محرومیت‌زدایی، آبادسازی مناطق محروم و کم برخوردار و همچنین خدمت‌رسانی به ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی به کار گرفته است و با حضور جمعی از جوانان مومن و انقلابی و با مشارکت جهادگران پیشکسوت و فعالان عرصه‌های اجتماعی به صورت خودجوش و مردمی در سال ۱۳۹۳ شروع به کار کرده و طی این مدت فعالیت‌هایی را در راستای کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی با ترویج دو معروف تکریم و تعلیم انجام و به منصه بروز و ظهور رسانیده است.

با عنایت به منویات رهبر معظم انقلاب(حفظه‌الله) و با توجه به نیاز روز افزون نوآوری و گسترش ایده‌های نو و متناسب در راستای جذب حداکثری همه اقشار و افکار جامعه خصوصا جوانان در اردوها و حرکتهای جهادی، همزمان با حرکت به سمت اهداف متعالی خود به ابداع و نوآوری در این مسیر پرداخته است که به شرح ذیل به گوشه ای از آنها اشاره خواهد شد:

۱٫ ایجاد یک ساختار در قالب قرارگاه بوسیله گروه‌های خودجوش مردمی

۲٫ تشکیل بانک اطلاعاتی مربوط به جهادگران و اقشار آسیب‌پذیر منطقه و نیازمندی‌ها و محرومیت‌های منطقه

۳٫ ایجاد مدل خدمت‌رسانی استانی و منطقه‌ای به جای تاثیرگذاری روستایی و دهستانی ( تعمیم خدمت‌رسانی )

۴٫ ایجاد مدل خدمت‌رسانی پشتیبانی از گروه‌های جهادی کم توان مالی و دارای نیروی انسانی در قالب ستادهای مرکزی پشتیبانی در مقصد، تامین لجستیک و مصالح مورد نیاز به صورت غیر نقدی.

۵٫ حضور مسئولین طراز اول لشگری و کشوری در اجتماع جهادگران و مناطق محروم و آشنایی با مشکلات کف روستاهای کم برخوردار

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - این جا نفس مردم هم برق دارد

۶٫ ایجاد روحیه نشاط و خدمت رسانی در بین مسئولین استانی و منطقه‌ای

۷٫ به کارگیری و توجه به نیروی بومی و شهرستانی مورد هدف و تشکیل گروه‌های خودجوش محلی

۸٫ توجه ویژه به روستاهای محروم مناطق جنگی در راهیان نور

۹٫ تهیه و تنظیم مدل جهادی راهیان نور در کنار عزیمت سیل زائران مناطق جنگی و ایجاد رویکرد جدید در شورای سیاست گذاری راهیان نور

۱۰٫احصاء و شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای

۱۱٫ نظارت کیفی و کمی بر عناصر جهادی در سطح منطقه

۱۲٫ تهیه تولیدات چند رسانه‌ای فرهنگی و نشر در فضای مجازی و سطح شهر در راستای ترویج فرهنگ جهاد و سازندگی

۱۳٫ اهتمام در جهت ترویج فرهنگ ایثار و سازندگی و جهادی در سطح شهر تهران و مناطق هدف

۱۴٫ ایجاد دفاتر استانی و شهرستانی در سرتاسر کشور برای شناسایی دقیق تر و خدمت رسانی مستمر در طول سال

این تنها بخشی از ماحصل اردوهای جهادی است که در این چندسال اخیر افتخار خدمت‌رسانی به محرومین با همدستی مردم را دارد.

حاشیه‌نشینی، دغدغه رهبری

جواد رجب‌پور نماینده قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در استان خراسان رضوی در مورد برگزاری اردوی جهادی اظهار داشت: این اردوها امسال دومین دوره خود را پشت سر می‌گذراند که تمرکز بیشتری در حوزه‌های عمرانی، پزشکی و دندانپزشکی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه مشهد رتبه اول حاشیه‌نشینی در کشور را دارد و از طرفی دغدغه‌های رهبری برای حل این مشکل حاشیه‌نشینان مشهد و پیگیری‌های آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد ما را در حل هرچه سریع‌ترمشکلات حاشیه‌نشینان مصمم‌تر کردند. رویکرد برنامه امسال تاکید بر مسئله حاشیه‌نشینی است که به هفت پهنه تقسیم شده است و در این اردو در دو پهنه سیس‌آباد و همت عملیاتی می‌شود.

پیشنهاد ویژه :   اجتماعی : شمس آباد - چه کسانی سگ و گربه نگه می دارند؟/ آیا سلبریتی ها به حیوانات لطف می کنند؟

دریاچه ارومیه حال خوبی ندارد

صدیق آگوشی رابط قرارگاه امام رضا(ع) در استان آذربایجان غربی در مورد برگزاری اردوی جهادی اظهار داشت: با شناسایی مناطق محروم در شهرستان‌های پیرانشهر و میرآباد سردشت که از مناطق جنگی هستند از ماه‌ها قبل صورت گرفته است و پروژه‌های عمرانی قابل اجرا ساخت و نوسازی منازل، پل‌سازی و ترمیم جاده برای اسان در رفت‌وآمد پیش بینی شده است و همچنین در حوزه پزشکی و درمان نیز برنامه‌های در دست داریم.

وی در رابطه با وضعیت دریاچه ارومیه نیز افزود: در حال اماده دریاچه ارومیه در وضعیت نیمه خشک قرار دارد و ۵ سد بزرگ مخزنی، برای انتقال آب به این دریاچه در دست احداث است که در آینده نزدیک کار آبگیری آن آغاز می‌شود.

رابط استانی در پایان با اعلام رضایت مردم از عملکرد قرارگاه جهادی امام رضا(ع) افزود:اهالی پیرانشهر به واسطه خدمات عمرانی و پزشکی شناخت بسیار خوبی برای اولین بار از گروهای جهادی بدست آورند و از اقدامات صورت گرفته بسیار رضایت‌مند هستند.

محرومیت در ایلام

حمزه صفربیگی رابط قرارگاه امام رضا(ع) در استان ایلام در رابطه با برگزاری اردوی جهادی اظهار داشت: امسال به لطف خدای متعال همت قرارگاه جهادی امام رضا (ع) سومین اردوی جهادی در استان ایلام برگزار می‌شود که با شناسایی روستاهای محروم و نیازمند بوسیله رابطین بومی در حوزه های عمرانی و پزشکی خدمت ارائه می شود.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : پارس گزارش می‌دهد راه‌های کاهش تهدیدات تلفن همراه برای دانش‌آموزان+فهرست وظایف والدین، رسانه و نهادها

استان کرمانشاه مرز مقاومت

علی حسینی رابط قرارگاه امام رضا(ع) در استان کرمانشاه در رابطه با اردوی جهادی اظهار داشت: بنده از سال ۸۸ مسئول برگزاری اردوهای جهادی سپاه در استان کرمانشاه هستم. خوشبختانه از دو سال گذشته ارتباط بسیاری خوبی با قرارگاه جهادی امام رضا(ع) شکل گرفته است که ماحصل آن برگزاری اردو های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان بوده است.امسال نیزز در بخش های عمرانی و پزشکی و فرهنگی شاهد خدمت رسانی بچه های جهادی در کرمانشاه هستیم.

اولین میزبانی استان کردستان از جهادی‌ها

نوروزی نماینده قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در استان کردستان با اشاره به اولین دوره از اردو جهادی اظهار داشت: منطقه کردستان به دلیل آب و هوای مناسب و طبیعت زیبایی که دارد محرومیت آن کمتر دیده می‌شود این در حالی که روستاهای اطراف با مشکلات عدیده‌ای از قبیل راه‌های ارتباطی و خانه‌های فرسوده و مشکلاتی در زمینه بهداشت مواجه هستند، خوشبختانه با تعاملی که با قرارگاه امام رضا(ع) در زمینه اردوهای جهادی و محرومیت زدایی برقرار کردیم، امسال برای اولین میزبان گروه‌های جهادی در استان کردستان هستیم.

قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در این حرکت های جهادی عضو داوطلب می پذیرد، علاقه مندان می توانند از طریق تارنمای www.g-emamreza.ir برای ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :