به گزارش شمس آباد، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور پیرامون مانع های جدید امریکا در بیانیه‌ای ضمن اشاره به اینکه دولت باید بدون فرافکنی پاسخگوی خلاهای موجود در متن برجام باشد، بیان داشت: مراجع قانونی و ذی صلاح که در امر نظارت بر اجرای صحیح برجام شریک هستند صادقانه و شفاف به مواردی که باعث تخطی روح و جسم برجام شده بپردازند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: آن هنگام که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، نظامات منطقه برهم خورد و معادلات حاکم در جهان تغییر کرد. کسانی که خود را کدخدا می‌دانستند با جریان جدیدی مواجه شدند که با منطقی مستدل و قلبی مطمئن و وصیت‌ای راسخ اعتقادات خود را پیش می بردند.

در ادامه این بیانیه خاطر نشان شد: دیری نپایید که کدخدایان و کدخدا باوران منافع خود را در خطر دیدند و کوشیدند تا به انحای مختلف انقلاب اسلامی را نابود یا در صورت عدم توفیق از ریل اصلی خارج نمایند.  مردم ایران اسلامی و ادراک درست از دشمن و فهم دقیق از طراحی های دشمن به مقابله با آن پرداختند تا به امروز که با گذشت قریب به چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی، توانسته‌اند خود را تبدیل به قدرتی سیاسی نظامی در منطقه و قدرتی گفتمانی در عرصه جهان نمایند که اندیشه های آنان امروز از امریکای لاتین تا قلب اروپا از افریقا تا نقاط دور افتاده ی آسیا مورد مداقه است.

همچنین در این بیانیه اظهار شد: تجربه چهل سال گذشته نشان داد که دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست بر نمی‌دارد حتی اگر نامه پر از حقارت مانند نامه ۲۰۰۳ رئیس جمهور وقت را هم برای دشمن بفرستیم، اگر دم از گفت‌و‌گو و تعامل بزنیم او دشمنی خود را دنبال خواهد کرد و مترصد ضربه زدن است. امروز بار دیگر تجربه تاریخی تکرار شد. چند سالی است که دولت به بهانه حل مشکلات اقتصادی، مذاکره با دشمن را بصورت جدی در دستور کار قرار داد و بنابه گفته رئیس دولت با حالت خوشبینانه به مذاکره با دشمن پرداخت، با دشمن خندید، با دشمن تلفنی صحبت کرد، با دشمن قدم زد و نهایتا متنی را با جشن و شادی بنام برجام، که ماحصل تمام آمد و شدها بود تصویب کرد. 

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : مسئولان رویه‌های خود را با آرمان‌های اولیه انقلاب تطبیق دهند

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در همین حین که دولت‌مردان با خوشبینی و حتی در برخی مواقع با اعتماد به دشمن پای میز مذاکره و تصمیم گیری می‌رفتند عده‌ای از دغدغه مندان انقلاب و کشور به نقد قرارداد بسته شده می‌پرداختند ولی دولتمردان برعکس رفتاری که با دشمن داشتند با دوستان از سر لجاجت و توهین وارد می شدند. بی سواد، لبوفروش، بی شناسنامه، لرزان، ترسو و… ادبیاتی بود که خوشبینان به دشمن در قبال دوستان استفاده می کردند.

در این بیانیه تاکید شد: دولت انتظار داشت با تصویت برجام مانع های اقتصادی برداشته شود. رئیس جمهور ترک خوردن دیوار مانع ها و گشایش اقتصادی را نوید داد. اما امروز بعد از گذشت بیش از چهار سال امروز شاهد عهد شکنی امریکای فریبکار هستیم که دیگر نه تنها تازگی ندارد که تبدیل به یک روند متداول شده است. سنای امریکا با رای بالایی تنظیم مانع‌های جدید علیه ایران را تصویت نموده است که اگر آن را جزو بزرگترین مجموعه تحریمی آمریکا علیه کشورمان بدانیم گزافه نگفته‌ایم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: برآوردها احتمال رای آوری آن در کنگره را نیز بسیار بالا می‌داند. این در حالی است که وضع هرگونه مانع در هر سطح  به هر بهانه ای حتی بهانه های خودساخته تروریسم و حقوق بشری بوسیله هر یک از کشورهای طرف مذاکرات تخطی برجام تلقی شده و دولت موظف است مطابق بند ۳ مصوبه مجلس اقدام های لازم را انجام داده و فعالیت‌های برجام را متوقف کند.هر چند اقدام اخیر اولین گام آمریکایی ها در جهت تخطی برجام نبوده است و قبل‌تر از آن نیز به استناد اظهارات وزیر محترم امور خارجه طرف غربی بارها و بارها روح و جسم برجام را تخطی نموده است.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : آیت‌الله هاشمی با ولایت شروع کرد و با دست ولائیان به خاک سپرده می‌شود

در این بیانیه آمده است: امروز دولت باید بدون فرافکنی  پاسخگوی خلاهای موجود در متن برجامی باشد که مدتها از آن به عنوان شاه کلید حل مشکلات داخلی و خارجی یاد می‌کرد. آقایانی که برجام را به آفتابی تابان تشبیه می‌کردند و رفع  همه مشکلات کشور را به برقراری و ثبات آن گره می‌زدند. امروز گزارش دهند چه اتفاقی افتاده است؟

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در بیانیه خود تاکید کرد: آقای رییس جمهور که پیش از اجرایی شدن برجام وعده لغو تمامی مانع های مالی، بانکی، تسلیحاتی و اشاعه ای را در مقابل دوربین ها به ملت شریف ایران دادند  این بد عهدی دشمن را چگونه پاسخ خواهند داد؟ نشریات و روزنامه ها و رسانه هایی که در راه رسیدن به توافق هسته ای از هیچ ترفندی جهت بزک کردن چهره جنایتکارانه طرف مقابل فروگذاری نکردند و تا می‌توانستند به منتقدین و دلسوزان آینده کشور تحت عناوین مختلف تاختند امروز چه پاسخی به افکار عمومی خواهند داد؟

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شد: اکسیر برجام که قرار بود تهدیدات را برطرف نماید، خاک را طلا و در یک کلام معجزه کند، چرا مدام تهدیدات و موانع را تکثیر و تشدید و طلایمان را خاکستر و سیمان می‌نماید؟! با این وضع چگونه و چرا عده‌ای به جای اصلاح فکر و توبه عملی و عذرخواهی از ملت به برجام‌ها و شبه‌برجام‌های دیگر نیز می‌اندیشند؟!

همچنین در این بیانیه خاطر نشان شد: اینکه کوشش کنیم اشتباهات فاحش خود در اعتماد به یک طرف بدعهد و خبیث را با جنجال های رسانه ای پنهان کنیم و با بی شرمی اینبار توان دفاعی و اصول انقلاب اسلامی را هدف قرار داده از آنها به عنوان موانع تحقق برجام یاد کنیم. مصداق عینی فرار از مسئولیت و پاک کردن صورت مسئله است.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : فردا و با حضور مسئولان مرکز پژوهش‌ها فراکسیون امید لایحه بودجه ۹۷ را بررسی می‌کند

در این بیانیه آمده است: امروز دانشجویان انقلابی از دولت می خواهند نسبت به ادامه برجام یا توقف آن اعلام نظر نموده و مشخص نماید خسارات وارده از این توافق بر کشور چگونه و با چه هزینه ای برطرف خواهد شد؟

همچنین در این بیانیه تاکید شد: در پایان یادآور می‌شویم. اینجا جمهوری اسلامی است. این کشور و این انقلاب به بهای ناچیزی به دست نیامده است که عده‌ای در جهت باقی منافع حزبی و جناحی خود هر گونه که مایل باشند از سرمایه های ملی کشور هزینه کنند و پاسخگوی هیچ کس و هیچ چیزی هم نباشند و زمانی که به نتایج وعده داده شده نرسند مجددا با اعتماد به نفسی کاذب انگشت اتهام به سوی دیگران دراز کنند.

در ادامه این بیانیه اظهار شد: قطعا بر همه مراجع قانونی و ذی صلاح که در امر نظارت بر اجرای صحیح برجام شریک هستند انتظار می‌رود صادقانه و شفاف به مواردی که باعث تخطی روح و جسم برجام شده بپردازند و علاوه بر گزارش به افکار عمومی راهکارهای مناسب جهت انجام اقدام متقابل در برابر طرف های غربی را ارائه دهند.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شد: مطمئنا در راس همه نهادهای مذکور، هیئت نظارت بر اجرای صحیح برجام قرار دارد که به زعم دانشجویان بسیجی تا کنون نیز قصور زیادی در وظایف محوله خود مرتکب شده و نتوانسته است به خوبی از منافع کشورمان حفاظت کند.امید است آقایان دست اندر کار اینبار برای افکار عمومی ارزشی واقعی قائل شده و نسبت به خطراتی که منافع ملی را در سطح بین الملل تهدید می‌کنند و البته پیرامون عملکرد خودشان پاسخی شفاف ارائه کرده و به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای متوجه اولویت های اصلی کشور باشند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :