به گزارش شمس آباد، پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: در وهله اول باید بگویم بسیار متاسف هستیم که ما وهوادارانمان نمی توانیم از حق قانونی و طبیعی خودمان استفاده کنیم و مراتب اعتراض خود را باز هم به کنفدراسیون منتقل خواهیم کرد. بازی‌های بسیار بین المللی که در ایران برگزار می‌شود بیانگر امنیت بسیار بالا و مثال زدنی کشورمان است که از این منظر در سطح بالاتری از بسیاری کشورهای پیشرفته جهان در اروپا و آمریکا قرار می گیرد ولی متاسفانه با وجود تاکید بر جدایی سیاست از ورزش از سوی نهاد های بین المللی فوتبال شاهد هستیم کنفدراسیون تحت تاثیر ونفوذ سعودی ها چنین رویه ای را ایجاد کرده است که امیدواریم در آینده نزدیک برچیده شده وبتوانیم بازی های خانگی را با حضور تماشاگران خودمان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در این مدت سعی ها ی زیادی برای میزبانی بازی مرحله یک چهارم پایانی انجام شد که همین جا از همکاری فدراسیون فوتبال به ویژه آقایان جمالی، رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون و حامد مومنی قدردانی می کنیم .آن ها نامه نگاری‌های متعددی را به مقصد کشورهای مورد نظر انجام دادند. ما در شروع این پروژه عمان را در برنامه قرار نداده بودیم. کشورهایی چون گرجستان، آذربایجان، اوکراین و ارمنستان هم با عضویت در یوفا نمی‌توانستند در گزینه‌های ما باشند چون بازی باید در کشوری انجام شود که عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : سرمربی تیم وزنه‌برداری مناطق‌نفت‌خیز: برای نتیجه‌گیری با جوانان به زمان نیاز است

مدیر روابط عمومی پرسپولیس خاطر نشان کرد: بر همین اساس سراغ گزینه‌های دیگری در آسیای میانه رفتیم. با توجه به برآورد‌های اولیه چند گزینه انتخاب شدند. نامه نگاری ورایزنی با اقدام بخش بین الملل فدراسیون صورت گرفت. چند فدراسیون مثل ازبکستان وترکمنستان به چند مرحله نامه نگاری اصلا پاسخ ندادند. در این میان البته باید یادآوری کنم که ازبک‌ها پیش از این مقابل درخواستی مشابه برای بازی تیم های استقلال تهران وخوزستان پاسخ منفی داده بودند. کشور قرقیزستان تنها گزینه ای بود که نسبت به این امر پاسخ مثبت داد. به این ترتیب من و  ترکاشوند برای بررسی امکانات ومذاکرات راه بیشکک شدیم ودر آنجا شاهد استقبال از این امر بودیم. در جریان بازدید شرایط امنیتی وهتل ها خوب بود اما زمین مسابقه اصلا شرایط مناسب نداشت که فیلم آن نیز موجود است. زمین در بعضی نقاط چمن نداشت و بد تر اینکه ناهمواری‌ها وچاله های زیادی داشت.

خمارلو تصریح کرد: زمین برای بازی، باید به شکل جدی ترمیم می‌شد. در جلسه ای که با نایب رئیس و دبیر کل فدراسیون فوتبال قرقیزستان داشتیم، موضوع را مطرح کردیم وحتی اعلام آمادگی کردیم که همدستی کنیم ولی واقعیت این بود که از سوی مقابل تضمین وگارانتی وجود نداشت. ما هم زمان نداشتیم که مثلا یک ماه دیگر بازدید داشته باشیم و تا در صورت نیاز بتوانیم تصمیم جدیدی بگیریم چون باید جواب قطعی را امروز ، سه شنبه، به کنفدراسیون می‌دادیم. ما روی گزینه‌هایی مثل قطر و لبنان هم فکر کردیم. در قطر ورزشگاه السد که دارای سیستم تهویه است مد نظر بود که عربستانی‌ها با آنها هم به مشکل سیاسی خوردند و گفتند به قطر نمی‌روند. در مورد لبنان هم قبل از این‌ها گفته بودند که  نمی روند و این مسائل را با لابی‌ها و رایزنی‌هایی که داشته‌اند به AFC  قبولانده اند. ما حتی روی گزینه امارات نیز فکر کردیم چون حداقل ایرانیان بسیاری در آن جا بودند ولی آن‌ها هم زمین ندادند که در جریان بازی مهربان تیم ملی هم شاهد مسائل پیش آمده بودیم.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : چگونه بدون روت کردن، رابط کاربری موبایل را شبیه به اندروید خام کنیم؟

وی اضافه کرد: به این ترتیب سراغ گزینه مالزی رفتیم ولی اختلاف ساعت زیاد و پرواز طولانی که تاثیر منفی زیادی روی تیم داشت باعث شد کادر فنی موافق آن نباشد که البته نظر درستی است وما هم بر حسب وظیفه وروی میز بودن پیشنهاد های گوناگون آن را مطرح کرده بودیم. به این ترتیب ما به گزینه عمان برگشتیم. در مورد عمان به این فکر افتادیم که بازی را در منطقه خوش آب وهوا وخنک صلاله انجام بدهیم که حداقل از این جهت به سود ماهم بود ولی کنفدراسیون با این مسئله بیزاری کرد و اعلام شد ورزشگاه این منطقه که مسابقات AFC کاپ در آن برگزار شده استاندارد لازم برای لیگ قهرمانان آسیا را به دست نیاورده است. اینگونه شد که ما در نهایت ورزشگاه سلطان قابوس مسقط را برای این منظور معرفی کردیم. آن ها بار قبل میزبانی خیلی خوبی انجام دادند و کمال همکاری را داشتند. ساعت بازی که ۳۱ مرداد انجام می شود را هم ۲۲ ،درخواست کردیم که گرمای هوا کمی فروکش کند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : بی‌پرده با عبدالله موحد

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :