مدفن امامزاده نرجس خاتون(ع) که مردم منطقه کیار شرقی وی را از نوادگانا امام موسی کاظم علیه السلام می دانند در روستای قلعه سلیم از توابع شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

گزارش پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار:
روستای قلعه سلیم یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین روستا های شهرستان کیار  در فاصله ی ۱۵کیلومتری شرق شلمزار مرکز شهرستان کیار و ۴۰کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. در همسایگی این روستا،  روستای دزک در سمت شرق و روستای گشنیز چان در سمت باختر آن واقع اند.
روستای قلعه سلیم جمعیتی نه چندان زیاد را در خود جای داده است و با ۱۱۱خانوار مامن ۴۳۵نفر از هموطنانمان است.
این روستا علی رغم توان بالا و استعداد های فراوانش اما سال هاست که همچون دیگر نقاط شهرستان کیار طعم تلخ محرومیت و فقر را چشیده است  و کمبود ها و محرومیت های روستا باعث شده است افراد بسیاری از این روستا بار سفر بنندند و به دیگر نقاط استان چهارمحال و بختیاری همچون شهرکرد و فرخشهر کوچ کنند.
در حال اماده روستای قلعه سلیم برخوردار از امکانتی همچون خانه بهداشت، مدرسه، آب، برق، گاز، تلفن، جاده ی آسعلامتت است که البته همه ی این امکانات در ساال های اخیر برای این روستا تهیه و تامین شده است.
اما در روستای قلعه سلیم نقطه قوتی وجود دارد که سال هاست در توسعه ی این روستای زیبا نادیده گرفته شده است و کمتر کسی از وجود امامزاده نرجس خاتون قلعه سلیم آگاه است.
اگرچه بنای قبلی ساختمان بقعه که به ابعاد ۴×۸ متر بود و دو درب در جانب شمال و جنوب داشت به جهت کوچکی در سال ۱۳۸۸ تخریب شد اما به سرعت بنایی زیبا و مستحکم و در شان امامزاده به جای آن ساخته شد.
بنای کنونی آن در ابعاد ۲۰×۲۵ متر با چهار ایوان و گنبد و شبستان طرّاحی شد. در وسط بقعه ضریح آهنی کوچکی به ابعاد ۲×۲ متر برروی مرقد نصب شد. و زمین زیارتگاه حدود چهار صد مترمربع است.        
انتهای پیام/۵۸۰ک

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بعد از بازی با پرتغال لباس‌های‌مان را گرفتند/ برای اردوی تدارکاتی ما را به روستاهای آلمان بردند/ بازیکن حریف تدارکاتی‌مان سیگار می‌کشید!

این خبر را به اشتراک بگذارید :