معاون وزیر خارجه سوریه در سخنانی درباره مشارکت در مذاکرات آستانه گفت هرکسی خواهان مشارکت صادق برای حل بحران سوریه است، می‌تواند در این نشست شرکت کند.

به گزارش ایسنا، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در مصاحبه با شبکه المیادین گفت: واشنگتن باید صداقت خود را در قصد‌اش برای تعامل با راه‌حل‌های مطرح اشاره دهد.

وی پیرامون مشارکت آمریکا در نشست آستانه گفت: هرکس که خواهان این است که به صورت خالصانه برای حل بحران در سوریه کار کند، می‌تواند در این نشست شرکت کند. هرکس که می‌خواهد در آستانه شرکت کند، باید به حاکمیت سوریه احترام بگذارد و با تروریسم بجنگد و مانع‌ها را لغو کند. واشنگتن باید از متکفل از گروه‌های تروریستی مسلح ممانعت به عمل آورد و بر ترکیه برای بستن مرزهایش با سوریه اعمال فشار کند.

فیصل مقداد اظهار کرد: واشنگتن باید هرکس از جمله عربستان و قطر که از تروریسم متکفل مالی و تسلیحاتی کردند، پذیرفتنیات کند.

فیصل مقداد پیرامون مشارکت قطر و عربستان در نشست آستانه اظهار کرد: کسانی که از تروریسم متکفل و از آن پشتیبانی مالی و تسلیحاتی می‌کنند، هیچ جایی در مذاکرات ندارند.

پیشنهاد ویژه :   بین الملل : معارضان سوری از پشتیبانی بین المللی برخوردار نیستند، پس واقع‌بین باشند

معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: زمانی که قطر و عربستان از متکفلشان از تروریسم دست بردارند، در آن هنگام می‌توانیم مساله مشارکت این دو کشور در مذاکرات را مورد بررسی قرار دهیم.

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :