به گزارش خبرنگار ورزشی شمس آباد، مهین فرهادی‌زاد در نشست خبری اعزام کاروان کشورمان به بیست‌ویکمین دوره مسابقات جهانی پیوند اعضا در مالاگای اسپانیا اظهار داشت: مسابقات جهانی هر ۲ سال یک بار برگزار می‌شود و در این دوره نیز اسپانیا میزبان مسابقات است. اهداف و سطح همه مسابقات یکسان نیست، هدف این رقابت‌ها ایجاد امید و شادابی در بین این ورزشکاران است، برخی از این ورزشکاران ملی‌پوش بودند اما به دلیل مشکلاتی که برایشان پیش آمده پیوند عضو کردند و به اجتماع ملی‌پوشان ما پیوستند. 

وی در ادامه افزود: دوره گذشته این مسابقات در آرژانتین برگزار شد اما در این دوره با توجه به میزبانی اسپانیا طبق آماری که از فدراسیون جهانی داریم، تعداد بیشتری ورزشکار حضور دارد. به دلیل بعد مسافت آرژانتین کشورهای کمتری شرکت کردند، اما در اسپانیا کشورهای زیادی حضور دارند و رقابت سنگین است. 

دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا یادآور شد: ما برای جذب بیشتر ورزشکار نیاز به زمان بیشتری داشتیم و در کنار آن نیز باید به فرهنگسازی توجه شود، ما حتی این فرهنگسازی را در حوزه پزشکان نیز باید انجام دهیم. برای حضور در این دوره از مسابقات اردو را از ابتدای سال گذشته آغاز کردیم و ۶ مرحله اردو برای ۱۹ رشته اعزامی به مسابقات برگزار کردیم.  تعداد ورزشکاران‌مان را ۲٫۵ برابر کردیم و از ۱٫۵ سال گذشته برای شناسایی استعدادها کارهای زیادی را انجام دادیم و پس از طی فرایند لازم نفرات اعزامی انتخاب شدند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اخبار و شایعات نقل و انتقالات ایران: ۲۹ خردادماه

فرهادی‌زاد تاکید کرد: در دوره‌های گذشته تعداد رشته‌ها و ورزشکاران مشخص بود و افراد موجود در اردوها ثابت بودند اما در این دوره تعداد رشته‌ها را افزایش دادیم و نمایندگان ایران در بخش جاده، پتانک، اسکواش، دوچرخه‌سواری، بولینگ، دارت، پدل تنیس، تنیس روی میز، شنا و دوومیدانی موجود می‌شوند. در بخش دوومیدانی نیز مواد پرش طول و نیزه اضافه شده است. زنان نیز در تمام رشته‌ها به جز دوچرخه‌سواری و شنا شرکت می‌کنند. 

وی با اشاره به تعداد نفرات اعزامی به این مسابقات خاطرنشان کرد: یک کاروان ۱۱۶ نفره به مسابقات اعزام می‌شود که شامل ۵۰ ورزشکار مرد، ۳۰ ورزشکار زن، ۱۴ مربی، ۵ پزشک و چندین حامی است. این کاروان یکشنبه تهران را به مقصد اسپانیا ترک می‌کند و پس از برگزاری مسابقات هفته بعد به کشور بازمی‌گردند. 

دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در پاسخ به این سوال که آیا ارتقای عنوان ششمی ایران در دوره قبل در برنامه فدراسیون قرار دارد، گفت: موضوعی که ما با ورزشکاران مطرح کرده‌ایم، این است که تمام سعی خود را به کار بگیرند و در خصوص درخشش آنها با ورزشکاران صحبت کرده‌ایم اما برای ما اولویت ملاحظات پزشکی این ورزشکاران است، اسکواش تازه در ایران کار خود را آغاز کرده اما  اسپانیا سال‌ها از ما جلوتر است، ما هم بچه‌ها را به کسب مدال تشویق می‌کنیم و هم می‌خواهیم که به آنها آرامش دهیم و مهم ایجاد امید و آرامش و نگه داشتن سلامت آنهاست. ما برای آمادگی آنها بهترین مربیان فدراسیون‌ها را به کار گرفتیم، خوشبختانه فدراسیون‌هایی مانند بدمینتون، اسکواش، شنا و دوومیدانی پشتیبانی‌های خوبی انجام دادند و مربیان تیم ملی خودشان را به فدراسیون ما معرفی کردند. باید بگوییم که ما امیدواریم در ابتدا عنوان ششمی دوره قبل را نگه داشتن و در صورت امکان ارتقا دهیم. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : شمس آباد - اعتراض برخی از کاندیداها به انتخابات فدراسیون هندبال بعد از ۷۵ روز/ رحیمی انصراف داده بود! + تصویر نامه

فرهادی‌زاد در خصوص پاداش ورزشکاران نیز گفت: پاداش ورزشکاران در دوره قبل برای مدال طلا ۴ سکه بوده، که احتمالا همین مقدار نیز تکرار خواهد شد. جوایز این بچه‌ها فاصله زیادی با سایر ورزشکاران دارد، درست است که در سطح پست‌تری ورزش می‌کنند اما من باور دارم که باید براساس توانایی و ظرفیت‌شان از آنها انتظار داشته باشیم، امیدوارم این موضوع مورد توجه مسئولین قرار گیرد، این ورزشکاران حتی در صورت کسب مدال هم از صندوق پشتیبانی از ورزشکاران حقوق دریافت نمی‌کنند. 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شمس آباد در خصوص پشتیبانی مالی وزارت ورزش برای حضور در این مسابقات گفت: در خصوص کارهای اداری تمام کارها از سوی مسئولین ورزش کشور صورت گرفت، در مورد اعتبارات هم وزارت ورزش زودتر از موعد از ما پشتیبانی کرد تا مشکلی در بحث اعزام وجود نداشته باشد. ما علاوه بر اعتبارات جاری باید از این رویداد در بحث اسپانسر هم استفاده کنیم و این موضوع را در دستور کارمان قرار دادیم. 

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : زمزمه‌های مانع‌تراشی در مصوبه بازنشستگی پیش از موعد زنان

دبیر فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در خصوص برنامه‌های استراتژیک فدراسیون عنوان کرد: پیش از این برنامه استراتژی برای فدراسیون وجود نداشت اما در حال موجود در حال تدوین این برنامه هستیم، در تفاهمنامه سال گذشته یک کار اورژانسی انجام شد اما باید بدانیم که در جایی هستیم که نقاط ضعف و قوت‌ها را باید شناسایی کنیم و از فرصت‌های بیرونی مانند اسپانسر و فدراسیون‌هایی که امکانات داریم استفاده کنیم. 

فرهادی‌زاد تصریح کرد: ما فدراسیونی هستیم که امکانات سالنی و زمین نداریم و بچه‌های ما تحت پوشش سایر فدراسیون‌ها هستند با ۱۲ فدراسیون تفاهم‌نامه امضا کردیم که کاملا به نفع بچه‌ها بوده است. با وزارت ورزش و سلطانی‌فر هماهنگ کردیم که یک زمین برای احداث آکادمی در اختیار ما قرار گیرد تا در بحث اردوها مشکلی نداشته باشیم، این موضوع در شرکت توسعه و تجهیز مطرح شده و در حال پیگیری است، امیدواریم که این زمین در مجموعه آزادی در اختیار ما قرار بگیرد. 

انتهای پیام/ 

این خبر را به اشتراک بگذارید :