آقای مطهری گفته است این که بخواهیم همه رسانه‌ها را ممنوع کنیم و مردم فقط از یک کانال و رسانه اطلاعات دریافت کنند همان روش اجرا‌های کمونیستی است.

به گزارش مشکات برین به نقل از وب سایت بی بی سی، علی مطهری، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی گفته است ادامه فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک و قانون ممنوعیت ماهواره مواردی هستند که می‌توانند از نو بررسی شوند.

 

آقای مطهری گفته است فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی امری موقتی است.

 

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس گفته است فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی پس از حوادث انتخابات سال ۱۳۸۸ روی داد و به گفته او، چنین تصمیمی “برای همان دوره است و دیگر مشکلی برای استفاده از این شبکه‌ها وجود ندارد.”

 

نایب‌رئیس مجلس ایران گفته است که دفتر آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران و شماری از اعضای کشور و سیاستمداران در این شبکه‌ها عضویت دارند.

 

آقای مطهری در باره اظهارنظر مقام‌های قضایی ایران که گفته‌اند فیلترینگ توییتر “به هیچ وجه” برداشته نمی‌شود، گفت: مقام‌های قضایی نمی‌توانند ممنوعیت این شبکه‌ها را اظهارنامه کنند و کارگروه تعیین مصادیق جرایم رایانه‌ای، نهاد رسیدگی‌کننده به این مساله است و اگر آنها فیلترینگ را بردارند، قوع قضائیه نمی‌تواند مانع شود.

 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - تحصیل‌کرده‌ها در بازار کار چقدر سهم دارند؟

نایب‌رئیس مجلس ایران گفته است صدور احکام فیلترینگ و ممنوع کردن ماهواره بر اساس شرایط خاص بوده و اکنون این شرایط از بین رفته و باید بازنگری شوند.

 

آقای مطهری گفته است “این که بخواهیم همه رسانه‌ها را ممنوع کنیم و مردم فقط از یک کانال و رسانه اطلاعات دریافت کنند همان روش اجرا‌های کمونیستی است که مردم فقط از یک رادیوی تک موج اطلاعات دریافت می‌کردند و دیدیم که نتوانستند آن ساختار را حفظ کنند.”

 

به نوشته وب سایت بی بی سی، قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات دریافت ماهواره ای در سال ۱۳۷۳ در مجلس تصویب شد و بر اساس آن استفاده و نگهداری تجهیزات ماهواره ممنوع است.

 

آقای مطهری  بر راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز تاکید کرده و گفته است راه‌اندازی چنین شبکه‌هایی باعث می‌شود “مردم به شبکه های اجتماعی خارجی مراجعه نکنند یا کمتر مراجعه کنند.”

انتهای پیام/۱۰۲۰ج

این خبر را به اشتراک بگذارید :