کشتار مسلمانان و سکوت مجامع بین الملی در میانمار ، بسیار فجیع و ناراحت کننده است

به گزارش شمس آباد نیوز ؛ حجت الاسلام مصطفی عباسی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بن درگفت و گو با خبرنگار زنگ خبر گفت: در روزهای گذشته انتشار گزارش ها و تصاویری از منطقه مرزی بین میانمار و بنگلادش و فرار دهها هزار پناهجوی مسلمان از اقلیت قومی ” روهینگیا” از میانمار به بنگلادش، قلب تمامی مسلمانان را بدرد آورده است

وی افزود : به دلیل سیاست های محدود کننده دولت میانمار لنز دوربین های جامعه جهانی از ثبت آنچه در استان راخین در غرب میانمار می گذرد، عاجز است و دنیا تنها می تواند صحنه فرار هزاران و دهها هزار پناهجوی اقلیت قومی” روهینگیا” را از استان راخین میانمار به کشور همسایه “بنگلادش” ببیند.

حجت الاسلام عباسی افزود: بسیاری از آن‌ها بر این باورند که ملت‌شان باید یکپارچه شود و دین‌شان در خطر است. فضای جهانی نیز در این میان تاثیری حیاتی دارد. بودایی ها مدعی هستند که در سراسر جهان، اسلام افراطی در کانون بسیاری از درگیری‌های خشونت بار قرار دارد.

پیشنهاد ویژه :   سرگرمی ، تفریحی : توضیحات سیدحسن خمینی درخصوص بودجه موسسات تحت نظرش ریالی از بودجه موسسات به مصرف شخصی بیت امام نمی‌رسد/ اگر در بخشی زیاده‌روی شده باشد جلوی آن را می‌گیریم

نماینده ولی فقیه ناحیه سپاه شهرستان بن ادامه داد :آن‌ها همچنین احساس می کنند که آیین های توحیدی تبشیری به دنبال گسترش خود در سرزمین های دیگر هستند و فکر می کنند که اگر ادیان دیگر شیوه برخورد سرسختانه تری در پیش گرفته اند، آن‌ها نیز باید همین کار را کنند.

وی بیان داشت : این پناهجویان از بیم آزار و اذیت بوداییان می گریزند. خانه های آنها در استان راخین از سوی بوداییان متعصب آتش زده می شود و مردان و زنانشان کشته می شوند. ارتش میانمار هم به گفته مسلمانان تنها نظاره گر این اوضاع است و با سکوت خود از این کشتار حمایت می کند.

حجت الاسلام عباسی گفت: امروز، در میان سکوت جامعه بین الملل، گروه های تندرو بودایی (مانند گروه ماگ) و دولت میانمار در حال پاکسازی قومی مسلمانان، به وحشیانه ترین شکل ممکن هستند.

رئیس جمور میانمار رسما اعلام کرده است که جمعیت هشتصد هزار نفری مسلمانان روهینگیا را قومیتی خارجی میداند که باید یا در اردوگاه های آوارگان متمرکز شوند و یا اخراج شوند.

پیشنهاد ویژه :   استان چهار مهال و بختیاری : طلب ۳۶ میلیاردی سرخابی‌ها کی‌ وصول خواهد شد؟

وی افزود : مسلمانان میانمار در میان سکوت کشورهای مسلمان کشته می‌شوند، هیچ ملتی تاکنون این گونه در میان این همه خونسردی و سکوت بین المللی و بی خیالی دولت داخلی سرکوب نشده و بر اساس اطلاعات دریافتی گروه‌های تندرو بودایی با حمایت دولت اتحادیه جمهوری میانمار، دسته دسته مسلمانان را قتل عام کرده ، آتش می زنند به دریا می‌اندازند.

سکوت مدعیان صلح

حجت الاسلام عباسی مطرح کرد : از طرفی متاسفانه کمترین موضع از سوی مجامع بین المللی نسبت به این نسل کشی مسلمانان در میانمار صورت گرفته و از موضع‌گیری آشکار درباره آن‌ها خودداری کرده و تاکنون هیچ حرفی در مورد خشونت با این اقلیت و سرکوب آنان نزده است.

ادامه فروش سلاح‌های اسرائیلی به میانمار

وی بیان کرد: در حالی که خشونت‌ها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار در حال تشدید است، گزارش‌ها نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی یکی از تأمین‌کنندگان سلاح و مهمات برای ارتش میانمار است.

حجت الاسلام عباسی افزود:همچنین ارتش میانمار تعداد بسیاری از مساجد را تخریب کرده است و بسیاری از گزارش‌ها از سوزاندن مسلمانان و تجاوز به عنف در این کشور نیز حکایت دارند.

پیشنهاد ویژه :   شمس آباد نیوز : جاده جایگزین سد کارون ۴ با حضور معاون اول رییس جمهوری افتتاح شد

در روزهای اخیر ارتش میانمار بار دیگر حملات خود را به مسلمانان روهینگیا از سر گرفته و تنها در چند روز اخیر بیش از ۴۰۰ نفر را کشته و ۷۰ هزار نفر مسلمان را کوچ اجباری داده است.

انتهای پیام۱۰۲۲ج /۵۲۰ز

این خبر را به اشتراک بگذارید :