جواد قراب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شمس آباد، درباره وضعیت استقلال، بحث اختلاف محمدحسین قریب با رضا افتخاری، اظهارات مهرداد میناوند و … صحبت‌ کرد.

* شمس آباد: استقلال مقابل تراکتورسازی به اولین سه امتیاز این فصل خود دست یافت. فکر می‌کنید شاگردان علیرضا منصوریان بتوانند به این روند ادامه دهند؟

مگر نمی‌خواهند قهرمان شوند؟ پس باید این روند ادامه پیدا کند. ماشاالله تیم هم در حال آماده شدن است و نتیجه هم می‌گیرند.

* شمس آباد: پس به این تیم خیلی امیدوارید؟

من در مجموع آدم مثبتی هستم. بله، به استقلال امیدوارم. این تیم چند بازیکن مصدوم دارد که اگر برگردند، بهتر از این هم نتیجه خواهد گرفت. در سال جام جهانی قرار داریم و فوتبالیست‌ها می‌خواهند خودشان را به آن آقا (کارلوس کی‌روش) نشان دهند تا به تیم ملی دعوت شوند. خوشبختانه بازیکنان مسائل حاشیه‌ای ندارند و به دنبال بردن جام قهرمانی هستند.

* شمس آباد: استقلال می‌تواند اختلاف ۵ امتیازی با پرسپولیس را جبران کند؟

ما با پرسپولیس بازی داریم، تیم‌های دیگر هم با پرسپولیس بازی دارند. ضمن اینکه امروز تیم‌ها خوب کار می‌کنند. شما به یکی دو تیم نگاه نکنید که در انتهای جدول قرار دارند که آن هم به خاطر مشکلات‌شان است. پارس جنوبی جم، ذوب‌آهن، نفت آبادان و … را ببینید که چطور بازی می‌کنند. اینطور نیست که بگوییم به راحتی استقلال بتواند امتیاز بگیرد.

* شمس آباد: به هیئت مدیره برسیم، چرا محمدحسین قریب در جلسات هیئت مدیره شرکت نمی‌کند؟

ایشان با من صحبت کرد و گفت به دلیل اینکه در مسافرت به سر می‌برد و پیچیده بود، نمی‌تواند در جلسه هیئت مدیره شرکت کند. جلسه بعدی هیئت مدیره شنبه هفته آینده است و او در این جلسه شرکت خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آیا PSG می تواند یوفا را متقاعد کند؟

* شمس آباد: صحبت‌هایی مطرح شده که قریب از سیاست‌های باشگاه و مدیریت رضا افتخاری ناراحت است. چه واکنشی به این موضوع دارید؟

قبول بفرمایید برخی از دوستان شیطنت می‌کنند. مگر هیئت مدیره چند روزه تشکیل شده که حرف و سخنی برای آن مطرح شود؟

* شمس آباد: وقتی در مورد یک موضوع صحبت‌های زیادی می‌شود، معنایش این است که حتما مسئله‌ای وجود داشته است.

چه صحبت‌هایی؟

شمس آباد: اینکه قریب اعتقاد دارد مدیریت استقلال تک نفره بواسطه رضا افتخاری انجام می‌شود.

شاید قریب ناراحت بوده که چرا دوستانش حضور ندارند یا اگر فلانی بود، بهتر می‌شد، اما واقعیت همانی است که به شما گفتم. چیزی که می‌بینم خلاف آن چیزی که است که مطرح می‌کنند. اگر مشکلی بود به صراحت مطرح می‌کردم. رابطه آقایان خوب است و ایشان هم در جلسه هیئت مدیره شرکت خواهد کرد.

* شمس آباد: پس قریب و افتخاری اختلافی ندارند؟

چه اختلافی؟ وقتی موضوعی اتفاق بیفتد، همه در مورد آن صحبت می‌کنند. مانند اظهارات مهرداد میناوند، اما قریب با افتخاری صحبتی نکرده که از اختلاف آنها حرف می‌زنند. قریب تنها با من صحبت کرد و گفت پیچیده بوده است.

* شمس آباد: به میناوند اشاره کردید. چه واکنشی به اظهارات او علیه علیرضا منصوریان و مهدی رحمتی دارید؟

قبل از هر چیزی باید بگویم برخی از مجریان شیطنت می‌کنند. میناوند عقبه پرسپولیسی دارد، افرادی چون علی پروین، محمدرضا زادمهر، حسین کلانی و … در این تیم حضور داشتند و نباید چنین حرکتی می‌کرد. این کارها قشنگ نیست. اینکه چرا میناوند چنین کاری کرد، دلیلش را نمی‌دانم. پیشکسوتان پرسپولیس از جمله پروین و محمود خوردبین هم گفتند که این کار قشنگ نبود. لزومی ندارد یک نفر در برنامه تلویزیونی این کارها را بکند. متأسفم که چنین اتفاقی رخ داده است. این کار در شأن و شخصیت میناوند نیست. البته استقلالی‌ها نیاز به معذرت خواهی ندارند، منصوریان و رحمتی آنقدر بزرگوار هستند و صحه صدر دارند که نیازی به معذرت خواهی میناوند ندارند، اما یک نفر باید به او گوشزد که که نباید چنین حرف‌هایی بزند. تاکنون چنین چیزی ندیده بودم و خود پرسپولیسی‌ها از اظهارات میناوند ناراحت هستند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : ایران و چین با افزایش همکاری‌های خود از فشارهای ترامپ می‌کاهند

* شمس آباد: بگذریم، به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره استقلال چه صحبتی درباره تیم امسال با هواداران‌تان دارید؟

بحث هوادار با همه چیز فرق می‌کند. آنها سرمایه‌های واقعی باشگاه هستند و فوتبال را معنا می‌کنند. وقتی کمیته انضباطی تماشاگران را محروم می‌کند، می‌بینید تیم چقدر لطمه می‌خورد. آنها پشتوانه استقلال هستند. تیم باید نتیجه گرفته و هوادارانش را خوشحال کند، حتی اگر زیبا هم بازی نکرد، باید نتیجه بگیرد. هواداران مرتب تیم را تشویق می‌کنند، بنابراین شاد کردن آنها بهترین چیزی است که بازیکنان می‌توانند هدیه دهند. ممکن است تیم مساوی کند و حتی شکست بخورد، اما هواداران باز هم پشتیبانی می‌کنند. بازیکنان باید زیبا بازی کرده و گل‌های زیبایی هم به ثمر برسانند تا آنها خوشحال شوند.

* شمس آباد: علیرضا منصوریان هنوز از اتفاقات هفته اول و محرومیت سه بازیکن خود بواسطه کمیته انضباطی ناراحت است. شما هم این عقیده را دارید که برخی‌ها نمی‌خواهند استقلال نتیجه بگیرد؟

این مسئله را نمی‌دانم. ناراحتی‌ منصوریان به دلیل نداشتن بازیکنان بود. در رابطه با داوری هم باید بگویم که جزیی از بازی بوده و ممکن است اشتباه کند. ما باید آرامش خودمان را نگه داشتن کنیم. استقلال باید آنقدر زیبا بازی کند و زیبا گل بزند که داور هم نتواند کاری کند یا مثلا آفساید بگیرد و در مجموع تاثیرگذار نباشد. در گذشته بازی‌های زیبایی انجام می‌دادیم و گل‌های قشنگی هم می‌زدیم. آنقدر قشنگ گل می‌زدیم که کسی نمی‌توانست ایرادی بگیرد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : ۷ راه برای کنترل گوشی های اندرویدی با رایانه

* شمس آباد: کدام بازیکن استقلال شما را یاد دوران بازی کردن‌تان می‌اندازد؟

پادوانی، وقتی او را می‌بینم، یاد خودم می‌افتم. دویدنش و نوع بازی او شبیه خودم است.

* شمس آباد: استقلال پدیده‌ای به نام مهدی قائدی دارد که صحبت‌های زیادی در مورد او می‌شود.

نیاز است که بازیکنان بیشتر به او پاس بدهند و همکاری کنند. قائدی با این قد و قواره به مدد منصوریان می‌آید و مربی بدنساز هم در حال کار کردن با او است تا آماده شود. این بچه زیبا دریبل می‌زند و بی‌محابا جلو می‌رود. فوتبال قائدی خوب است. تنها چیزی که برای او الان مفید است، آمدن پدر و مادرش به تهران است. او نباید کمبود محبت را حس کند.

* شمس آباد: … و صحبت پایانی؟

جو باشگاه از مدیریت تا هیئت مدیره و پیشکسوتان خوب است. عده‌ای می‌گویند چرا مدام می‌گویی همه چیز خوب است. چه چیزی باید بگویم؟ الکی بگویم همه همدیگر را می‌زنند؟ این حرف‌ها درست نیست. دو سه ماه آینده را نمی‌دانم، اما در حال اکنون آرامش در باشگاه دیده می‌شود. بازیکنان هم بدانند مسائل مالی حل و درصدی از قراردادها پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :