به گزارش خبرنگار حوزه احزاب شمس آباد، رمضان شریف رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در نشست‌خبری که پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ۳۰ خرداد) برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: ۸۰ سال است که فلسطین با دسیسه‌های آمریکا و انگلیس و صهیونیست‌ها اشغال‌شده و از سرزمین‌های اسلامی جداشده است.

وی افزود: موضوع فلسطین در دو مقطع پیش از انقلاب و بعد از انقلاب قابل‌بررسی است. گفتمان انقلاب اسلامی باعث حذف یکی از پایه‌های قدرت آمریکا در منطقه غرب آسیا شد و رسیدن ملت ایران، جمهوری اسلامی اثر سرنوشت‌سازی بر موضوع فلسطین داشت.

شریف ادامه داد: حضرت امام پیش از انقلاب نیز آزادی قدس را در دستور کار خود داشت. ملت فلسطین نیز پیش از انقلاب با پیروزی‌ها و شکست‌هایی مواجه بود. اجتماع‌بندی این مسائل در آستانه انقلاب اسلامی با انعقاد قرارداد کمپ‌دیوید و خروج مصر از جبهه پشتیبانی فلسطین این کشور را در انزوا قرارداد و موجب شد رژیم صهیونیستی بگوید موقعیتش تثبیت‌شده و باید به دنبال نفوذ و گسترش خود باشد و شرایط برای ملت فلسطین در یک ناامیدی محض قرار داشت.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با اشاره به صحبت‌های وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه با وقوع انقلاب اسلامی زلزله‌ای به پا خواهد شد که اسرائیل را نابود می‌کند، خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب ۳ موضوع مشخص بواسطه امام خمینی (ره) بیان شد؛ اول تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی و بازگشایی سفارت فلسطین در ایران، دوم نام‌گذاری روز جهانی قدس و سوم فراهم کردن مقدمات برای توانمندسازی مردم فلسطین و لبنان.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تهدیدات رئیس جمهور آمریکا تاثیری ندارد/ آزمایش‌های موشکی ایران ادامه خواهد داشت

وی افزود: در جمهوری اسلامی بر اساس قانون پشتیبانی از آرمان فلسطین کاری آرمانی و شرعی است و در دوره رهبر انقلاب با تأسیس نیروی قدس سپاه تقویت چهره مقاومت روند شتابانی گرفت. با وقوع انقلاب اسلامی راهبرد اسرائیل متوقف و روند براندازی آن شکل گرفت.

شریف تصریح کرد: امروز پس از ۳۸ سال صهیونیست‌ها نه‌تنها بحث گسترش خود را فراموش کرده‌اند بلکه مجبور شدند دور سرزمین خود را دیوار بکشند و البته سرانجام آن‌ها چیزی جز فروپاشی نخواهد بود. دستاورد روز قدس این است که اجازه نداد مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در بخش دیگری از صحبت‌های خود بابیان اینکه امسال با شرایط متفاوتی روبرو هستیم خاطرنشان کرد: بعد از حدود ۶ سال پهن شدن بساط خلافت خود خوانده داعش و رنج و محنت سنگینی که برای مردم عراق و سوریه داشت آن‌ها نه‌تنها دستاوردی نداشتند بلکه باعث ایجاد پتانسیل قدرتمندی در کنار ارتش این کشورها شدند که آماده رویارویی با رژیم صهیونیستی است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : انسجام یا شکاف؟

وی گفت: روند آینده امیدوارکننده برای ملت فلسطین است. امروز داعش هم در حوزه نظامی و هم در حوزه افکار عمومی شکست‌خورده و بساطش در حال اجتماع شدن است.

سردار شریف با اشاره به سفر رئیس‌جمهور‌ آمریکا به عربستان سعودی اظهار داشت: حکام عرب امروز در حال برملا کردن روابطشان با اسرائیل هستند و همیشه از پشت خنجر می‌زنند. چند روز گذشته بود که یکی از مقامات اسرائیلی گفت ترامپ پس از سفر به عربستان پیامی مکتوب و شفاهی مبنی بر هم‌پیمانی عربستان با اسرائیل و مقابله با ایران آورده است که افشای آن باعث رسوایی عربستان در افکار عمومی است.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس با اشاره به مبارزات مردم فلسطین در سرزمین خودشان عنوان کرد: در طول سال‌های بعد از انقلاب این روند رو به رشد بوده و مردم فلسطین حتی در زندان‌ها با اعتصاب غذا به مبارزه خود ادامه می‌دهند. این قدرت درون‌زایی است که ملت فلسطین دارند و در زمان مناسب این قدرت به صحنه خواهد آمد. امروز اسرائیلی‌ها در برآورد نظامی از فلسطین و لبنان عاجز هستند و آمارهای متناقض آن‌ها گواه عدم اشراف اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: امسال احساس ما این است که با توجه به رفتار تحقیرآمیز رئیس‌جمهور در سفر به عربستان و ائتلاف نیم‌بندی آن‌ها علیه ایران رقم زدند و خیلی زود دچار شکاف شد مشخص شد که ایران حامی امت اسلامی است و اسرائیل را دشمن اصلی خود می‌داند.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : جوانان و تشکل‌های دانشجویی ندای مظلومیت فلسطین را به گوش جهانیان برسانند

شریف با اشاره به پشتیبانی‌های برخی کشورهای عربی از صدام در دوران دفاع مقدس گفت: ملت ما پشتیبانی آن‌ها از صدام و حزب بعث را فراموش نمی‌کند و هرگاه آن‌ها علیه انقلاب توطئه کردند سرشان به سنگ خورد. سرنوشت این حکام عرب چیزی جز سرنوشت حزب بعث نخواهد بود.

وی بابیان اینکه ما قادریم از منافع خودمان و آرمان فلسطین دفاع کنیم اظهار داشت: میزان تقرب و نزدیکی ما به گروه‌های فلسطینی به میزان پایبندی آن‌ها به آزادی بیت‌المقدس و فلسطین است. راهپیمایی روز قدس در بیش از ۹۰۰ شهر کشور برگزار خواهد شد و مبدأ همه راهپیمایی‌ها مساجد اصلی شهرها و مقصد آن‌ها مصلی‌های نماز جمعه خواهد بود. این مراسم در تهران در مسیرهای ده‌گانه از ساعت ۱۰:۳۰ روز جمعه آغاز خواهد شد و آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سخنران محوری آن خواهد بود.

رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس ادامه داد: مراسم روز جهانی قدس را حدود ۴ هزار خبرنگار از رسانه‌های مختلف پوشش خواهند داد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :