به گزارش شمس آباد، صادق درودگر درباره اتفاقات رخ داده در فوتسال و عدم تمایل باشگاه‌ها به حضور در این رشته اظهار داشت: من خادم فوتسال بوده و هستم و همیشه کوشش کردم که به کشور خدمت کنم. متأسفانه اکنون کار دست کسانی است که نه تنها انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند، بلکه انگیزه لازم از عاشقان این رشته پر طرفدار را هم می‌گیرند.
وی با انتقاد از سرپرست کمیته فوتسال گفت: کفاشیان هیچ احساس مسئولیتی نسبت به کارش ندارد و برای او، تنها حضور بردن به هر شکلی مهم است. زمانی که کفاشیان برای دومین بار به سمت ریاست فدراسیون فوتبال انتخاب شد، گفت خوش گذشت و چهار سال دیگر می‌مانم. من آن روز مصاحبه کردم و گفتم بیایید فوتبالی‌ها یک خانه در جاجرود برای او بگیریم تا فوتبال را رها کند و خوش بگذراند! او اکنون مانند بختک روی فوتسال افتاده و در حال نابودی فوتسال است. خدا رحم کرد اهالی فوتبال او را به زور از فوتبال راندند.
رئیس پیشین کمیته فوتسال با بیان اینکه از ترابیان و کفاشیان باید پرسید چه کاری برای فوتسال کرده‌اند، تصریح کرد: آنها حتی نمی‌توانند بازی‌های فوتسال را از تلویزیون پخش کنند. من دو بار با تاج جلسه داشتم و از او خواهش کردم که پخش تلویزیونی را برای فوتسال مهیا کند. او گفت با علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیما رفیق هستم و کارها را انجام می‌دهم. در حالی که تاج نباید پیگیر این کارها باشد، مگر کمیته فوتسال مسئول ندارد؟ متأسفانه کسانی را در کمیته فوتسال گذاشتند که ستایشگری سفر هستند و در اغلب سفرهای تیم‌های امید، جوانان و نوجوانان با این تیم‌ها می‌روند. در اردوی فرانسه تیم زیر ۲۰ سال، سرمربی، تیم را همراهی نکرد و ویزای او آماده نشد اما برخی آقایان در این سفر بودند.
درودگر با اشاره به اینکه موفقیت‌های فوتسال به خاطر کوشش عاشقانه مربیان تیم ملی است، خاطرنشان کرد: تیم‌ها دیگر در فوتسال سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. یک تیم به نام تام ایران‌خودرو در زمان حضور من در فوتسال بود که به بازیکن خود ۹۰ میلیون تومان می‌داد در حالی که مدیرعامل این تیم به من می‌گفت ما به بازیکن والیبال تیم ایران خودرو  ۳۰ میلیون می‌دهیم. الان شرایط به گونه‌ای است که مربی فوتسال برای هر بازی دو میلیون تومان می‌گیرد و بازیکن تیم ملی بی‌تیم مانده است.
نایب رئیس پیشین کمیته فوتسال آسیا با انتقاد دوباره از عدم پخش مسابقات فوتسال از صدا و سیما اظهار داشت: یک برنامه تلویزیونی راه‌اندازی کرده‌اند و پسر دبیر کمیته فوتسال همه کاره برنامه است و نمی‌خواهند صدای فوتسالی‌ها به گوش مردم برسد و فقط تأیید همه مشکلات مد نظر است. زمانی که سال ۸۴ می‌خواستم از فوتسال بروم، ۳۲ بازی فوتسال جام باشگاه‌های آسیا در ساوه، جام رمضان تهران و لیگ برتر از شبکه سه تلویزیون پخش شد. من هر روز در شبکه سوم سیما بست نشسته بودم و حتی فینال لیگ دسته دوم بین فجر قائم گلوگاه و علم و ادب خراسان  هم در آزادی برگزار شد و پخش مستقیم داشت، اما اکنون لیگ برتر فوتسال از شبکه ورزش هم پخش نمی‌شود. در آن زمان در جام رمضان تهران ۱۵ بازی برگزار شد که همه این دیدارها پخش تلویزیونی شد اما الان جام رمضان کجاست؟ در محلات  هم به سختی برگزار می‌شود،  چون دیگر کسی علاقه ندارد. ستایشگری و علاقه را در مردم و خانواده فوتسال کشته‌اند.
درودگر با بیان اینکه مدیریت فوتسال دچار اشکال است، گفت: کفاشیان اگر عاشق ورزش بود، باید در همان رشته دوومیدانی فعالیت می‌کرد که در آن رشته فعال و قهرمان بود، پس هیچ عشقی به کار ندارد. او زمانی به فدراسیون فوتبال آمد که علی‌آبادی، دادکان را به زور از سمت ریاست فدراسیون کنار گذاشت و ماجراهای کمیته انتقالی پدید آمد و تعلیق شدیم. کفاشیان در انتخابات فدراسیون فوتبال مقابل خودش برنده شد! حتی اجازه ندادند یک رقیب داشته باشد زیرا اگر رقیب او کارمند جزء فدراسیون هم بود کفاشیان رای نمی‌آورد ، من از او می‌خواهم که به  سر کار خودش برود و دار و دسته‌اش را هم از فدراسیون ببرد. او هر جا باشد، کار را به شوخی و خنده می‌گیرد.  قصد بی‌احترامی ندارم و به شخصیت حقیقی او احترام می‌گذارم اما با بی‌توجهی‌ها ناخودآگاه مأمور تضعیف و تقلیل فوتسال ایران شده است.
رئیس پیشین کمیته فوتسال  افزود: روزی که می‌خواستم از فوتسال بروم، هر روز چند تیم تقاضای شرکت در لیگ برتر فوتسال را داشتند. اینقدر پخش مستقیم داشتیم که تیم‌ها نیازی به تبلیغات دیگر نداشتند. شن‌سای ساوه، علم و ادب خراسان، شهید منصوری، ارم کیش قم، دبیری،ساوه شن، فجر قائم گلوگاه، فولاد ماهان، تام ایران خودرو، گیتی پسند، پاس تهران، پرسپولیس، استقلال و … به فوتسال آمدند و سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در این رشته ایجاد شد. مردم به خوبی همه اعضای تیم ملی فوتسال را می‌شناختند و هر روز در برنامه‌های تلویزیونی صبح و عصر یک میهمان فوتسالی داشتیم، امروز مردم بازیکنان ملی فوتسال را نمی‌شناسند. اکنون مردم هنوز  فکر می‌کنند که  شمسایی و حیدریان و مصطفی نظری در تیم ملی هستند، چون تلویزیون بازی‌های فوتسال را پخش نمی‌کند و مردم بازیکنان این تیم را نمی‌شناسند.
درودگر  با اشاره به کناره‌گیری دبیری از لیگ برتر فوتسال تصریح کرد: دبیری نگین سرمایه‌گذاری در فوتسال کشور است و باید به این باشگاه و مدیران آن افتخار کنند، باید توجه و احترام به سرمایه گذار بخش خصوصی داشته باشند، اما هر روز تهدید می‌کنند که این تیم را از لیگ برتر کنار می‌گذاریم. شما چه کسی هستید که چنین تیمی را کنار می‌گذارید؟ شما چه حقی در فوتسال دارید؟ زمان  حضور من در فوتسال، به دفتر غمخوار و فتح‌الله‌زاده، آجورلو رفتم و آنها را با التماس به فوتسال آوردم. من از فوتسال به دنبال افتخار بودم نه انتحار فوتسال.
رئیس پیشین کمیته فوتسال با درخواست از رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان برای رسیدگی به فوتسال به شمس آباد گفت: چرا به رشته‌ای که بیشترین افتخارات را برای کشور کسب کرده است بی‌توجهی می‌شود؟ ای کاش اهالی فوتبال بتوانند مدیران خود را انتخاب کنند، در اینصورت کفاشیان حتی یک رأی هم نمی‌آورد. همه توجهات معطوف تیم ملی فوتبال بزرگسالان است و حتی به تیم فوتبال امید هم کم‌توجهی می‌شود. آقای روحانی باید عمل به وعده‌های خود را از همین جا شروع و به درد فوتسال توجه کند.
وی ادامه داد: آقای تاج! شما ۴۲ نفر را با نامه بازرسی به دلیل بازنشستگی از فدراسیون خارج کردی، چرا باید چهار بازنشسته فوتسال را هدایت کنند؟ مگر اینجا مدرسه پیرمردهاست؟ آقای تاج! همانگونه که در فوتبال جدیت و همیت داری در فوتسال نیز همین کار را انجام بده. آقای تاج! نکند برای داستان انتخابات خود را مدیون کسی بدانی و خود مدیون اهالی فوتسال شوی، شما که فردی متشرع هستی باید نسبت به توازن، اعتدال و اجرای عدالت در فوتسال رعایت حق و انصاف  را بکنی. فوتسال در دست نامادری رها نشود ، فوتسال را برده‌اند در داخل یک آپارتمان کوچک حبس کرده‌اند و دفتر کار و جلسات برخی آقایان شده است.
درودگر گفت: فوتسال باید یک طبقه کامل از فدراسیون بوده و اسپانسر، پخش تلویزیونی و اقتدار داشته باشد. این رشته باید مسئولان عاشق داشته باشد. برخی از دوستان به من گفتند که اگر انتقاد کنی برخی از نزدیکان در هیئت رئیسه را وادار به پاسخگویی می‌کنند. گفتم آنها که زحمت فوتسال را کشیده‌اند هر چه بگویند به جان می‌خرم و اشکالی ندارد، ولی همت کرده‌ام تا شرایط جوانان، مربیان و سرمایه‌گذاران فوتسال بهبود یابد. آقای دکتر روحانی! آقای سلطانی‌فر! آقای تاج! به داد فوتسال برسید. فوتسال دیگر آن رشته‌ای نیست که پدر و مادرها فرزندان خود را با عطش به آموزش آن ترغیب می‌کردند. اکنون فوتسال در حال خوبی نیست.

پیشنهاد ویژه :   ورزشی : شمس آباد - مروری بر همه آن‌چه با کی‌روش بدست آورده‌ایم

منبع:شمس آباد

این خبر را به اشتراک بگذارید :