به گزارش شمس آباد به نقل از شمس آباد،  یکی از انتقال‌های مهم لیگ هفدهم بالاخره انجام شد. استقلالی‌ها که طی چند سال گذشته به‌ شدت پیگیر جذب داریوش شجاعیان بودند، بعد از جدایی شوکه‌کننده کاوه رضایی سعی‎‌شان را برای این منظور دوچندان کردند و در نهایت توانستند رضایت تیم تبریزی را برای صدور رضایت‌نامه این بازیکن جلب کنند. به این ترتیب شجاعیان که هنوز دو فصل دیگر با گسترش قرارداد داشت، در ازای پرداخت مبلغی گزاف از سوی استقلال بازیکن آزاد شد و قرارداد سه ساله جدیدی با آبی‌ها منعقد کرد.

«این مساله حالا از ابعاد مختلف به محل اختلاف پرسپولیس و استقلال تبدیل شده است؛ چه این که سرخپوشان هم به ویژه بعد از اعلام خبر جدایی سروش رفیعی به دنبال راهی برای جذب شجاعیان بودند اما مذاکرات آنها با گسترش شکست خورد و هافبک شیرازی و تکنیکی این تیم نهایتا سر از استقلال درآورد.

رضایت‌نامه یک میلیارد و ۵۰۰میلیونی؟

از همان زمان که سرخابی‌های تهران خواهان جذب داریوش شجاعیان شدند، باشگاه گسترش فولاد اعلام کرد رقم قابل‌ توجهی برای صدور رضایت‌نامه این بازیکن دریافت خواهد کرد. در مورد جزئیات این رقم البته اخبار متفاوت و بعضا متناقضی مطرح شد اما حالا معاون باشگاه پرسپولیس در یک گفت‌وگوی رادیویی جزئیات عجیبی در این مورد به زبان آورده است.

دیروز ترکاشوند در مورد جدال با استقلال بر سر جذب شجاعیان گفت: «باشگاه گسترش برای صدور رضایت‌نامه این بازیکن پول زیادی خواست. من با آقایان زنوزی و نصیرزاده حرف زدم. اتفاقا شنیده بودم که شایعه شده پرسپولیس پیشنهاد بالاتری از استقلال ارائه کرده که این موضوع اصلا صحت ندارد. پولی که آقایان برای شجاعیان طلب کردند نزدیک به یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان بود که ما موافقت نکردیم. حتی عنوان کردیم که ۵۰۰ میلیون می‌دهیم و یک بازیکن جوان را هم به تیم شما به‌ عنوان بازیکن قرضی منتقل می‌کنیم. متاسفانه حرف را برعکس کردند و گفتند که ما پول بیشتری می‌دهیم. من می‌دانم که استقلال ۶۰۰ میلیون نقد و ۳ چک ۳۰۰‌میلیونی به باشگاه گسترش پرداخت کرده است.»

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : سخت‌ترین قرعه برای ما بود اما هرگز حریف راحتی نخواهیم بود

مدیرعامل باشگاه گسترش‌ فولاد از رقم پیشنهادی پرسپولیس برای جذب شجاعیان به‌ عنوان «آبنبات چوبی» یاد کرده بود. ترکاشوند در این مورد هم می‌گوید: «۳۰۰‌میلیون ما در مقابل یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌شود آبنبات چوبی!»

پیشنهاد پرسپولیس چه بود؟

بلافاصله بعد از انتشار این مطالب اما مدیر عامل باشگاه گسترش‌ فولاد وارد صحنه شد و ادعاهای ترکاشوند را رد کرد. هوشنگ نصیرزاده که سال‌ها به‌ عنوان کارشناس داوری در تلویزیون مطرح بود و حالا مدیر عامل شده، در این مورد به «شمس آباد» می‌گوید: «کل مبلغ توافقی ما با استقلال یک‌ونیم میلیارد تومان بود که یک‌ سوم آن نقد دریافت شد و الباقی به‌ صورت چک وصول می‌شود.»

مدیرعامل گسترش ادعا می‌کند پرسپولیس هم همین اندازه بابت رضایت‌نامه شجاعیان پول می‌داد: «پرسپولیس یک‌ بار سر پایی از سوی ترکاشوند در هتل المپیک برای شجاعیان با ما صحبت کرد که سر اجتماع ۲۰ ثانیه هم نشد. نامه رسمی را فقط استقلال به ما زد. البته چند وقت بعد محمد ترکاشوند از استانبول با ما تماس گرفت و گفت‌ که ۵۰۰ میلیون تومان نقد به ‌اضافه کرملاچعب را به ما می‌دهند اما من به او گفتم، شما خودتان کرملاچعب را بازی نمی‌دهید آن وقت می‌خواهید به جای یک میلیارد تومان به ما واگذارش کنید؟ البته ترکاشوند یک ساعت قبل از این که ما به باشگاه استقلال برویم، با من صحبت کرد و گفت‌ که اماده است همان مبلغی که استقلال می‌خواهد پرداخت کند را به همان روش به گسترش فولاد بدهد تا شجاعیان به پرسپولیس برود اما من به او گفتم که این از نظر اخلاقی درست نیست و شما اگر شجاعیان را می‌خواهید باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون‌تومان به ما نقد بدهید.»

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : پرداخت بدهی‌ها در سکوت خبری انجام شد/ طاهری دوشغله نیست - شمس آباد

فشار سنگین

آن چه مسلم است این که جذب داریوش شجاعیان برای استقلال هزینه بسیار زیادی به همراه داشت؛ هزینه‌ای که باعث شده بعضی‌ها او را گران‌ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر معرفی کنند. البته در صحت این گزاره جای تردید وجود دارد؛ چرا که خیلی از ارقام واقعی قراردادها در ایران منتشر نمی‌شود. مثلا در حالی‌ که سال گذشته اعلام شده بود کاوه رضایی یک میلیارد تومان از استقلال گرفته، اخیرا بعد از جدایی این بازیکن استقلالی‌ها اعلام کردند رقم واقعی قرارداد او یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان بوده!

به این ترتیب واقعا ممکن است شجاعیان با وجود هزینه حدود دو و نیم میلیاردی گران‌ترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران نباشد اما به هر حال همین مساله فشار بسیار زیادی را روی شانه‌های این بازیکن می‌گذارد. حالا همه انتظار دارند که او از همان روز اول خوش بدرخشد و چشم‌ها را خیره کند؛ توقعی که پارسال هم از همان هفته نخست از بختیار رحمانی وجود داشت و این بازیکن را به ستوه آورد. حالا باید دید شجاعیان می‌تواند از پس این شرایط بربیاید یا قرار است در تمام طول فصل بعد استقلال بابت هزینه‌ای که انجام داده مدام ملامت شود.

پیشنهاد ویژه :   سیاسی : طلب ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها از بدهکاران بزرگ بانکی

شاید سروش برگردد

آن چه مسلم است این که پرسپولیسی‌ها در جذب داریوش شجاعیان ناکام ماندند و حالا پست سروش رفیعی همچنان خالی است. جالب این که دیروز معاون باشگاه پرسپولیس اعلام کرد ممکن است این پست بواسطه خود سروش پر شود! ترکاشوند به رادیو تهران گفته: «من با سروش صحبت کردم. قرار شد او تا یکی، دو روز آینده به باشگاه بیاید و در مورد برخی مسائل حرف بزنیم. نمی‌توانم در مورد بازگشت سروش صحبت قطعی کنم اما هیچ اتفاقی بعید نیست و در صحبت‌هایی که با او خواهیم داشت همه چیز مشخص خواهد شد.»

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :