در حالی که قیمت جهانی طلا چند هفته ای است که شیب صعودی یافته است، آما از رشد میزان تولید داخلی این محصول خبر می‌دهند.

به گزارش ایسنا، بر اساس نمودای جهانی، از حدود سه و نیم ماه پیش قیمت جهانی طلا با شیبی نسبتا تند دچار افت شد که این افت تا یک ماه گذشته قیمت جهانی طلا را به حدود ۱۱۲۷ دلار در هر انس رساند که میزان این کاهش حدود۲۲۰ دلار بود.

اما این روند در اوایل سال نو میلادی شکل دیگری به خود گرفت و قیمت طلای جهانی بر اساس نمودار های بازار تا به امروز یک روند صعودی را نزدیک با همان شیب افتی که در زمان مشابه تا یک ماه پیش داشت را تجربه می‌کند و قیمت این محصول بر اساس آمار در هر اونس با ۰.۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۲۰۳.۶۰ دلار رسید، همچنین در بازار نیویورک نیز هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۶ درصد افزایش یافت و در ۱۲۰۳.۶۰ دلار ایستاد که اشاره می‌دهد قیمت طلا نسبت به زمان اوج افت قیمت در شش ماه اخیر با ۷۶.۶ دلار رشد همراه بوده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - فریب سپرده‌گذاران در شب انتخابات!

افزایش ۳۵ درصدی تولید طلای موته در ۹ ماه سال جاری


این در حالی است که آمار تولید داخلی از واحدهای تولید طلا نیز اشاره می‌دهد که ۹ ماهه امسال تولید طلا با رشد همراه بوده، به گونه ای که آما از افزایش ۳۵.۵ درصدی تولید شمش طلای خالص مجتمع طلای موته خبر می دهند.

در همین رابطه نیز علیرضا طالاری -مدیر این مجتمع- در تشریح عملکرد این مجتمع از ثبت رکوردهایی بی سابقه در آذر ماه خبر داد که از جمله آنها فراوری ماده معدنی به بیش از ۲۰ هزار تن، تولید شمش طلا به میزان ۴۵ هزار گرم و باطله برداری و استخراج ماده معدنی به بیش از ۴۲۰ هزار تن است.

بر اساس همین گزارشات در ۹ ماهه سال جاری علاوه بر افزایش ۳۵.۵ درصدی رشد تولید، همچنین تولید ۹ ماهه این مجتمع یک درصد از تولید یک سال گذشته بیشتر شده است. تولید شمش طلا در ۹ماه منتهی به پایان آذرماه امسال نسبت به هدف برنامه ۴۲.۵ درصد بیشتر شده و در حال اکنون تولید این مجتمع حدود ۸ درصد از کل برنامه سال ۱۳۹۵ فراتر رفته است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : تشدید اقدامات حفاظتی مناطق حفاظت شده استان » پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام

 انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :